×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Mjekët të kërcënuar, infektohet edhe Drejtoresha e Shërbimeve të Kujdesit Shëndetësor

Drejtoresha e Shërbimeve të Kujdesit Shëndetësor, Mirela Cami ka rezultuar pozitive ndaj Covid-19. Lajmin e ka konfirmuar Ministria e Shëndetësisë, teksa thekson se drejtoresha ka shfaqur simptoma dhe pas kryerjes së analizave ka rezultuar pozitive. Ndërkohë mësohet se gjendja shëndetësore është e mirë dhe po punon nga shtëpia.

Kujtojmë që pak ditë më parë është infektuar edhe Drejtori i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj. Momentalisht ai ndodhet në shtëpi dhe në gjendje të stabilizuar.

Ndërkohë deri në këto momente numri i të infekturve ka shkuar në 197. 10 kanë humbur jetën dhe 33 janë kuruar.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Troket dimri në Shqipëri/ Nisin reshjet e para të borës në Korçë

Troket dimri në Shqipëri/ Nisin reshjet e para të borës në Korçë

Publikuar më 22.11.2020
Dimri duket tanimë ka trokitur. Ulja e ndjeshme e temperatur...

Dimri duket tanimë ka trokitur. Ulja e ndjeshme e temperaturave ka sjellë reshje bore në juglindje të vendit. Raportohet se reshjet kanë nisur gjatë natës në fshatin turistik të dardhës. Reshjet janë me intensitet të ulët ndërsa kanë nisur prej gati 1 ore dhe janë ende të pranishme në lartësi mbi 1200m. Pritet që reshjet […]

Lexo më shumë

“Po i shohin si xhetona”: Shqiptarët shpenzojnë miliona euro për kurimin e COVID në Turqi

“Po i shohin si xhetona”: Shqiptarët shpenzojnë miliona euro për kurimin e COVID në Turqi

Publikuar më 20.11.2020
Nga fillimi i pandemisë së COVID-19, nga aeroporti i Rinasit...

Nga fillimi i pandemisë së COVID-19, nga aeroporti i Rinasit kanë fluturuar 565 chartera ambulancë drejt Turqisë dhe më pak drejt Italisë, duke u kushtuar pacientëve shqiptarë mbi 6.7 milionë euro për udhëtime dhe 12 milionë euro të tjera për kurimin në spitalet private. Bilal A*, 54 vjeç, zbuloi se kishte COVID-19 pas një skaneri […]

Lexo më shumë

Kryeministri i maskës dhe kravatës, apo i shqiptarëve?

Kryeministri i maskës dhe kravatës, apo i shqiptarëve?

Publikuar më 20.11.2020
Arben Rrozhani Në anën të majtë të kësaj fotoje të shpërndar...

Arben Rrozhani Në anën të majtë të kësaj fotoje të shpërndarë nga qeveria e Shqipërisë është 34-vjeçari Luigi Di Maio, ministër i jashtëm i Italisë, që përfaqëson lëvizjen ‘5 yjet’ në qeverinë e kryeministrit Giuseppe Conte. Nuk ka një dipomë universiteti dhe ka punuar edhe si ëebmaster apo shitës pijesh në stadiumin e Napolit. I […]

Lexo më shumë

“Djalë me zemër të artë”/ Mediat italiane vlerësojnë Kumbullën pas gjestit për vogëlushin 4-vjeçar

“Djalë me zemër të artë”/ Mediat italiane vlerësojnë Kumbullën pas gjestit për vogëlushin 4-vjeçar

Publikuar më 19.11.2020
Përveç se është një prej futbollistëve më të mirë shqiptarë ...

Përveç se është një prej futbollistëve më të mirë shqiptarë në Serie A, Marash Kumbulla tregohet një njeri i madh edhe jashtë fushës së blertë. “Calciomercato” e cilëson shtatlartin shqiptar një “djalë me zemër të artë”, pasi Marashi i dërgoi një video inkurajimi një vogëlushi 4-vjeçarë në Milano. Sapo mbrojtësi i Romës mësoi mbi vështirësitë […]

Lexo më shumë

“Të mbushen sallat sportive të kryeqytetit”, u ndalua mësimi në auditore, por bashkia mbledh qindra studentë për turneun sportiv

“Të mbushen sallat sportive të kryeqytetit”, u ndalua mësimi në auditore, por bashkia mbledh qindra studentë për turneun sportiv

Publikuar më 19.11.2020
Mijëra studentë janë ndaluar me urdhër të Task-Forcës anti-C...

Mijëra studentë janë ndaluar me urdhër të Task-Forcës anti-COVID që të zhvillojnë mësimin në auditore dhe disa prej tyre janë filmuar duke ndjekur leksionet nga kafenetë e Tiranës. Kjo do të zgjasë së paktën derisa në fillim të dhjetorit, nëse nuk del një urdhër i dytë për ta shtyrë edhe më tej mësimin online. Por […]

Lexo më shumë

Abuzoi seksualisht me vajzën me probleme mendore, arrestohet i riu në Durrës

Abuzoi seksualisht me vajzën me probleme mendore, arrestohet i riu në Durrës

Publikuar më 18.11.2020
Policia e Durrësit ka arrestuar një 26-vjeçar të shpallur me...

Policia e Durrësit ka arrestuar një 26-vjeçar të shpallur me herët në kërkim kombëtar. Sipas policisë atij i është caktuar masa ‘Arrest me burg’, pasi ka abuzuar seksualisht me një 30-vjeçare me probleme mendore. Ndalohet një shtetas i shpallur në kërkim kombëtar, arrestohet në flagrancë 1 drejtues mjeti. “Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin […]

Lexo më shumë

Humbi jetën nga COVID-19, reagon Evis Kushi: Për profesoreshë Irenën ruaj mbresat më të mira

Humbi jetën nga COVID-19, reagon Evis Kushi: Për profesoreshë Irenën ruaj mbresat më të mira

Publikuar më 17.11.2020
Këtë të martë u nda nga jeta pedagogia e Universiteti të Tir...

Këtë të martë u nda nga jeta pedagogia e Universiteti të Tiranës, Irena Bogdani. Pedagogia prej ditësh ishte e infektuar nga COVID-19, ku dhe nuk e fitoi dot betejën. Ministrja e Arsimit, Evis Kushi nëpërmjet një postim në rrjetet sociale është shprehur e pikëlluar për këtë humbje të madhe. Kushi shkruan se ruan mbresat më […]

Lexo më shumë

Jeta e barinjve dhe e deleve të Perëndisë

Jeta e barinjve dhe e deleve të Perëndisë

Publikuar më 14.11.2020
Arben Rrozhani Hirësia e tij Janullatos u mor me urgjencë pë...

Arben Rrozhani Hirësia e tij Janullatos u mor me urgjencë për t’u shtruar në një klinikë të specializuar në Greqi. Imzot George Frendo u transportua me urgjencë me një avion sanitar brenda një kapsule për në Bari të Italisë. Myftiu i Shkodrës, Muhamed Sytari, u nis me urgjencë për në një klinikë të specializuar në […]

Lexo më shumë