×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Parashikimi i OBSH: COVID-19 pritet të shkaktojë 100 mijë viktima në javë në rang global

OBSH ka parashikuar se numri i viktimave nga COVID-19 në rang global do të rritet.

Së shpejti vdekjet javore pritet t’i kalojnë 100 mijë, teksa rreth 47% të tyre deri më tani i ka Amerika.

Nga ana tjetër në Europë ka një stabilizim të shifrave, por përsëri mbeten në nivele të larta.

Ky parashikim është bërë pikërisht nga një ekspert kryesor për emergjencat, Mike Ryan.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Besoni se qeveria shqiptare do të arrijë ta sigurojë së shpejti vaksinën anti-COVID për të gjithë popullsinë?

Loading ... Loading ...

Tentohet të grabitet me armë një makinë që kryente transport parash në Kosovë, plagosen dy persona

Tentohet të grabitet me armë një makinë që kryente transport parash në Kosovë, plagosen dy persona

Publikuar më 08.03.2021
Dy persona kanë mbetur të plagosur pas një tentativë-grabitj...

Dy persona kanë mbetur të plagosur pas një tentativë-grabitjeje të armatosur në magjistralen Prishtinë-Gjilan, bëri të ditur Policia e Kosovës. “Bazuar në informacionet e para janë ngritur dyshimet se persona të dyshuar kanë shtënë me armë zjarri në drejtim të automjetit që po kryente transportin e parave. Për pasojë, dy persona, pjesë e kompanisë që […]

Lexo më shumë

Greqi/ 1165 raste të reja me koronavirus, 39 vdekje në 24 orët e fundit

Greqi/ 1165 raste të reja me koronavirus, 39 vdekje në 24 orët e fundit

Publikuar më 08.03.2021
Organizata Kombëtarë e Shëndetit Publik në Greqi, konfirmoi ...

Organizata Kombëtarë e Shëndetit Publik në Greqi, konfirmoi se rastet e reja të COVID-19 të regjistruara në 24 orët e fundit janë 1165, nga të cilat 4 u identifikuan pas kontrolleve në portat e vendit. Numri i përgjithshëm i rasteve është 206,281. Bazuar në rastet e konfirmuara të 7 ditëve të fundit, 64 konsiderohen se […]

Lexo më shumë

Numri i të vdekurve nga koronavirusi në Itali kalon 100,000

Numri i të vdekurve nga koronavirusi në Itali kalon 100,000

Publikuar më 08.03.2021
Numri i viktimave nga koronavirusi në Itali ka kaluar 100,00...

Numri i viktimave nga koronavirusi në Itali ka kaluar 100,000 të hënën, bëri të ditur Ministria e Shëndetësisë e këtij vendi. Italia është vendi i shtatë në botë që kalon këtë shifër, pas Shteteve të Bashkuara, Brazilit, Meksikës, Indisë, Rusisë dhe Britanisë. Ministria italiane e Shëndetësisë tha të hënën se 318 pacientë me koronavirus kanë […]

Lexo më shumë

Vdes nga koronavirusi foshnja 37 ditëshe e cila ishte shtruar në spitalin e fëmijëve!

Vdes nga koronavirusi foshnja 37 ditëshe e cila ishte shtruar në spitalin e fëmijëve!

Publikuar më 08.03.2021
Një foshnje vetëm 37 ditëshe ka ndërruar jetë prej koronavir...

Një foshnje vetëm 37 ditëshe ka ndërruar jetë prej koronavirusit në Greqi. Mediat lokale bëjnë me dije se foshnja ishte shtruar prej disa ditësh në spitalin “Aglaia Kyriakou” të Athinës duke luftuar me virusin, por që nuk ia doli. Foshnja nuk kishte ndonjë sëmundje themelore, tregoi simptoma të rënda disa ditë pas lindjes dhe kishte […]

Lexo më shumë

“Vajza nuk është më”/ Gruaja pasi vret fëmijën e saj, tenton të vrasë edhe veten, ja si ndodhi ngjarja e rëndë!

“Vajza nuk është më”/ Gruaja pasi vret fëmijën e saj, tenton të vrasë edhe veten, ja si ndodhi ngjarja e rëndë!

Publikuar më 08.03.2021
Një grua 41-vjeçare vrau vajzën e saj, gjatë natës në Cislia...

Një grua 41-vjeçare vrau vajzën e saj, gjatë natës në Cisliano (Milano). Pas vrasjes së vajzës së vogël, gruaja e arrestuar nën akuzën e vrasjes u përpoq të vriste veten. Kjo pasi në trupin e saj u panë disa lëndime të lehta. Ajo u shtrua në spitalin e Magenta. Në rrjetet sociale ajo tregoi për […]

Lexo më shumë

Grupi i vaksinave Oxford/AstraZeneca u pezullua në Austri pas vdekjes së gruas

Grupi i vaksinave Oxford/AstraZeneca u pezullua në Austri pas vdekjes së gruas

Publikuar më 08.03.2021
Autoritetet austriake kanë pezulluar vaksinat e koronavirusi...

Autoritetet austriake kanë pezulluar vaksinat e koronavirusit Oxford/AstraZeneca si një “masë paraprake” ndërsa hetojnë vdekjen e një personi dhe sëmundjen e tjetrit pasi kanë marrë vaksinën. “Zyra Federale për Sigurinë në Kujdesin Shëndetësor (BASG) ka marrë dy raporte në një lidhje kohore me një vaksinim nga e njëjta grumbull i vaksinës AstraZeneca në klinikën e […]

Lexo më shumë

Pilotët grekë do përballen me pilotët pakistanezë mbi Detin Egje, raporton studimi e një organizate nga Izraeli!

Pilotët grekë do përballen me pilotët pakistanezë mbi Detin Egje, raporton studimi e një organizate nga Izraeli!

Publikuar më 08.03.2021
Pilotët grekë të Forcave Ajrore (HAF) ka shumë të ngjarë të ...

Pilotët grekë të Forcave Ajrore (HAF) ka shumë të ngjarë të përfshihen në luftime mbi Detin Egje, me pilotët pakistanezë, sipas një analizte të një think-tanku me bazë në Izrael. Siç raporton Qendra Begand-Sadat për Studime Strategjike, përpjekja e dështuar e grushtit të shtetit në Turqi në 2016 rezultoi që Forca Ajrore e vendit të […]

Lexo më shumë

“Ne nuk fundosemi kurrë”/ Bashkimi Europian i drejtohet Anglisë: Ne nuk kemi gjendje shpirtërore, ne jemi një institucion

“Ne nuk fundosemi kurrë”/ Bashkimi Europian i drejtohet Anglisë: Ne nuk kemi gjendje shpirtërore, ne jemi një institucion

Publikuar më 08.03.2021
Përgjigja e Komisionit Evropian ndaj pretendimeve të ministr...

Përgjigja e Komisionit Evropian ndaj pretendimeve të ministrit të ri të Brexit të Boris Johnson se blloku veproi me “vullnet të keq” ndaj Britanisë së Madhe sepse zgjodhi të largohej: “Ne kurrë nuk fundosemi”. David Frost ishte autori i një pjese në gazetën Telegraf, në fundjavë në të cilën ai shkroi se BE duhet të […]

Lexo më shumë