×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Ronaldo/ Kërcimi i tij i tmerrshëm e bëri stolin e Luksemburgut të fliste me ‘veten’

Fjalët nuk janë të mjaftueshme për të përshkruar lojtarë si Cristiano Ronaldo. Edhe këto ndonjëherë duken të varfra për të shpjeguar sesi është e mundur – ndërsa jeni gati 37 vjeç- të dukeni akoma si një superhero.

Përkundrazi, ai mund të thotë shumë për klasën e tij dhe admirimin që (akoma) u shkakton kundërshtarëve një fotografi nga ndeshja e fundit e kombëtares Portugeze kundër Luksemburgut.

Aty ku Ronaldo nxehet në pamje të pjesës së dytë dhe drithërimat i kanë kapur të gjithë anëtarët e stolit të vizitorëve (plus trajnerin Luke Holtz) duke e parë atë si një alien gjatë fluturimit.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

“Unë do të ngas me shpejtësi”/ Papa Gjon Pali, Ferrari dhe… thirrja për kufizim të shpejtësisë, ja si policët ndaluan makinën e shternjtë në Romë

“Unë do të ngas me shpejtësi”/ Papa Gjon Pali, Ferrari dhe… thirrja për kufizim të shpejtësisë, ja si policët ndaluan makinën e shternjtë në Romë

Publikuar më 05.12.2021
Papa Gjon Pali II e vizitonte shumë shpesh Ferrarin dhe madj...

Papa Gjon Pali II e vizitonte shumë shpesh Ferrarin dhe madje bekoi njerëzit dhe makinat e tij në fabrikë. Për vizitën e tij, zyrtarët e Ferrarit duhej të gjenin një automjet. Për shkak se nuk kishin një makinë në dispozicion, morën një prototip të Ferrari Mondial-it të hapur dhe hoqën sediljen e pasagjerit. Kështu Papa […]

Lexo më shumë

Cila është vendndodhja e vërtetë e imazhit më të njohur të Microsoft Windows?

Cila është vendndodhja e vërtetë e imazhit më të njohur të Microsoft Windows?

Publikuar më 05.12.2021
Imazhi i paraqitur më lart, është realizuar në vitin 1998, n...

Imazhi i paraqitur më lart, është realizuar në vitin 1998, nga fotograf i ‘National Geographic’, Charles O’Rear, duke vozitur përgjatë Avenue 121 në Kaliforni, duke u nisur për në San Francisko, ku do të takonte partneren e tij. Në provincën e Sonomës ai vuri re nga dritarja e tij një pamje veçanërisht spektakolare: një livadh […]

Lexo më shumë

“Mamaja ime është kaq e nxehtë saqë e tregoj gjithmonë, kështu që djemtë e dinë që edhe unë do të jem MILF” (Video)

“Mamaja ime është kaq e nxehtë saqë e tregoj gjithmonë, kështu që djemtë e dinë që edhe unë do të jem MILF” (Video)

Publikuar më 05.12.2021
Një grua ka treguar se si ajo foto0grafon gjithmonë mamanë e...

Një grua ka treguar se si ajo foto0grafon gjithmonë mamanë e saj, në mënyrë që djemtë të dinë se ajo do të “bëhet gjithashtu një MILF” kur të rritet. Trajnerja personale Julia Perfetto, 22 vjeçe, ngarkoi një video të mamasë së saj dhe shumë njerëz komentuan se ato mund të ishin motra. Ajo shkroi: “Duke […]

Lexo më shumë

Studimi: Vaksinat mRNA ofrojnë mbrojtje afatgjatë edhe ndaj mutacioneve të reja

Studimi: Vaksinat mRNA ofrojnë mbrojtje afatgjatë edhe ndaj mutacioneve të reja

Publikuar më 05.12.2021
Vaksinat SARS-CoV-2 mRNA janë treguar të jenë shumë efektive...

Vaksinat SARS-CoV-2 mRNA janë treguar të jenë shumë efektive në parandalimin e COVID-19, dhe në veçanti sëmundjet e rënda. Megjithatë, shfaqja e “shtresave të reja të shqetësimit”, siç karakterizohet nga Organizata Botërore e Shëndetësisë, mutacionet e SARS-CoV-2 me potencial të lartë transmetimi, ngre shqetësime për kohëzgjatjen dhe shkallën e mbrojtjes pas vaksinimit. Mjekët e Klinikës […]

Lexo më shumë

Dy hipopotamë rezultuan pozitivë me koronavirus në kopshtin zoologjik

Dy hipopotamë rezultuan pozitivë me koronavirus në kopshtin zoologjik

Publikuar më 03.12.2021
Dy hipopotam në kopshtin zoologjik të Antwerp-it në Belgjikë...

Dy hipopotam në kopshtin zoologjik të Antwerp-it në Belgjikën veriore kanë rezultuar pozitivë me Covid-19, i pari rast në botë. Këto kafshë kanë gjithmonë një hundë të lagur, por “këtë herë ata po nuhasin dhe për arsye paraprake kam ekzaminuar sekretimin e hundës,” shpjegoi veterineri Francis Fairkamen. “Kam marrë vendimin për të testuar mostrat për […]

Lexo më shumë

Pasi hapi bananen, gjen atë që ai mendon se është “merimanga më helmuese në botë”!

Pasi hapi bananen, gjen atë që ai mendon se është “merimanga më helmuese në botë”!

Publikuar më 03.12.2021
Një klient në Amerikë beson se mund të ketë gjetur një nga m...

Një klient në Amerikë beson se mund të ketë gjetur një nga merimangat më helmuese në botë në një pako banane. Joe Stein, 37 vjeç, zbuloi një “masë të errët” prej dy centimetrash të varur në një nga frutat në fillim të kësaj jave, ndërsa ai ishte duke përgatitur mëngjesin. Stein fillimisht e hodhi paketën […]

Lexo më shumë

“Na bën të ndihemi sensualë”/ Pesë arsye të mira shëndetësore për të fjetur lakuriq – Ka edhe 3 arsye negative

“Na bën të ndihemi sensualë”/ Pesë arsye të mira shëndetësore për të fjetur lakuriq – Ka edhe 3 arsye negative

Publikuar më 03.12.2021
Ashtu si me të gjitha vendimet e jetës, zgjedhja për të fjet...

Ashtu si me të gjitha vendimet e jetës, zgjedhja për të fjetur apo jo lakuriq ka avantazhet dhe disavantazhet e saj. Sigurisht, të gjithë e dinë trupin e tyre dhe nivelet e rehatisë më mirë se kushdo, që do të thotë se në fund ju mund të vendosni më mirë se si ta kaloni kohën […]

Lexo më shumë

OBSH: Mutacioni i Omicron duket se shkakton infeksione të trefishta, por nuk ka nevojë për panik

OBSH: Mutacioni i Omicron duket se shkakton infeksione të trefishta, por nuk ka nevojë për panik

Publikuar më 03.12.2021
Shkencëtarja kryesore e Organizatës Botërore të Shëndetësisë...

Shkencëtarja kryesore e Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSH) Sumia Swaminathan i tha Reuters Next sot, se ndërsa varianti i ri Omicron i koronavirusit duket të jetë shumë ngjitës, përgjigja e duhur është të jesh i përgatitur, i kujdesshëm dhe jo në panik. “Sa në ankth duhet të jemi? Ne duhet të jemi të përgatitur dhe […]

Lexo më shumë