“Prita me ankth mos më shfaqej ndonjë simptomë”, Aurela Gaçe bashkohet me familjen pas vetëizolimit

Aurela Gaçe vendosi dy javë më parë që të vetëizolohej larg familjes së saj, për shkak të kthimit në Shqipëri nga një udhëtim nga Amerika. Pasi arriti të kalojë me sukses ditët e karantinimit, Aurela ka arritur të bashkohet me familjen e saj.

Këngëtarja ka publikuar në “Instagram” një foto me dy vajzat e saj dhe ka treguar se e ka pritur me padurim këtë moment për t’i përqafur pas shumë kohësh vogëlushet. Aurela ka rrëfyer se në ditët e vetëizolimit ka qenë nën një ankth të vazhdueshëm dhe presion psikologjik, duke menduar se nga momenti në moment mund të shfaqej ndonjë simptomë nga koronavirusi.

“Pritëm me ankth te 7 ne që ishim 2 javë më parë përtej oqeanit, me frikën se mund të shfaqnim ndonjë shenjë. Per 14 ditë, pyesnim përditë njëri-tjetrin, por, fatmirësisht, të gjithë ne jemi mirë e i ju bashkuam më ne fund familjeve tona”, ka shkruar Gaçe.

Postimi i plotë në Instagram

Më në fund ,bashkë. Mbas 14 diteve ,vetë-izolim ( per shkak se kishim udhetuar se bashku me grupin) . Zemra e dinte si po duronte pa mundur ti perqafoja .

Pritëm me ankth te 7 ne qe ishim 2 jave më parë pertej oqeanit, me friken se mund te shfaqnim ndonje shenje. Per 14 dite, pyesnim perdite njeri-tjetrin, por, fatmiresisht, te gjithe ne jemi mire e i ju bashkuam me ne fund familjeve tona. Vete-izolimi ishte detyre pindërore. Por edhe per ata prindër qe na kanë dhene jeten.

Tani ,do te vazhdojme te qendrojme mbyllur, por se bashku.

Dua te falenderoj secilin nga ndjekesit qe më kane derguar mesazhe , qysh nga momenti kur u kthyem, duke pyetur se si ishim,e duke me dhene kurajo .

Ishte shume prekese per mua, pasi kisha edhe shume presion psikologjik ,duke pritur cdo dite per ndonje simptome. E vleresoj shume kujdesin dhe dashurine tuaj.

Se bashku ,shpresoj t’ja dalim ,te gjithe .

#uneqendrojneshtepi

View this post on Instagram

Më në fund ,bashkë ❤❤❤❤. Mbas 14 diteve ,vetë-izolim ( per shkak se kishim udhetuar se bashku me grupin) . Zemra e dinte si po duronte pa mundur ti perqafoja . ~ ~ Pritëm me ankth te 7 ne qe ishim 2 jave më parë pertej oqeanit, me friken se mund te shfaqnim ndonje shenje. Per 14 dite, pyesnim perdite njeri-tjetrin, por, fatmiresisht, te gjithe ne jemi mire e i ju bashkuam me ne fund familjeve tona. . Vete-izolimi ishte detyre pindërore. Por edhe per ata prindër qe na kanë dhene jeten. ~~~ Tani ,do te vazhdojme te qendrojme mbyllur, por se bashku🙏. ~~~ ~~ Dua te falenderoj secilin nga ndjekesit qe më kane derguar mesazhe , qysh nga momenti kur u kthyem, duke pyetur se si ishim,e duke me dhene kurajo . Ishte shume prekese per mua, pasi kisha edhe shume presion psikologjik ,duke pritur cdo dite per ndonje simptome. E vleresoj shume kujdesin dhe dashurine tuaj. – — Se bashku ,shpresoj t'ja dalim ,te gjithe . #uneqendrojneshtepi

A post shared by veten dua gjallë (@aurelagaceofficial) on

 

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Të tjera

Abissnet