Pele po kalon gjendje depresioni

Legjenda braziliane e futbollit Pele po kalon një gjendje depresioni për shkak të shëndetit të tij të dobët dhe paaftësisë për të ecur pa ndihmë, tregon i biri.

Në një intervistë me “Globo Esporte” të Brazilit, djali i Pele, Edinho thotë se 79-vjeçari tani nuk ka dëshirë të braktisë edhe shtëpinë pas ndërlikimeve të shëndetit.

“Ai është mjaft i brishtë,” tha Edinho. “Ai iu nënshtrua një operacioni, por gjendja e tij nuk u stabilizua në mënyrë ideale. Kështu që ai e ka probleme me të ecurin, e cila i ka shkaktuar një lloj depresioni.”

Pele konsiderohet si një nga lojtarët më të mëdhenj të të gjitha kohërave dhe fitoi tre Kupa të Botës gjatë një karriere që zgjati më shumë se 20 vjet.

“Imagjinoni, ai është mbreti, ai ishte gjithmonë një figurë kaq imponuese dhe sot nuk mund të ecë më siç duhet,” shtoi Edinho.

Në paraqitjet e fundit publike, Pele ka përdorur një karrige me rrota, diçka që Edinho thotë se nuk mund të ecë pa të.

 

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Të tjera

Abissnet