×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Princesha Martha Louise/ Kush është personi që vodhi zemrën e “rebeles” së pallateve norvegjeze?

Intervista e saj me gazetën norvegjeze “VG” ku ajo tha se planifikon të largohet nga atdheu i saj dhe të transferohet në Los Angeles ku jeton i dashuri i saj, ka shkaktuar një sensacion në mediat ndërkombëtare, duke kujtuar “rebelimin” e çiftit Sussex me largimin nga pallatet britanike – e ashtuquajtura “Megxit”.

Princesha e Norvegjisë, Martha-Louisa, u ndie e mbingarkuar nga protokolli mbretëror, duke gjetur strehë në krahët e shramanit biseksual. Në fakt, ai nuk heziton të lëvizë në një kontinent tjetër – SHBA – në mënyrë që të jetë pranë tij 24 orë në ditë.

Martha Louise dhe Durek madje planifikuan të ngjiteshin nëpër shkallët e kishës, por pandemia e koronavirusit jo vetëm që ua prishi planet, por i ka mbajtur larg për disa muaj.

“Në këtë kohë ka edhe koronavirus dhe është e vështirë të bëjmë planifikim, por ne kemi në plan të lëvizim. Fëmijët e mi natyrisht do të vijnë me mua. Ne natyrisht do ta mbajmë shtëpinë në Lomentales. Ne duhet të mbajmë bazën tonë në Norvegji. Do të vijmë shpesh. Ne nuk mund të largohemi nga Norvegjia e bukur”, tha ajo.

“Unë nuk do të zgjedh një njeri që do të përmbushë pritjet dhe idetë tuaja, nuk dua të jem pjesë e iluzioneve tuaja”, tha princesha.

“Rebelja” e ‘plagosur’ e pallateve

Vajza e vetme e mbretit Harald Ed dhe mbretëreshës Sonia të Norvegjisë, princesha 49-vjeçare është e katërta në radhë për fronin norvegjez, pas vëllait dhe mbesave të saj. Është e sigurt që ajo nuk do të vendoste kurorën e Mbretëreshës dhe kështu vendosi të bënte një jetë më të lirë.

Në vitin 2002 ajo u martua me autorin Ari Ben, me të cilin kishin tre vajza: Mathilde Angelica, Leah Isidora dhe Emma Talula Ben. Çifti u divorcua – i pari në familjen mbretërore Norvegjeze – në 2017.

Ari Ben u pjesë e medias kur një video e vjetër e tij doli nga Las Vegas, ku ai dukej se po përdorte drogë me prostituta. Ai ishte ndarë nga princesha për të paktën një vit para se të pranohej divorci i tyre.

Dy vjet më vonë, tragjedia goditi familjen e princeshës me ish-burrin e saj duke kryer vetëvrasje në Ditën e Krishtlindjes 2019. Po atë vit, Ben denoncoi aktorin Kevin Spacey për ngacmime seksuale gjatë një koncerti të Çmimit Nobel.

Sidoqoftë, “gjuhët e këqija” madje kërkonin që marrëdhënia e Martës me të dashurin të ishte “përgjegjëse” për vetëvrasjen e Benit.

Që atëherë, Princesha Martha Louise ka kthyer një faqe të re në jetën e saj, duke shijuar dashurinë e saj me Darek Ferret.

Martha dhe i dashuri biseksual (prifti, “magjistari” – mjeku dhe udhëheqësi i fesë së shamanizmit), i cili gjithashtu ka klientë të famshëm, të tillë si Gwyneth Paltrow, njoftuan lidhjen e tyre në maj të vitit 2019 dhe që nga ajo kohë princesha ka shtuar shumë fotot në rrjetet sociale.

Durek Veret ka zhvilluar klasa hipnoterapie në Greqi

Sipas informacionit në faqen e tij zyrtare, ai është një ndërmjetës ose një “urë” midis shpirtrave dhe botës fizike. Ai gjithashtu pretendon se ata mund të kurojnë kancerin.

“Ai përdor mençurinë e lashtë shpirtërore në kombinim me studimin dhe praktikën e zellshme për të sjellë sukses, lumturi dhe shërim në jetën e klientëve të tij”. Sipas tij, ai vjen nga një dinasti e profetëve dhe shëruesve. Babai i tij thuhet se është nga Haiti me origjinë Afrikane, dhe nëna e tij është Norvegjeze me origjinë Indiane. Nga mosha 12 vjeçare ai filloi të interesohej për shamanizëm. Sot ai është 46 vjeç.

Sipas burimeve gazetareske, në Itali ai studioi krishterimin e Kishës Katolike, në Izrael Judaizmin, në Greqi hipnoterapi, në Turqi dhe në Egjipt Islamin. Ai meditoi kur arriti në Londër. Ai mësoi yoga në San Francisko dhe gjatë udhëtimeve të tij ai ka zhvilluar një klientelë të qëndrueshme.

Kur ishte 30 vjeç, thotë ai, kishte vdekur klinikisht, por e shëroi veten. Më vonë, ai tha: “Një shaman i vërtetë duhet të kalojë nëpër sprova të rënda dhimbjeje dhe humbjeje, ndonjëherë fatale”.

Shaman Durek kishte fituar famë shumë kohë më parë, por shtypi ndërkombëtar nuk i kushtoi shumë vëmendje deri në maj të vitit 2019. Gjërat ndryshuan kur Princesha e Mbretërisë së Norvegjisë, Martha Louisa, zyrtarisht e prezantoi atë si të preferuarin e saj.

“Kur takon një shpirt tjetër, e kupton, e ndjen”, ka shkruar ajo nën fotot me Veret, në faqen e saj në Instagram. Sipas princeshës, shamani ndryshoi jetën e saj dhe e mësoi atë se dashuria është e pakushtëzuar.

Fotot e tyre të para u shfaqën në nëntor 2018. Sidoqoftë, sipas disa raporteve, në fillim princesha ishte klienti i shamanit. Para Princeshës Marta, ajo kishte një lidhje me një burrë të quajtur Adam.

 

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

I bllokuan “Facebook”, ja çfarë vendosi bordi për llogarinë e Donald Trump

I bllokuan “Facebook”, ja çfarë vendosi bordi për llogarinë e Donald Trump

Publikuar më 05.05.2021
Ish-Presidenti i Shteteve të Bashkuara Donald Trump nuk do t...

Ish-Presidenti i Shteteve të Bashkuara Donald Trump nuk do të ketë të drejtë të përdorë platformën Facebook. Bordi pothuajse i pavarur mbikëqyrës i rrjetit social votoi për vazhdimin e ndalimit të llogarisë së tij, që ishte pezulluar para katër muajsh për nxitje të dhunës që çoi në trazirat vdekjeprurëse të 6 janarit në Kapitol. Bordi […]

Lexo më shumë

Rregullat për udhëtimet verore në BE

Rregullat për udhëtimet verore në BE

Publikuar më 05.05.2021
Me afrimin e verës, Bashkimi Evropian po përpiqet të bëjë rr...

Me afrimin e verës, Bashkimi Evropian po përpiqet të bëjë rregulla të unifikuara për qytetarët e BE-së që udhëtojnë brenda bllokut dhe për qytetarët e vendeve të treta që duan të vizitojnë miq e të afërm në BE, ose të bëjnë pushime në Alpe apo Mesdhe. Ku jemi tani? Kur bëhet fjalë për pasaportën e […]

Lexo më shumë

Koronavirusi/ Efekti anësor i çuditshëm që mund të ndodhë pas vaksinimit

Koronavirusi/ Efekti anësor i çuditshëm që mund të ndodhë pas vaksinimit

Publikuar më 04.05.2021
Autoritetet shëndetësore në të gjithë botën e kanë bërë të q...

Autoritetet shëndetësore në të gjithë botën e kanë bërë të qartë se të gjitha vaksinat kanë efekte anësore, më të zakonshmet prej të cilave përfshijnë dhimbjen e krahut ose mialgjitë. Disa njerëz, megjithatë, kanë pohuar se kanë një shije metalike në gojën e tyre pasi janë vaksinuar. Deri më tani, më shumë se 28.9 milion […]

Lexo më shumë

Katër shenja për të kuptuar se ai është i dashuruar me ju kur bëni seks

Katër shenja për të kuptuar se ai është i dashuruar me ju kur bëni seks

Publikuar më 04.05.2021
Kur filloni të bini në dashuri me dikë, atëherë lind një pye...

Kur filloni të bini në dashuri me dikë, atëherë lind një pyetje specifike: a ndihet ai i njëjti me mua? Kur i jepeni dikujt, zemra juaj është shumë e rëndësishme kështu që është normale të dëshironi që ndjenjat tuaja të gjejnë një përgjigje. Kështu që ju jeni duke kërkuar për çdo shenjë të mundshme, edhe […]

Lexo më shumë

(Video) Mundësi japonez vdes gjatë ndeshjes pas dëmtimit të rëndë në kokë

(Video) Mundësi japonez vdes gjatë ndeshjes pas dëmtimit të rëndë në kokë

Publikuar më 04.05.2021
Një mundës japonez i sumos ka vdekur pasi ra me kokë gjatë n...

Një mundës japonez i sumos ka vdekur pasi ra me kokë gjatë një periudhe në një rast që ka ngritur pikëpyetje në lidhje me reagimin e sportit ndaj emergjencave mjekësore. Hibikiryu, 28 vjeçar, vdiq nga dështimi akut i frymëmarrjes të mërkurën, tha Shoqata Japoneze Sumo. Mundësi, emri i vërtetë i të cilit ishte Mitsuki Amano, […]

Lexo më shumë

Koha e duhur për të pirë kafe, sipas shkencëtarëve

Koha e duhur për të pirë kafe, sipas shkencëtarëve

Publikuar më 04.05.2021
Thoni se na pëlqejnë teoritë e konspiracionit, por kemi përs...

Thoni se na pëlqejnë teoritë e konspiracionit, por kemi përshtypjen se dikush vazhdimisht po përpiqet të futet mes nesh dhe dashurisë sonë për kafe. Një na thotë të mos shtojmë qumësht dhe sheqer, një të mos porosisim kapuçino pasdite, le të jetojmë gjithsesi! Por jo, tani kërkimi i ri na fton të ndryshojmë zakonin tonë […]

Lexo më shumë

“Bëri seks me mbesën e tij, kërkonte të urinonin mbi të”/ Dokumentari për Hitlerin: Varësia nga porno dhe sadomazokizmi

“Bëri seks me mbesën e tij, kërkonte të urinonin mbi të”/ Dokumentari për Hitlerin: Varësia nga porno dhe sadomazokizmi

Publikuar më 03.05.2021
Për pasuesit dhe vartësit e tij besnikë, Adolf Hitler ishte ...

Për pasuesit dhe vartësit e tij besnikë, Adolf Hitler ishte një njeri “i pastër” që shmangte seksin për të ruajtur aftësinë e tij fizike. Sidoqoftë, pas dyerve të mbyllura, diktatori gjerman ishte një sadomazokist që i pëlqente të linte gratë ta shkelmonin ose madje të urinonin, sipas një dokumentari të ri të Discovery Channel. Për […]

Lexo më shumë

I zoti i përmend fjalën kokainë, qeni bën reagimin e papritur, video e rrallë

I zoti i përmend fjalën kokainë, qeni bën reagimin e papritur, video e rrallë

Publikuar më 03.05.2021
Një ish-qen policie në Australi ka tronditur rrjetin e TikTo...

Një ish-qen policie në Australi ka tronditur rrjetin e TikTok me kujtesën se zbatimi i ligjit nuk është kurrë vetëm kur ai është në detyrë pasi reagimi i shqetësuar i këlyshit për të dëgjuar fjalën “kokainë” u bë virale. Davey Rutherford kohët e fundit u shfaq në internet duke i ‘tronditur’ shikuesit kur qeni i […]

Lexo më shumë