×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

OFL zbarkon tek elbasanasit, dy emrat e dënuar në Angli duhet të tregojnë paratë

Edhe ditën e sotme Operacioni Forca e Ligjit ka bërë publike dy personat e radhës që do të duhet të bëjnë plotësojë formularin e vetëdeklarimit të pasurisë.

Kërkesa ju ka shkuar shtetasve:

– Kamer Mehja, me banim në Elbasan, i dënuar në Angli për trafik të lëndëve narkotike;

– E SH, me banim në Elbasan, i dënuar në Angli për trafik të lëndëve narkotike;

Vijon Operacioni Forca e Ligjit.

Në zbatimit të Ligjit Special për masat pasurore ndaj individëve të dënuar apo akuzuar për krim të organizuar apo krime të rënda, OFL vijon intensivisht punën për kryerjen e veprimeve komplekse, në bashkëpunim me strukturat e tjera të Policisë së Shtetit.

Në kuadër të Aktit Normativ nr. 1, datë 31.01.2020, OFL u ka dërguar kërkesat për vetëdeklarim të pasurisë, shtetasve:

– K. M., me banim në Elbasan, i dënuar në Angli për trafik të lëndëve narkotike;

– E. SH, me banim në Elbasan, i dënuar në Angli për trafik të lëndëve narkotike;

Këta individë, si subjekt i Ligjit Special, duhet t’u përgjigjen me shkrim, brenda 48 orësh, të gjitha pyetjeve të OFL-së, të cilat do t’i dërgohen SPAK-ut, për verime të mëtejshme.

OFL bën me dije se të gjithë personat që iu është dërguar kërkesa me shkrim për vetëdeklarimin e burimeve të pasurisë, i kanë plotësuar formularët dhe i kanë dorëzuar pranë OFL-së, e cila ka vijuar me procedurat, sipas përcaktimit në aktin normativ nr. 1 , të datës 31 janar 2020.

OFL do të informojë publikun në vijimësi për të gjitha nismat procedurale dhe operacionet ekzekutive që do të kryejë.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Durrës/ Plagoset me thikë 60-vjeçari, detajet e para

Durrës/ Plagoset me thikë 60-vjeçari, detajet e para

Publikuar më 23.09.2020
Një 60-vjeçar është plagosur me thikë këtë të mërkurë në Dur...

Një 60-vjeçar është plagosur me thikë këtë të mërkurë në Durrës. Sipas policisë rreth orës 17:10 është marrë njoftimi nga Urgjenca e Spitalit Rajonal Durrës se ka shkuar i dëmtuar me mjet prerës shtetasi me inicialet L.B., banues në Durrës. I plagosuri aktualisht ndodhet nën kujdesin e mjekëve. Grupi hetimor po vijon hetimet për zbardhjen […]

Lexo më shumë

Vrasja e Lirie Xhepës/ Djali i viktimës kërcënon xhaxhain në gjyq: E dua ta nxirrni jashtë

Vrasja e Lirie Xhepës/ Djali i viktimës kërcënon xhaxhain në gjyq: E dua ta nxirrni jashtë

Publikuar më 23.09.2020
Në Gjykatën penale të Tiranës u zhvillua sot gjyqi për vrasj...

Në Gjykatën penale të Tiranës u zhvillua sot gjyqi për vrasjen e Lirie Xhepës. Përpara trupit gjykues dëshmoi djali i viktimës Marjus Xhepa. Ai ka lëshuar akuza të forta madje nuk ka nguruar që të kërcënojnë xhaxhain e tij. “Kisha 7 vite që s’i flisja, problemet nisën që kur vdiq babi, ai ishte zënë me […]

Lexo më shumë

Tiranë/ Gjashtë të arrestuar në pak orë, ja për çfarë akuzohen

Tiranë/ Gjashtë të arrestuar në pak orë, ja për çfarë akuzohen

Publikuar më 23.09.2020
Në pak orë, gjashtë persona janë arrestuar nga Policia e Tir...

Në pak orë, gjashtë persona janë arrestuar nga Policia e Tiranës për vepra të ndryshme penale, një nga të cilët ishte shpallur në kërkim. Uniformat blu bëjnë me dije se një prej të arrestuarve është shtetasi me inicialet A. M., 18 vjeç, i cili u kap në rrugën “Sulejman Delvina”, nga shërbimet e Komisariatit Nr. […]

Lexo më shumë

Nis procesi ndaj Izet Haxhisë, kush janë dëshmitarët që thërret Prokuroria

Nis procesi ndaj Izet Haxhisë, kush janë dëshmitarët që thërret Prokuroria

Publikuar më 23.09.2020
Gjyqi për ish-truprojën e Sali Berishës, Izet Haxhia raporto...

Gjyqi për ish-truprojën e Sali Berishës, Izet Haxhia raporton zhvillime të reja. Teksa po ndiqet në Gjykatën Penale të Tiranës, mësohet se Prokuroria ka kërkuar thirrjen e 10 dëshmitarëve, për të zbuluar detaje të reja me vrasjen e Aazem Hajdarit. Bëhet me dije se në mesin e 10 dëshmitarëve është ish-kryeministri Sali Berisha, Ylli Rakipi […]

Lexo më shumë

Dhunoi të moshuarën në Gjirokastër, kapet pas pesë ditësh autori

Dhunoi të moshuarën në Gjirokastër, kapet pas pesë ditësh autori

Publikuar më 23.09.2020
Është vënë në pranga ditën e sotme autori i dyshuar i ngjarj...

Është vënë në pranga ditën e sotme autori i dyshuar i ngjarjes së ndodhur në fshatin Palokastër, Gjirokastër, ku u dhunua në banesën e saj shtetasja Pina Qamo. Ngjarja e rëndë ndodhi në datën 18 shtator. Gruaja tregoi se ka qenë ora 11:00 e natës kur në shtëpi iu fut dikush, që nuk e njihte, […]

Lexo më shumë

Kapet në flagrancë me pistolet 14-vjeçari (Detaje)

Kapet në flagrancë me pistolet 14-vjeçari (Detaje)

Publikuar më 23.09.2020
Një 14 vjeçar është arrestuar nga policia e Durrësit për “Ar...

Një 14 vjeçar është arrestuar nga policia e Durrësit për “Armëmbajtje pa leje”. I mituri me iniciale A. V., 14 vjeç, banues në Sallmone të Shijakut u arrestua në flagrancë në afërsi të stacionit të trenit në Sukth. Pas kontrollit fizik, në çantën e dorës i kanë gjetur dhe sekuestruar në cilësinë e provës materiale […]

Lexo më shumë

OFL i nis letër mikut të Emiljano Shullazit, ja cilat janë kërkesat për “Ben Çamin”

OFL i nis letër mikut të Emiljano Shullazit, ja cilat janë kërkesat për “Ben Çamin”

Publikuar më 23.09.2020
Operacioni Forca e Ligjit i ka dërguar letër për deklarimin ...

Operacioni Forca e Ligjit i ka dërguar letër për deklarimin e pasurisë shtetasit Lutfi Enver Shabanit. Shabani njihet në Durrës si “Ben Çami” , ndërsa në vitin 2016 është arrestuar duke trafikuar 570 kg lënde narkotike. Ai njihet edhe si Artan Shabani, ndërsa rezulton i dënuar dy herë nga Gjykata e Krimeve të Rënda. Shabani […]

Lexo më shumë

Rrahën dhe bënë për spital një person, arrestohen pas një muaji 3 të rinjtë

Rrahën dhe bënë për spital një person, arrestohen pas një muaji 3 të rinjtë

Publikuar më 23.09.2020
Tre persona kanë rënë ën prangat e policisë pasi ishin shpal...

Tre persona kanë rënë ën prangat e policisë pasi ishin shpallur në kërkim për plagosje të rëndë me dashje. Sipas uniformave blu, të arrestuarit kanë plagosur pas një konflikti të çastit me sende të forta shtetasin K. H., më 9 gusht 2020, i cili ndodhet ende nën kujdesin e mjekëve në Spitalin e Traumës. Tiranë […]

Lexo më shumë