×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Në fillim u akuzua një shqiptar për vrasjen e çiftit në Kretë, por hetimet zbulojnë fakte tronditëse, trupi i personit përfundoi në valixhe

Vajza e të pamposhturit Alexandros Alexandrakis, Maria, babai i së cilës u gjet dje pasdite nga policia e Chania, të mbytur në një valixhe në një shtëpi afër, shumë afër asaj ku u gjet trupi i pajetë i partneres së tij. Vajza e tij, Maria përshkruan për protothema.gr orët e agonisë që jetoi derisa u gjet babai i saj, por ajo gjithashtu përshkruan momentet tragjike kur, së bashku me policinë, pa të shoqen e vrarë të babait të saj, të shtunën në mbrëmje.

“I telefonova babait tim dhe ai nuk u përgjigj ndaj thirrjeve të mia. Shtëpia ku ai jetonte me partneren e tij ishte e mbyllur me dritare të mbyllura dhe e hutuar u drejtova në polici. Pastaj, së bashku me policinë, ne thirrëm bravandreqësin dhe kur e hapëm derën e shtëpisë të shtunën në mbrëmje gjetëm partneren e babait tim, të vdekur. Unë isha shumë e mërzitur, atëherë dyshova se diçka i kishte ndodhur babait tim. Ne kontrolluam të gjithë shtëpinë, por babai im ishte zhdukur derisa policia e gjeti atë në shtëpia ngjitur, dje pasdite. Unë jam shumë e tronditur nga vrasja brutale e babait tim dhe partneres së tij. “Deri dje po kërkoja babanë tim dhe iu luta që të gjendej i gjallë dhe tani ne po kërkojmë vrasësin e tij”, i thotë ajo protothema.gr kësaj dhe vazhdon:

“Unë kam pasur një marrëdhënie shumë të mirë me babanë tim, unë rregullisht shkoja në shtëpinë ku ai jetonte me partneren e tij dhe në fakt, unë gjithashtu pashë personin nga Bangladeshi i cili mori me qira shtëpinë pranë asaj, shtëpinë ku u gjet trupi i tij. Fatkeqësisht, partnerja e babait tim kishte disa para të cilat i kishte mbajtur në shtëpi, siç mësova më vonë dhe ai me sa duket zbuloi për personin nga Bangladeshi dhe më pas u arrit në këtë situatë krimi. Ata ndanin të njëjtin oborr me personin nga Bangladeshi dhe kur babai im ose partnerja e tij kishte nevojë për diçka, ata e thirrnin atë për t’i ndihmuar. Kështu që ai i kishte njohur ata shumë mirë dhe shpesh vinte në shtëpinë e tyre për të bërë disa punë për ta. Babai im nuk kishte frikë prej tij sepse ai jeton për vite në Chania dhe punoi deri më tani, nga sa mësova dhe po e kalonte mirë. Dyshoj se ai i vrau të dy sepse vodhi paratë nga shtëpia”.

Kronika e krimit

Plaku fatkeq u gjet i vdekur të hënën pasdite, i futur në një valixhe. Duart i ishin lidhur pas shpine dhe vrasësi e kishte mbytur me një këmishë. Gjithçka tregon se 82-vjeçari kishte shkuar në apartament – i cili i përkiste partneres së tij 79 vjeçare – për të kërkuar qiratë që i huaji i detyrohej për një kohë të gjatë. Duket se ata u grindën dhe qiramarrësi e vrau atë me gjak të ftohtë!

Në fakt, gjetjet e ekzaminuesit mjekësor tregojnë se vdekja e 82-vjeçarit ndodhi para asaj të 79-vjeçares, gjë që bën që policia të vlerësojë se, pasi e largoi, vrasësi shkoi për të vrarë partneren e tij gjithashtu. Kjo pasi 79-vjeçarja e dinte që i moshuari u largua të premten pasdite për të shkuar për të kërkuar me qira dhe, kur vonoi të kthehej, ajo doli në rrugë dhe po e kërkonte siç përshkruhet nga dëshmitarët okularë!

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Shifra të larta në Maqedoninë e Veriut/ 33 viktima dhe 946 raste të reja me COVID-19

Shifra të larta në Maqedoninë e Veriut/ 33 viktima dhe 946 raste të reja me COVID-19

Publikuar më 02.12.2020
Maqedonia e Veriut ka shënuar një numër të lartë viktimash n...

Maqedonia e Veriut ka shënuar një numër të lartë viktimash nga Covid-19, ku në 24 orët e fundit kanë ndërruar jetë 33 persona. Ministria e Shëndetësisë në Shkup informon se në 24 orët e fundit janë bërë 2.564 testime, ndërsa janë regjistruar 946 raste të reja me COVID-19. Shpërndarja gjeografike e rasteve të reja Në […]

Lexo më shumë

Bëri shëtitje me biçikletë me gruan, Kyreministri i Greqisë vihet në qendër të kritikave për shkelje të rregullave anti-COVID

Bëri shëtitje me biçikletë me gruan, Kyreministri i Greqisë vihet në qendër të kritikave për shkelje të rregullave anti-COVID

Publikuar më 02.12.2020
Kryeministri grek Kyriakos Mitsotakis është vënë në kritikë ...

Kryeministri grek Kyriakos Mitsotakis është vënë në kritikë për shkeljen e qartë të rregullave të bllokimit të qeverisë së tij ndërsa rastet e koronavirusit rriten në të gjithë vendin. Të martën, fotografitë e Mitsotakis dhe gruas së tij Mareva u botuan në shtypin Grek dhe në mediat sociale, duke treguar çiftin me biçikletë në një […]

Lexo më shumë

Parlamenti i Malit të Zi nis debatin për kabinetin e ri

Parlamenti i Malit të Zi nis debatin për kabinetin e ri

Publikuar më 02.12.2020
Parlamenti i Malit të Zi ka nisur debatin për kabinetin e ma...

Parlamenti i Malit të Zi ka nisur debatin për kabinetin e mandatarit për kryeministër, Zdravko Krivokapiq, qeveria e parë në tri dekada që nuk do të drejtohet nga Partia Demokratike e Socialistëve, e presidentit Millo Gjukanoviq. Seanca në këtë temë, që ka nisur më 2 dhjetor, pritet të rezultojë me votim të qeverisë së re […]

Lexo më shumë

Rritje rekord të infektuarish në Greqi/ 2186 persona të prekur me COVID-19 dhe 89 të tjerë kanë humbur jetën

Rritje rekord të infektuarish në Greqi/ 2186 persona të prekur me COVID-19 dhe 89 të tjerë kanë humbur jetën

Publikuar më 02.12.2020
Rastet e reja të SARS-CoV-2 arritën mbi 2.000 të prekur të m...

Rastet e reja të SARS-CoV-2 arritën mbi 2.000 të prekur të martën, ndërsa intubimet u rritën përsëri, sipas një buletini ditor nga Organizata Kombëtare për Shëndetin Publik (EODY). Autoritetet shëndetësore njoftuan 2,186 infeksione të reja, të cilat ngritën numrin e përgjithshëm në 109,655. Nga këto raste të reja, 28 u raportuan në pikat hyrëse të […]

Lexo më shumë

Pas Greqisë, lëkundje tërmeti ndihen në Kosovë dhe në Maqedoninë e Veriut

Pas Greqisë, lëkundje tërmeti ndihen në Kosovë dhe në Maqedoninë e Veriut

Publikuar më 02.12.2020
Lëkundje tërmeti u regjistruan në Greqi ditën e sotme, ndërs...

Lëkundje tërmeti u regjistruan në Greqi ditën e sotme, ndërsa vetëm pas pak minutash lëkundje janë regjistruar edhe në Maqedoninë e Veriut. Mediat maqedonase raportojnë se tërmeti ishte 3.4 ballë dhe se është ndjerë më Shkup dhe disa qytetet të tjera të vendit. Ndërsa epiqendra ka qenë në Shkup. Gjithashtu bëhet e ditur se tërmeti […]

Lexo më shumë

Shifrat e fundit në Kosovë/ 14 persona kanë humbur jetën si pasojë e COVID-19!

Shifrat e fundit në Kosovë/ 14 persona kanë humbur jetën si pasojë e COVID-19!

Publikuar më 02.12.2020
Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë M...

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.340 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 555 raste pozitive. Brenda 24 orëve janë raportuar 14 raste të vdekjes me SARS CoV-2 pozitiv. […]

Lexo më shumë

Shifra të larta të rasteve të reja dhe të vdekjeve nga Covid-19/ Kosova mbyll shkollat më 18 dhjetor

Shifra të larta të rasteve të reja dhe të vdekjeve nga Covid-19/ Kosova mbyll shkollat më 18 dhjetor

Publikuar më 02.12.2020
Kosova ka vendosur të mbyllë shkollat nga 18 dhjetori, kjo p...

Kosova ka vendosur të mbyllë shkollat nga 18 dhjetori, kjo për shkak të shifrave të larta të rasteve të reja dhe viktimave që po raportohen çdo ditë nga koronavirusi. Mësohet se nxënësit do të rikthehen sërish në shkollë por më 18 janar të 2021. Kryeministri Avdullah Hoti ka njoftuar se shkollat fillore dhe mesme do […]

Lexo më shumë

Maqedonia e Veriut do të zgjasë për gjashtë muaj gjendjen e krizës

Maqedonia e Veriut do të zgjasë për gjashtë muaj gjendjen e krizës

Publikuar më 01.12.2020
Qeveria e Maqedonisë së Veriut i ka kërkuar Kuvendit vazhdim...

Qeveria e Maqedonisë së Veriut i ka kërkuar Kuvendit vazhdimin e gjendjes së krizës në këtë shtet edhe për gjashtë muaj, me qëllim të siç thuhet “përballjes sa më efikase me pandeminë dhe mbrojtjen e shëndetit të popullatës”. Qeveria vendimin e miratoi me kërkesë Komitetit Drejtues të Krizave, organ ky që po menaxhon me situatën […]

Lexo më shumë