Rosa më e famshme e momentit (Foto)

Gjithçka nisi më 10 Tetor 2018, kur në Twitter u shpërnda videoja e parë e kësaj rose të veçantë që gjendet në Nju Jork, SHBA.

Rosa quhet “Rosa Mandarine”, (Aix Galericulata), dhe origjinën e ka nga Azia.

Ngjyrat tepër të veçanta i dhanë rosës famë të menjëhershme në rrjetet shoqërore, aq sa gazetarë e kameramanë u mblodhën nga të të gjitha anët.

Fama ishte aq e madhe sa disa artistë nisën t’i bëjnë edhe piktura si shenjë nderimi artistik.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Të tjera

Abissnet