×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Putin përgjigjet për demokracinë në Rusi: Kufiri i revolucioneve është ezauruar

Presidenti rus hodhi poshtë mundësinë e një revolucioni në Rusi, duke thënë se kufiri i revolucioneve është ezauruar.

Sistemi politik në Rusi duhet të zhvillohet në mënyrë të qëndrueshme, të qetë, “pa shpërthime emocionesh negative” dhe revolucione, pasi kufijtë e tyre janë shterur, tha presidenti rus.

Presidenti rus, duke iu referuar demokracisë në Rusi dhe duke iu përgjigjur pyetjes nëse Rusia është gati për demokraci në fazën moderne, tha se të gjithë e perceptojnë demokracinë ndryshe dhe se pretendimet për vdekjen e demokracisë në Rusi janë të ekzagjeruara.

Në të njëjtën kohë, presidenti rus vlerësoi opozitën parlamentare në Rusi, duke thënë se “ekziston, është e gjallë, kritikon qeverinë dhe madje kritika të ashpra, të tilla, e përsëris edhe një herë, të cilat ndoshta në vendet e tjera nuk e bëjnë”.

I pyetur për Navalny, presidenti rus tha se ai është në burg jo për veprime politike, por për krime që ka kryer kundër biznesmenëve të huaj.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Mutacioni i Omicron – Holandë/ 13 pasagjerë nga Afrika e Jugut rezultuan pozitivë

Mutacioni i Omicron – Holandë/ 13 pasagjerë nga Afrika e Jugut rezultuan pozitivë

Publikuar më 28.11.2021
Mutacioni i ri Omicron i koronavirusit u zbulua te 13 person...

Mutacioni i ri Omicron i koronavirusit u zbulua te 13 persona që mbërritën në Amsterdam të Holandës me dy fluturime nga Afrika e Jugut. Pozitivët në variantin e ri janë mes 61 pasagjerëve që u konstatuan pozitivë për koronavirusin dhe u vendosën në karantinë. Holanda ka vendosur kufizime më të ashpra mes një numri rekord […]

Lexo më shumë

Aksident i rëndë në Itali, 3 shqiptarë përfundojnë në spital, dy në gjendje kritike për jetën

Aksident i rëndë në Itali, 3 shqiptarë përfundojnë në spital, dy në gjendje kritike për jetën

Publikuar më 28.11.2021
Një aksident i rëndë me 3 shqiptarë ka ndodhur pasditen e dj...

Një aksident i rëndë me 3 shqiptarë ka ndodhur pasditen e djeshme në Manduria të Italisë. Një fugon “Ford” është përplasur dhunshëm me një pemë, duke lënë të plagosur 3 shqiptarët që ndodheshin brenda mjetit. Makina ka dalë nga rruga me shpejtësi dhe është përplasur me ullirin, disa metra brenda një lëndine. Të tre shqiptarët […]

Lexo më shumë

VIDEO/ Gazetarja s*ksi po raportonte pas ndeshjes, tifozët e prekin nga të pasmet

VIDEO/ Gazetarja s*ksi po raportonte pas ndeshjes, tifozët e prekin nga të pasmet

Publikuar më 28.11.2021
Episodi i tmerrshëm ka  ndodhur ditën e djeshme, jashtë stad...

Episodi i tmerrshëm ka  ndodhur ditën e djeshme, jashtë stadiumit Castellani, në ndeshjen  Empoli- Fiorentina e cila përfundoi 2-1. Gazetarja Greta Beccaglia është fyer dhe ngacmuar teksa ishte  drejtpërdrejt në televizion, dhe po përpiqej të intervistonte disa fansa. Për ngjarjen në fjalë ka reaguar edhe Urdhri i Gazetarëve të Toskanës: Urdhri i Gazetarëve të Toskanës […]

Lexo më shumë

Ministrat e Kosovës u penguan që të hyjnë në Preshevë për Festën e Flamurit, Kokëdhima: Veprim antishqiptar i Beogradit

Ministrat e Kosovës u penguan që të hyjnë në Preshevë për Festën e Flamurit, Kokëdhima: Veprim antishqiptar i Beogradit

Publikuar më 27.11.2021
Kryetari i partisë “Zgjidhja”, Koço Kokëdhima, reagoi ashpër...

Kryetari i partisë “Zgjidhja”, Koço Kokëdhima, reagoi ashpër ndaj vendimit të autoriteteve serbe për të mos lejuar pjesëmarrjen e 4 ministrave të qeverisë së Kosovës në festimet për Festën e Flamurit, në Luginën e Preshevës. Ai i bëri thirrje qeverisë shqiptare që të dënojë me forcë vendimin antishqiptar të autoriteteve të Beogradit dhe i kërkoi […]

Lexo më shumë

Serbia u refuzoi kërkesën për vizitë në Luginën e Preshevës katër ministrave kosovarë, reagon Shaip Kamberi: Kërkojmë ndihmë nga Kosova dhe Shqipëria

Serbia u refuzoi kërkesën për vizitë në Luginën e Preshevës katër ministrave kosovarë, reagon Shaip Kamberi: Kërkojmë ndihmë nga Kosova dhe Shqipëria

Publikuar më 27.11.2021
Ministri i Infrastrukturës së Kosovës, Liburn Aliu, ka njoft...

Ministri i Infrastrukturës së Kosovës, Liburn Aliu, ka njoftuar se Serbia ua ka refuzuar kërkesën për vizitë në Medvegjë, Bujanoc dhe Preshevë, atij dhe ministrave, Arbërie Nagavci, Hekuran Murati dhe Hajrullah Çeku. Sipas Aliut, atyre u është refuzuar kërkesa pa asnjë arsyetim. “Nga Serbia, na refuzohet pa arsye kërkesa për vizitë në Medvegjë, Bujanoc dhe […]

Lexo më shumë

Zviceranët votojnë nesër për masat kufizuese: T’i heqim apo jo?

Zviceranët votojnë nesër për masat kufizuese: T’i heqim apo jo?

Publikuar më 27.11.2021
Zvicra ka një ndër shkallët më të ulëta të vaksinimit në Evr...

Zvicra ka një ndër shkallët më të ulëta të vaksinimit në Evropën Perëndimore. Më pak se dy e treta e popullsisë së këtij shteti është vaksinuar plotësisht kundër Covid-19. Tani, numri i rasteve po rritet në mënyrë eksponenciale. Shifrat e të infektuarve po rriten për 40 për qind e 50 për qind çdo javë, shkruan […]

Lexo më shumë

Bilanci i COVID-19 në Itali/ Ulet numri i viktimave, në 24 orë identifikohen mbi 16 mijë raste të reja me koronavirus

Bilanci i COVID-19 në Itali/ Ulet numri i viktimave, në 24 orë identifikohen mbi 16 mijë raste të reja me koronavirus

Publikuar më 26.11.2021
Nga 557, 180 teste të kryera për koronavirus, në Itali kanë ...

Nga 557, 180 teste të kryera për koronavirus, në Itali kanë rezultuar pozitivë 13, 686 persona. Autoritetet shëndetësore bëjnë me dije se 51 qytetarë kanë humbur jetën, duke shënuar një ulje në krahasim me ditën e djeshme ku u raportuan 71 viktima. Ndërkohë norma e pozitivitetit është 2.5%. Sakaq në 24 orë janë shëruar 7610 […]

Lexo më shumë

“Më keq se skenari më i keq”/ Belgjika shtrëngon rregullat e koronavirusit, vendet publike, klubet e natës, baret do mbyllen për katër javët e ardhshme

“Më keq se skenari më i keq”/ Belgjika shtrëngon rregullat e koronavirusit, vendet publike, klubet e natës, baret do mbyllen për katër javët e ardhshme

Publikuar më 26.11.2021
Belgjika shtrëngoi rregullat e saj të koronavirusit të premt...

Belgjika shtrëngoi rregullat e saj të koronavirusit të premten pasi rastet dhe shtrimet në spital rriten me COVID-19 pavarësisht masave të reja të sjella këtë javë. “Numri i shtretërve të zënë në kujdesin intensiv është dyfishuar brenda një jave. Vija e kuqe është kaluar dhe kjo është sigurisht shumë shqetësuese”, tha kryeministri Alexander De Croo […]

Lexo më shumë