Recetë e veçantë për fundjavë, mish qengji i pjekur me qumësht

Në doni të përgatisni një recetë të veçantë e speciale për fundjavë apo në rast feste apo gëzimi familjar provoni recetën e mishit të pjekur me qumësht. Një recetë fantastike, e thjeshtë dhe unike në shije e cila padyshim, pasi ta keni provuar njëherë do të shndërrohet në më të preferuarën.

Më poshtë keni recetën fantastike, e cila përgatitet krejt lehtë dhe shpejt në shtëpi pa ju munduar dhe pa ju marrë kohë. I gatuar në këtë mënyrë, mishi merr një shije të mrekullueshme, bëhet tërësisht i shkrifët dhe i butë.

Përgatitja e mishit të pjekur të qengjit me qumësht

 Përbërësit

(Përbërësit më poshtë janë për 4-5 persona)

1 kg mish qengji

400 ml qumësht

Kripë

 

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Të tjera

Abissnet