×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Nga Bronze në Diamond: Një histori suksesi e Solo Q Albania

Në datë 2 Korrik, GameON organizoi finalen e Red Bull Solo Q Albania për League of Legends. Eventi u krye në premisat e Kinema Millennium në Tiranë duke nisur nga paraditja e deri pasdite. Red Bull Solo Q është turneu global 1v1 i League of Legends, i cili sjell lojtarët nga e gjithë bota të konkurrojnë për të triumfuar dhe promovuar lojtarët e rinj të cilët duan të kenë një karrierë në eSports. Ky ishte Edicioni i Tretë që GameON organizonte Kualifikueset për Shqipërinë të Red Bull Solo Q, i cili vinte pas një pauze të Solo Q në 2021 për shkak te pandemisë.

Me GameON që po hyn në vitin e 6 që nga themelimi, është e qartë që komuniteti është rritur masivisht dhe ne kemi marrë mjaft eksperiencë gjatë kësaj kohe, nëpërmjet partnerëve tanë lokal dhe global.

Këta partnerë na kanë lejuar të ndjekim vizionin tonë për të ofruar struktura ku gamers mund të bashkohen, informohen, edukohen dhe argëtohen. Prandaj ne do të donim të dedikonim një falenderim special të gjithë të përfshirë në këtë projekt të cilët janë: Red Bull, Gjirafa, FaceIT, Riot Games, AOC dhe Freakz4U duke e bërë këtë një ndër eventet me organizimin dhe pjesëmarrjen më të mirë jo vetëm në Shqipëri por edhe në Europë!

Sa për mbarëvajtjen e finales. Solo Q Albania ishte një sukses i vërtetë. Gjatë eventit ne kishim plot 240 ndjekës të cilët e mbushën plot sallën e Millennium. E përveç ndjekësve live, ne kishim mijëra ndjekës online dhe një ndërveprim aktiv mes komunitetit të gaming në Shqipëri.

Pjesëmarrësit erdhën gjatë paradites kur kishin mundësi të flisnin me stafin e GameON, të bënin network me komunitetin, të luanin me pajisjet e ofruara nga Gjirafa50, të konsumonin diçka nga banketi ynë si dhe normalisht red bulls nga stafi i Red Bull.

Pas eventit të networking, pjesëmarrësit ishin gati të zinin vendet e tyre brenda në kinema për të ndjekur 16 finalistët e Red Bull Solo Q, të cilët u përballën me njëri tjetrin derisa nxorrën një fitues, i cili ishte Gesi Dano. Gjatë gjithë kohës audienca ishte elektrizuese për vetë lojtarët por po ashtu dhe për prezantuesit si dhe casters të GameON Albania.

Përshtypjet e lojtarëve ishin shumë të mira pas eventit duke e krahasuar me evente globale të League of Legends nga ana e organizimit dhe promovimit. Pjesëmarrësit nga ana tjetër shprehën mirënjohje për këtë event i cili ofroi një eksperiencë ndryshe e cila nuk ndodh ose ndodh mjaft rrallë në trevat shqiptare. Partnerët dhe aktorët në ekosistem së fundmi dolën mjaft të kënaqur nga Red Bull Solo Q i cili ishte një ngjarje që tejkaloi pritshmëritë e tyre.

Si pjesë e ekipit tonë, ne kishim mjaft anëtarë të komunitetit të cilët nëpërmjet dedikimit, pasionit dhe konsistencës arritën të krijonin një event vërtet special. Stafi ynë është krenar me rezultatet e eventit duke sjellë bashkë komunitetin e gaming në Shqipëri, partnerët si dhe influencers & streamers. Një falenderim vërtet i veçantë shkon dhe për ju!

Mezi presim të krijojmë më shumë evente të tilla duke pasur një impakt gjithnjë në rritje në audiencën shqiptare.

 

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

gif

Kryeministri polak sulmon ashpër liderët e Francës dhe Gjermanisë: Po e drejtojnë BE-në si oligarki

Kryeministri polak sulmon ashpër liderët e Francës dhe Gjermanisë: Po e drejtojnë BE-në si oligarki

Publikuar më 17.08.2022
Kryeministri i Polonisë deklaroi sot se Franca dhe Gjermania...

Kryeministri i Polonisë deklaroi sot se Franca dhe Gjermania po drejtonin Bashkimin Evropian si një “oligarki de facto”, duke injoruar zërat, si Polonia, që kishte paralajmëruar prej kohësh për ekspansionizmin rus. “Shumë liderë evropianë lejohen të joshen nga Vladimir Putin”, shkroi Mateusz Morawiecki në një shkrim për të përditshmen franceze Le Monde. Ai u shpreh […]

Lexo më shumë

Shpenzimet për mirëmbajtjen e rrugëve, 10 herë më të ulëta se të ardhurat nga taksat në vitin 2021

Shpenzimet për mirëmbajtjen e rrugëve, 10 herë më të ulëta se të ardhurat nga taksat në vitin 2021

Publikuar më 17.08.2022
Shpenzimet për mirëmbajtjen e rrugëve arritën vitin e kaluar...

Shpenzimet për mirëmbajtjen e rrugëve arritën vitin e kaluar në 2,6 miliardë lekë, rreth 21 milionë euro. Kjo shumë ishte 10 herë më e ulët se fondet që u arkëtuan në buxhet nga taksa e qarkullimit rrugor në të njëjtin vit. Sipas të dhënave zyrtare nga INSTAT, fondet për mirëmbajtjen e infrastrukturës rrugore vitin e kaluar […]

Lexo më shumë

Pse Rusia nuk po i përdor dronët e saj si forcë goditëse në beteja

Pse Rusia nuk po i përdor dronët e saj si forcë goditëse në beteja

Publikuar më 16.08.2022
“Bayraktar, Bayraktar” është një këngë patriotike e kënduar ...

“Bayraktar, Bayraktar” është një këngë patriotike e kënduar nga luftëtarët ukrainas në luftën që po zhvillohet me Rusinë, duke festuar aftësinë dhe rolin e dronit të famshëm turk. Ata i morën ato nga Ankaraja për të kundërshtuar ofensivën ruse në vendin e tyre, e cila po vazhdon tash e gjashtë muaj. Roli i dronëve, të […]

Lexo më shumë

Lumi i Shalës si Tajlanda, Rama: Erdhën 76 mijë turistë nga SHBA dhe 13 mijë nga Kandaja

Lumi i Shalës si Tajlanda, Rama: Erdhën 76 mijë turistë nga SHBA dhe 13 mijë nga Kandaja

Publikuar më 16.08.2022
Lumi i Shalës dhe Liqeni i Komanit janë kthyer tashmë në des...

Lumi i Shalës dhe Liqeni i Komanit janë kthyer tashmë në destinacionet më të preferuara të turistëve të huaj që vizitojnë vendin tonë. Kryeministri Edi Rama ka publikuar në rrjetet sociale një video të disa turistëve kanadezë, të cilët kanë eksploruar përmes lundrimit me kajak, liqenin e Komanit si dhe Lumin e Shalës. Turistët rrëfejnë […]

Lexo më shumë

‘Zonë e lirë” ndërron ekran, Arian Çani zëvendësohet nga Luana Vjollca

‘Zonë e lirë” ndërron ekran, Arian Çani zëvendësohet nga Luana Vjollca

Publikuar më 16.08.2022
Arjan Çani do të largohet pas shumë vitesh nga TV Klan, ku n...

Arjan Çani do të largohet pas shumë vitesh nga TV Klan, ku nuk do të dëgjohet më shprehja “Mirëmbrëma tokësorë”…dhe nuk do të parakalojnë personazhe nga më të çuditshëm, që shpesh kanë sjellë reagime të ashpra nga publiku për deklarimet dhe sjelljet. Emisioni “Zonë e Lirë” që nisi në “Vizion +” dhe mbijetoi prej shumë vitesh […]

Lexo më shumë

Hoxha 36-vjeçar shndërrohet në model për reklamimin e rrobave (VIDEO)

Hoxha 36-vjeçar shndërrohet në model për reklamimin e rrobave (VIDEO)

Publikuar më 16.08.2022
Në qytetin kroat Vikovac, myftiu 36-vjeç Mirza Deliq, është ...

Në qytetin kroat Vikovac, myftiu 36-vjeç Mirza Deliq, është bërë kryelajm i mediave në rajon. Jo për faktin se është hoxhë dhe ligjëron nëpër xhami, por për faktin se një pjesë tjetër të ditës e kalon duke realizuar fotosesione dhe reklamuar gardërobën e markave të ndryshme. Ai thotë se këtë e bën që t’ia plotësojë vetes dëshirat […]

Lexo më shumë

Partia e Lirisë nxjerr fakte të tjera për aferën e inceneratorëve: U morën 3 kredi, duke lënë peng pasurinë e popullit

Partia e Lirisë nxjerr fakte të tjera për aferën e inceneratorëve: U morën 3 kredi, duke lënë peng pasurinë e popullit

Publikuar më 16.08.2022
Partia e Lirisë publikoi sot të tjera denoncime, të cilat i ...

Partia e Lirisë publikoi sot të tjera denoncime, të cilat i cilëson fakte të reja sa i takon abuzimeve me çështjen e inceneratorëve. Koordinatorja Kombëtare e Luftës kundër Korrupsionit Brisida Shehaj tha se kompanitë koncesionare kishin marrë kredi prej miliona dollarësh menjëherë pasi kishin firmosur kontratën me shtetin. Sipas saj garancia mbi këtë kredi ishte […]

Lexo më shumë

Ministrja e Kurtit: Kosova i ka dhënë Shqipërisë mbi 121 mijë MWh, po merr më pak se 1 mijë për t’i evituar reduktimet

Ministrja e Kurtit: Kosova i ka dhënë Shqipërisë mbi 121 mijë MWh, po merr më pak se 1 mijë për t’i evituar reduktimet

Publikuar më 16.08.2022
Ministrja e Ekonomisë së Kosovës, Artane Rizvanolli, ka treg...

Ministrja e Ekonomisë së Kosovës, Artane Rizvanolli, ka treguar bilancin e shkëmbimit energjetik mes Kosovës dhe Shqipërisë. Rizvanolli ka thënë se KEK i ka dhënë KESH-it 121.7 MWh, ndërsa sot ka marrë 1 mijë MWh për evitimin e reduktimeve. “KEK deri sot i ka dhënë KESH-it 121.7 mijë MWh. Sot po marrim më pak se […]

Lexo më shumë