×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Qëlloi në ajër në Kombinat, si u kap adoleshenti që postonte foto me kallash në rrjetet sociale

Një adoleshent 17-vjeç është arrestuar nga policia në Tiranë, pasi reklamonte në rrjetet sociale foto me armë zjarri.

Policia thotë se falë bashkëpunimit me qytetarët dhe pas një pune hetimore kanë bërë të mundur identifikimin e 17-vjeçarit me inicialet K. S. nga Kombinati, i cili reklamonte në rrjetet sociale armë zjarri dhe qëllonte në ajër.

Gjatë kontrollit policia i ka gjetur dhe sekuestruar armën kallashnikov dhe një thikë. Materialet procedurale iu referuan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë, për veprat penale të “Armëmbajtja pa leje” dhe “Mbajtja pa leje e armëve të ftohta”

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

U largua 2 ditë më parë nga banesa, gjendet i vdekur një 39-vjeçar në zonën e Selitës

U largua 2 ditë më parë nga banesa, gjendet i vdekur një 39-vjeçar në zonën e Selitës

Publikuar më 16.09.2021
Një 39-vjeçar në Tiranë është gjetur pas i pajetë ditën e so...

Një 39-vjeçar në Tiranë është gjetur pas i pajetë ditën e sotme në zonën e Selitës. Sipas policisë, i riu me iniciale R.Ç. është gjetur pa shenja jete dhe pa shenja dhune në vendin e quajtur “Kdrat e Selitës”. Për më tepër, bëhet e ditur se ai ishte larguar nga banesa e tij dy ditë […]

Lexo më shumë

“Vjehrri më kërcënonte”, 31-vjeçari që vrau ish-gruan shpërthen në lot para gjykatës: E doja ende

“Vjehrri më kërcënonte”, 31-vjeçari që vrau ish-gruan shpërthen në lot para gjykatës: E doja ende

Publikuar më 14.09.2021
Gjykata e Fierit ka caktuar masën “arrest me burg” për Elton...

Gjykata e Fierit ka caktuar masën “arrest me burg” për Elton Metaj, i cili vrau ish-bashkëshorten, 23-vjeçaren, Sabrina Benga. Mësohet se 31-vjeçari ka folur para togave të zeza. Ai është paraqitur në gjendje të rënduar psikologjike dhe mes lotësh, ku është shprehur se e donte ende ish-bashkëshorten dhe se armën e kishte blerë pasi ndihej […]

Lexo më shumë

Aksidenti me ashensorin në pallatin në Astir, ja si paraqitet gjendja e 2 të plagosurave

Aksidenti me ashensorin në pallatin në Astir, ja si paraqitet gjendja e 2 të plagosurave

Publikuar më 13.09.2021
Detaje të reja janë mësuar nga incidenti i ndodhur një ditë ...

Detaje të reja janë mësuar nga incidenti i ndodhur një ditë më parë në një pallat në zonën e Astirit, ku pas rënies së ashensorit u lënduan 2 gra. Sipas “BalkanWeb” bëjnë me dije se 30-vjeçarja M. S., ndodhet ende në Spitalin e Traumës. Megjithatë ajo ka vetëm dëmtime në gjymtyrë dhe ndodhet jashtë rrezikut […]

Lexo më shumë

 U ekzekutua nga ish-bashkëshorti teksa hante bukë, kjo është 23-vjeçarja që u vra mbrëmë në Fier (Foto)

 U ekzekutua nga ish-bashkëshorti teksa hante bukë, kjo është 23-vjeçarja që u vra mbrëmë në Fier (Foto)

Publikuar më 11.09.2021
Vajza që shihni në foton e siguruar nga Top Channel është 23...

Vajza që shihni në foton e siguruar nga Top Channel është 23-vjeçarja Sabrina Benga, e cila u ekzekutua mbrëmjen e djeshme në shtëpinë e prindërve të saj, nga ish-bashkëshorti, 31-vjeçari Elton Metaj. Nënë e një vajze të mitur do të përcillet sot për në banesën e fundit, ndërsa policia bëri të mundur arrestimin e autorit […]

Lexo më shumë

Ishte fshehur në pyll/ Arrestohet në Fier pas disa orësh 31-vjeçari që vrau ish-gruan (VIDEO)

Ishte fshehur në pyll/ Arrestohet në Fier pas disa orësh 31-vjeçari që vrau ish-gruan (VIDEO)

Publikuar më 11.09.2021
Është arrestuar autori i cili mbrëmjen e djeshme vrau me aut...

Është arrestuar autori i cili mbrëmjen e djeshme vrau me automatik ish-gruan e tij. Mësohet se Elton Metaj, 31 vjeç është kapur nga FNSH në një zonë të pyllëzuar në fshatin Peshtan. I arrestuari gjatë mbrëmjes së djeshme qëlloi për vdekje ish-bashkëshorten, Sabrina Bengaj në banesën e prindërve të saj. Ky krim ishte i paralajmëruar, […]

Lexo më shumë

E rëndë në Fier/ 31-vjeçari vret me armë zjarri ish-bashkëshorten në banesën e ish-vjehrrit

E rëndë në Fier/ 31-vjeçari vret me armë zjarri ish-bashkëshorten në banesën e ish-vjehrrit

Publikuar më 11.09.2021
Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Zhupan në Fier rreth orës ...

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Zhupan në Fier rreth orës 22:50. Shtetasi Elton Meta, 31 -vjeç ka vrarë me armë zjarri ish-bashkëshorten e tij Sabrina Bendaj në banesën e ish-vjehrrit. Mësohet se çifti ka një vajzë të mitur. Pas krimit autori është larguar nga vendi i ngjarjes. Policia njofton se ka ngritur pika […]

Lexo më shumë

Kapet me kallashnikov, pistoletë dhe municion luftarak në makinë/ Arrestohet 24-vjeçari në Kurbin (Foto-Emri)

Kapet me kallashnikov, pistoletë dhe municion luftarak në makinë/ Arrestohet 24-vjeçari në Kurbin (Foto-Emri)

Publikuar më 31.08.2021
Me kallashnikov, pistoletë dhe municion luftarak në automjet...

Me kallashnikov, pistoletë dhe municion luftarak në automjet, 24-vjeçari i shpallur në kërkim kombëtar dhe ndërkombëtar, kapet e vihet në pranga nga Policia e Kurbinit. Finalizohet operacioni policor “Zhejë”. Operacioni i zhvilluar nga Komisariati i Policisë Kurbin, në bashkëpunim me strukturat hetimore të DVP Lezhë. Sekuestrohen armë zjarri automatik, pistoletë, municion luftarak dhe një automjet. […]

Lexo më shumë

Emrat/ Kishin planifikuar të kryenin një vrasje kundrejt pagesës, arrestohen 3 persona në Durrës

Emrat/ Kishin planifikuar të kryenin një vrasje kundrejt pagesës, arrestohen 3 persona në Durrës

Publikuar më 30.08.2021
Finalizohet nga shërbimet e Komisariatit të Policisë Durrës,...

Finalizohet nga shërbimet e Komisariatit të Policisë Durrës, në bashkëpunim me strukturat hetimore të DVP Durrës, operacioni policor i koduar “Misioni”. Arrestohen në flagrancë 3 shtetas, 2 prej tyre me precedent të theksuar kriminal në fushën e krimeve ndaj personit dhe pronës, shpërndarjes së lëndëve narkotike dhe armëmbajtjes pa leje. Tre të ndaluarit dyshohet se […]

Lexo më shumë