×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Përdhunoi shqiptaren për 48 orë/ Në gjendje të rëndë “Dragoi i Kavos, si përfundoi në greminë gjatë operacionit policor

Përdhunues serial e ka quajtur në një artikull të botuar mëngjesin e sotëm Daliy mail Dhimitri Aspiotin, të njohur si “Dragoi i Kavos”, i cili rrëmbeu dhe përdhunoi një shqiptare për 48 orë në Greqi.

47-vjeçari aktualisht ndodhet në spital në gjendje të rëndë shëndetësore pasi në përpjekje për t’i shpëtuar policisë u rrëzuar nga një grykë mali ku po fshihej. Daily mail raporton se Dhimitri Aspiotin ka thyer legenin, brinjë, rruaza të shtyllës kurrizore dhe ka hematoma në veshka.

I ashtuquajturi “Dragoi i Kavos” u arrestua nga oficerët pas një operacioni tre-orësh ku morën pjesë më shumë se 50 oficerë policie.

Kush është dragoi i Kavos

Greku akuzohet për rrëmbimin dhe përdhunimin e një 34-vjeçares shqiptare për 48 orë. Aspioti dyshohet se e ka mbajtur të lidhur shqiptaren në një kasolle në Agio Petro, Lefkimi.

Sulmi ndodhi ndërsa ajo po bënte një shëtitje përgjatë plazhit. Aspiotis e fillimisht e ka goditur me grushte në fytyrë para se ta tërhiqte nga flokët në pyll për ta përdhunuar pesë herë nën kërcënimin e thikës.

Denoncimi për zhdukjen e saj u bë nga burri i saj, i cili tha se u zgjua në mëngjes por nuk gjeti në banesë bashkeshorten. Ai tha për policinë se një nate më parë ishin takuar me Aspiotin, i cili jetonte në Lefkimi nën masën e detyrimit për paraqitje dhe ndalim dalje nga Korfuzi.

Ndërsa 34-vjeçarja u tha agjentëve të policisë se ishte mbajtur brenda kasolles për dy ditë. Agresori e kishte kërcënuar se do ta vriste me thikë dhe në vazhdim e kishte përdhunuar.

47-vjeçari ishte arrestuar në 2002 për përdhunim dhe ishte liruar në 2019. Ai ishte dënuar me 53 vjet burg, për dhjetëra përdhunime femrash nga vende të ndryshme të botës, por u lirua para afatit.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

“Tradhtar, shite Kosovën”, protestuesit qëllojnë me shpulla ish-ministrin Vuk Jeremiç (VIDEO)

“Tradhtar, shite Kosovën”, protestuesit qëllojnë me shpulla ish-ministrin Vuk Jeremiç (VIDEO)

Publikuar më 08.07.2020
Një valë protestash shpërthyen mbrëmë në Beograd, pas vendim...

Një valë protestash shpërthyen mbrëmë në Beograd, pas vendimit të presidentit Aleksandër Vuçiç për të vënë masa të reja kufizimi si rezultat i numrit të madh të infektuarve me COVID-19. Ish-ministri i Punëve të Brendshme, Vuk Jeremiç, është përballur me protestuesit ndërsa po kalonte para dyerve të Kuvendit të Serbisë. Ata e kanë goditur me […]

Lexo më shumë

‘Recesion më i thellë nga sa mendohej’, KE përditëson parashikimin: Europa e zhytur në krizë, ç’do ndodhë me ekonominë

‘Recesion më i thellë nga sa mendohej’, KE përditëson parashikimin: Europa e zhytur në krizë, ç’do ndodhë me ekonominë

Publikuar më 08.07.2020
Kriza e koronavirusit do ta zhysë Europën në një recesion më...

Kriza e koronavirusit do ta zhysë Europën në një recesion më të thellë nga sa mendohej fillimisht, tha Komisioni Europian. Por disa ekonomi pritet të jenë më mirë se të tjerat. Sipas një parashikimi ekonomik të përditësuar të Komisionit Evropian ekonomia e eurozonës do të bjerë  këtë vit në një recesion më të thellë nga […]

Lexo më shumë

Situatat e rënduar nga Covid-19/ Presidenti Trump bën thirrje për rihapjen e shkollave

Situatat e rënduar nga Covid-19/ Presidenti Trump bën thirrje për rihapjen e shkollave

Publikuar më 08.07.2020
Mes rritjes së rasteve me Covid-19, veçanërisht në mesin e t...

Mes rritjes së rasteve me Covid-19, veçanërisht në mesin e të rinjve, Shtëpia e Bardhë po i bën presion shkollave në të gjithë Shtetet e Bashkuara që të rihapen. “Ne do të ushtrojmë trysni mbi guvernatorët dhe të gjithë të tjerët për të hapur shkollat, për t’i hapur ato. Kjo është shumë e rëndësishme,” tha […]

Lexo më shumë

Beogradi “ndizet” nga protestat/ Mijëra në shesh kundër kufizimeve, Vuçiç paralajmëron vendosjen e orës policore

Beogradi “ndizet” nga protestat/ Mijëra në shesh kundër kufizimeve, Vuçiç paralajmëron vendosjen e orës policore

Publikuar më 08.07.2020
Mijëra veta u hodhën të martën mbrëma në protesta në Beograd...

Mijëra veta u hodhën të martën mbrëma në protesta në Beograd pas njoftimit të presidentit serb për rivendosjen e masës së ndalimit të lëvizjes gjatë fundjavës në kryeqytet, për shkak të situatës së përkeqësuar me COVID-19. Të martën Serbia shënoi numrin më të lartë të vdekjeve të konfirmuara në një ditë nga koronavirusi. Policia hodhi […]

Lexo më shumë

Lajmi i fundit/ Sulmohet Parlamenti i Serbisë

Lajmi i fundit/ Sulmohet Parlamenti i Serbisë

Publikuar më 07.07.2020
Për shkak të njoftimit të presidentit të Serbisë Aleksandar ...

Për shkak të njoftimit të presidentit të Serbisë Aleksandar Vuçiç për shpalljen e gjendjes së jashtëzakonshme, sonte janë organizuar protesta para Parlamentit të Serbisë. Protestat para Parlamentit të Serbisë kaluan në dhunë dhe drejtë ndërtesës së Parlamentit filluan të fluturonin pishtarët dhe objekte tjera. Një grup i demonstruesve arritën të hynë në një pjesë të […]

Lexo më shumë

E tmerrshme/ Nëna mbyt djalin dhe e fsheh kufomën në garazhin e fqinjit. Ja çfarë e shtyu të ndërmerrte aktin e rëndë

E tmerrshme/ Nëna mbyt djalin dhe e fsheh kufomën në garazhin e fqinjit. Ja çfarë e shtyu të ndërmerrte aktin e rëndë

Publikuar më 07.07.2020
Një nënë që dukej si prind i përsosur, ka mbytur djalin e sa...

Një nënë që dukej si prind i përsosur, ka mbytur djalin e saj 11 vjeçar, pasi ishte lodhur nga përdorimi i tepërt i telefonit, nga ana e femijes, deri ne oret e vona. Policia në Brazil, ka publikuar një raport, ku akuzon Alexandra Dougokenskin, për vrasjen e djalit të saj, Rafael. Raportohet se gruaja fillimisht […]

Lexo më shumë

Kryeministër shqiptar në Maqedoninë e Veriut? Ahmeti: Ide e arritshme, zgjidhet me marrëveshje politike

Kryeministër shqiptar në Maqedoninë e Veriut? Ahmeti: Ide e arritshme, zgjidhet me marrëveshje politike

Publikuar më 07.07.2020
Kreu i BDI, Ali Ahmeti i ftuar në emisionin “Real Stor...

Kreu i BDI, Ali Ahmeti i ftuar në emisionin “Real Story’’ të Sokol Ballës në News24 se qëllimi i tij për të zgjedhur një kryeministër shqiptar në Maqedoninë e Veriut është një ide e arritshme. Ai thotë se kjo mund të ndodhë nëse ulen pas zgjedhjeve, subjektet që kanë fituar, dhe negociojnë më pas për ndarjen […]

Lexo më shumë

Autobusi plot me njerëz humb kontrollin e përfundon në rezervuar, 21 të vdekur, mes tyre edhe fëmijë

Autobusi plot me njerëz humb kontrollin e përfundon në rezervuar, 21 të vdekur, mes tyre edhe fëmijë

Publikuar më 07.07.2020
Një autobus i mbushur plot me pasagjerë ka humbur kontrollin...

Një autobus i mbushur plot me pasagjerë ka humbur kontrollin dhe ka përfunduar në një rezervuar me ujë, duke i marrë kështu jetën 21 personave dhe lënë të plagosur 15 të tjerë. Ngjarja e rëndë është raportuar nga Daily Mail, e cila ka bërë publike edhe videon e aksidentit, ku duket autobusi i cili po […]

Lexo më shumë