×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Mourinho rikthehet në Itali, merr drejtimin e ekipit legjendë të Seria A

Trajneri portugez Jose Mourinho pritet të rikthehet në Serie A pas 11 vjetësh, ku do të marrë drejtimin e Romës për sezonin e ardhshëm: 2021-22.

Këtë e ka njoftuar klubi verdhekuq përmes faqes zyrtare. Trajneri lusitan pason bashkatdhetarin e tij Paulo Fonseca:

“AS Roma ka kënaqësinë të njoftojë se José Mourinho do të jetë menaxheri i ri teknik i skuadrës së parë duke filluar nga sezoni 2021-22!”

Kështu, Special One heq dorë nga rroga e Tottenham dhe ka gjetur një zgjidhje. Gjatë Europianit do të jetë opinionist dhe editorialist.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Interi shpallet kampione e Italisë pas 11 vitesh

Interi shpallet kampione e Italisë pas 11 vitesh

Publikuar më 02.05.2021
Interi është shpallur kampioni i Italisë për sezonin 2020/20...

Interi është shpallur kampioni i Italisë për sezonin 2020/2021 pas barazimit të Atalantas (1-1) në transfertë ndaj Sassuolo në ndeshjen e zhvilluar në Stadio Mapei – Citta del Tricolore. Skuadra mysafire mbeti me një lojtar më pak që në minutën e 23-të, kur Pierluigi Gollini u përjashtua me karton të kuq. Me gjithë inferioritetin numerik […]

Lexo më shumë

Njihuni me biznesmenin që hyri lakuriq në mes të fushës, nuk vesh rroba prej 4 vitesh

Njihuni me biznesmenin që hyri lakuriq në mes të fushës, nuk vesh rroba prej 4 vitesh

Publikuar më 09.04.2021
Gjatë ndeshjes mes Granadës dhe Mançester Junajtidit, vëmend...

Gjatë ndeshjes mes Granadës dhe Mançester Junajtidit, vëmendjen e të gjithëve e tërhoqi tifozi, i cili u fut lakuriq në fushën e lojës. Olmo Garsia, quhet personi i cili u fut në fushë, tërësisht i zhveshur. Mund të jetë i panjohur për të gjithë ndjekësit e futbollit dhe në botë, por jo për qytetarët e […]

Lexo më shumë

“Messi i lumtur dhe në formë”, legjenda e Barcelonës i sigurtë

“Messi i lumtur dhe në formë”, legjenda e Barcelonës i sigurtë

Publikuar më 27.03.2021
Zgjedhja e Joan Laportës si presidenti i ri i klubit, ka kri...

Zgjedhja e Joan Laportës si presidenti i ri i klubit, ka krijuar entuziazëm te Barcelona. Ekipi po luan mirë dhe është rifutur në garën për titullin kampion, Leo Messi po shkëlqen në fushë, ndërsa tifozët janë plot besim se idhulli i tyre nuk do të largohet tani që Laporta u rikthye në krye të klubit […]

Lexo më shumë

Hidhet shortit për ndeshjet çerekfinale të Ligës së Evropës, kush dp tw jetw kryendeshja e kësaj faze

Hidhet shortit për ndeshjet çerekfinale të Ligës së Evropës, kush dp tw jetw kryendeshja e kësaj faze

Publikuar më 19.03.2021
Në Shtëpinë e Futbollit Evropian në selinë e UEFA-s në Nyon ...

Në Shtëpinë e Futbollit Evropian në selinë e UEFA-s në Nyon të Zvicrës është hedhur shorti dhe janë mësuar çiftet çerekfinale të Ligës së Evropës, ku nuk mungojnë ndeshjet interesante. Edicioni 2020-21 i Ligës së Evropës ka hyrë në fazat e ‘nxehta’ të garës dhe ka shumë pak hapësirë ​​për gabime në raundet e eliminimit […]

Lexo më shumë

Publikoi foton me maskë oksigjeni, Icardi tregon si qëndron e vërteta

Publikoi foton me maskë oksigjeni, Icardi tregon si qëndron e vërteta

Publikuar më 27.02.2021
Sulmuesi i PSG-së, Mauro Icardi ka sqaruar të vërtetën në li...

Sulmuesi i PSG-së, Mauro Icardi ka sqaruar të vërtetën në lidhje me foton me maskë oksigjeni që shpërndau një ditë më parë, duke shkaktuar frikë te tifozët e tij. Argjentinasi shpjegon se maska është pjesë e terapisë së tij për t’u rikuperuar më shpejt nga dëmtimi që ka pësuar. “Për të gjithë ata që më pyetën, […]

Lexo më shumë

UEFA merr vendimin, anulohet Euro 2021 për femra dhe meshkuj si pasojë e COVID-19

UEFA merr vendimin, anulohet Euro 2021 për femra dhe meshkuj si pasojë e COVID-19

Publikuar më 23.02.2021
COVID-19 ka anuluar mjaft evente të rëndësishme të botës art...

COVID-19 ka anuluar mjaft evente të rëndësishme të botës artistike, sportit dhe shumë zhvillime të tjera. Këtë të martë, Komiteti Ekzekutiv i UEFA-s vendosi të anulojë Kampionatin Europian 2021 të grup-moshës U-19 për femra dhe meshkuj për shkak të pandemisë Covid-19 dhe efekteve të saj në organizimin e garave. Mediat raportojnë se në procesin e […]

Lexo më shumë

Rikthehet Champions League, Messi në fushë, Neymar në shtëpi

Rikthehet Champions League, Messi në fushë, Neymar në shtëpi

Publikuar më 16.02.2021
Pritja ka përfunduar, me Champions League që kthehet në fush...

Pritja ka përfunduar, me Champions League që kthehet në fushë për raundin e parë me eliminim direkt. Dy sfidat e para në fazën e 1/8 janë në program mbrëmjen e sotme. Prozhektorët drejtohen në “Camp Nou”, ku Barcelona do të presë Paris SG. Mes dy klubeve ka nisur prej kohësh një sfidë në merkato, ku […]

Lexo më shumë

Po raportonte live/ Gazetarit i ndodh e papritura, grabitësi i drejton armën dhe e kërcënon se do e vrasë (Video)

Po raportonte live/ Gazetarit i ndodh e papritura, grabitësi i drejton armën dhe e kërcënon se do e vrasë (Video)

Publikuar më 16.02.2021
Gazetari sportiv, Diego Ordinola ishte duke raportuar live n...

Gazetari sportiv, Diego Ordinola ishte duke raportuar live në momentin kur i ndodh grabitja para një stadiumi në Ekuador, raportojnë mediat e huaja. Grabitësi ishte maskuar me kapele dhe me maskë anti-Covid nën kërcënimin e armës i merr telefonin gazetarit dhe operatorit. “Mos më filmo sepse të hedh në erë”, bërtiti grabitësi. Pasi bëri grabitjen, […]

Lexo më shumë