Rriten temepraturat, parashikimi i motit për ditën e sotme

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirashnë të gjithë territorin. Sipas Meteoalb, temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore, nga 01ºC në 06ºC, në zonat e ulëta nga 06ºC në 14ºC dhe në zonat bregdetare nga 10°C në 15ºC.

Era do të fryejë në drejtim Jugor- Juglindor, ndrësa forca e valëzimit në det pritet të jetë deri në 3-4 ballë.

Ndërkohë në Kosovë moti do të jetë i kthjellët me alternime vranësirash të cilat do të sjellin reshje në të gjithë territorin. Temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore nga 01ºC deri në 09ºC dhe në zonat e ulëta nga 06ºC në 11ºC.

 

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Të tjera

Abissnet