Reshje shiu dhe rënie temperaturash! Ja si parashikohet moti nesër në vendin tonë

Territori shqiptar deri në mesditë do të mbetet me vranësira të shumta dhe reshje në të gjithë vendin, por orët në vijim përmirësojnë gradualisht kushtet e motit, duke i spostuar vranësirat përgjatë kufirit Lindor.

Sipas Meteoalb, temperaturat e ajrit do të ulen në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat -1 gradë C deri në 14 gradë C.

Era do të fryjë mesatare në tokë, e fortë në det me shpejtësi 55 km/h nga drejtimi Verilindor duke krijuar në det dallgëzim 5 ballë.

 

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Të tjera

Abissnet