×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Miliarderi i ‘çmendur’ Jeff Bezos shfaqet në festën e fundvitit me pamjen e tij me një këmishë të ngushtë dhe një gotë zemre!

Në një jaht luksoz që lundronte në Karaibe, Jeff Bezos mirëpriti Vitin e Ri, i shoqëruar nga e dashura e tij Lauren Sanchez dhe partnerja e tij aktuale.

Themeluesi i Amazon të shtunën e kaluar ndau disa foto nga festa e furishme që u zhvillua në ishullin e Shën Bartolomeut, ku morën pjesë Tony Gonzalez (ish i fejuari i Sanchez) dhe gruaja e tij, Tori.

Gonzalez, ish-ylli i NFL, i cili erdhi te Bezos i preferuari i sotëm deri në vitin 2005, mbërriti në jahtet mbresëlënëse (vlera e qirasë e të cilave arrin 38,000 dollarë në javë) së bashku me Nick, djalin e rritur që kishte blerë së bashku me Sanchez në 2001. Në bord ishin të pranishëm edhe vëllai i vogël, Marku dhe anëtarë të tjerë të ambientit miqësor të çiftit.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jeff Bezos (@jeffbezos)

Në një jaht luksoz që lundronte në Karaibe, Jeff Bezos mirëpriti Vitin e Ri, i shoqëruar nga e dashura e tij Lauren Sanchez dhe partnerja e tij aktuale.

Gjatë festimeve, Bezos kishte veshur një këmishë dhe pantallona të ngushta që i referoheshin “temës” së diskotekës së festës. Look-u i diskotekës vuri në pah “famën” që miliarderi ka ndërtuar muajt e fundit, në kuadër të “transformimit” të pamjes së tij. Sanchez mbante një unazë në dorë, por çifti ende nuk i ka konfirmuar zërat se duan të fejohen.

Në mbishkrimin e postimit me fotot e tij në Instagram, Bezos përmendi se ka shijuar një “disco party të çmendur” me familjen e tij dhe u ka thënë ndjekësve se Viti i Ri është një kohë ideale për t’u fokusuar në zhvillimin e tij personal.

“Kemi kaluar shumë mirë mbrëmë në festën e çmendur të disko me familjen tonë, por Viti i Ri është gjithashtu një kohë e shkëlqyer për të menduar dhe fokusuar në rritjen personale, rinovimin, rilindjen, për t’i kushtuar vëmendjen e duhur çdo momenti të jetës së tij, qoftë mirë apo keq. Në çdo kohë, “Festoni dhe evoluoni”, ka shkruar miliarderi në mbishkrim.

Partnerja e tij ka komentuar postimin e mësipërm duke shkruar “Të dua vogëlush. Për çdo arsye dhe pa arsye”.

Megjithatë, pamja e Bezos-it, e cila është diametralisht e kundërt me veten e tij më të vjetër, nuk kaloi pa u vënë re në rrjetet sociale, ku shumë përdorues u kënaqën në një kasafortë të çmendur, duke thënë se pamja e tij “thirr” një krizë të moshës së mesme dhe duke e krahasuar atë me një Pitbull!

Gjatë festimeve, Bezos kishte veshur një këmishë dhe pantallona të ngushta që i referoheshin “temës” së diskotekës së festës. Look-u i diskotekës vuri në pah “famën” që miliarderi ka ndërtuar muajt e fundit, në kuadër të “transformimit” të pamjes së tij. Sanchez mbante një unazë në dorë, por çifti ende nuk i ka konfirmuar zërat se duan të fejohen.

Në mbishkrimin e postimit me fotot e tij në Instagram, Bezos përmendi se ka shijuar një “disco party të çmendur” me familjen e tij dhe u ka thënë ndjekësve se Viti i Ri është një kohë ideale për t’u fokusuar në zhvillimin e tij personal.

“Kemi kaluar shumë mirë mbrëmë në festën e çmendur të disko me familjen tonë, por Viti i Ri është gjithashtu një kohë e shkëlqyer për të menduar dhe fokusuar në rritjen personale, rinovimin, rilindjen, për t’i kushtuar vëmendjen e duhur çdo momenti të jetës së tij, qoftë mirë apo keq. Në çdo kohë, “Festoni dhe evoluoni”, ka shkruar miliarderi në mbishkrim.

Partnerja e tij ka komentuar postimin e mësipërm duke shkruar “Të dua vogëlush. Për çdo arsye dhe pa arsye”.

Megjithatë, pamja e Bezos-it, e cila është diametralisht e kundërt me veten e tij më të vjetër, nuk kaloi pa u vënë re në rrjetet sociale, ku shumë përdorues u kënaqën në një kasafortë të çmendur, duke thënë se pamja e tij “thirr” një krizë të moshës së mesme dhe duke e krahasuar atë me një Pitbull!

 

 

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Makina përplaset me murin e shtëpisë, plagoset shoferi dhe pasagjeri në Vlorë

Makina përplaset me murin e shtëpisë, plagoset shoferi dhe pasagjeri në Vlorë

Publikuar më 28.01.2022
Një aksident është shënuar mbrëmjen e sotme në fshatin Risil...

Një aksident është shënuar mbrëmjen e sotme në fshatin Risili të Vlorës. Bëhet me dije nëpërmjet njoftimit zyrtar se një mjet tip ‘Toyota’ ka humbur kontrollin dhe është përplasur me murin rrethues të një banese. Nga ana tjetër njoftohet se ka mbetur i lënduar drejtuesi dhe pasagjeri, të cilët ndodhet në spital jashtë rrezikut për […]

Lexo më shumë

Tjetër fitore e Putin/ Shefat e industrisë gjermane do të takohen me liderin rus para muajit mars

Tjetër fitore e Putin/ Shefat e industrisë gjermane do të takohen me liderin rus para muajit mars

Publikuar më 28.01.2022
Shefat e industrisë gjermane po planifikojnë të takojnë pres...

Shefat e industrisë gjermane po planifikojnë të takojnë presidentin rus Vladimir Putin këtë vit, pavarësisht nga vendosjet ushtarake e Moskës në kufirin ukrainas. “Ne organizojmë tradicionalisht një takim vjetor biznesi me Presidentin Putin dhe ministra të rëndësishëm për ekonominë për të adresuar çështjet aktuale në marrëdhëniet ekonomike”, tha Komiteti Gjerman për Marrëdhëniet Ekonomike të Evropës […]

Lexo më shumë

Përfundon mbledhja e kryesisë së PS-së, bëhen publikë 6 kandidatët për zgjedhjet e pjesshme, ‘mungon’ Lushnja

Përfundon mbledhja e kryesisë së PS-së, bëhen publikë 6 kandidatët për zgjedhjet e pjesshme, ‘mungon’ Lushnja

Publikuar më 28.01.2022
Janë bërë të ditur mbrëmjen e sotme 5 nga 6 emrat e kandidat...

Janë bërë të ditur mbrëmjen e sotme 5 nga 6 emrat e kandidatëve që do të garojnë në zgjedhjet e pjesshme vendore të 6 marsit në logon e Partisë Socialiste. Menjëherë pas mbledhjes së kryesisë në Selinë Rozë, drejtuesit politikë të qarqeve ku do zhvillohen zgjedhjet në 6 bashki, kanë dalë dhe kanë bërë publikë […]

Lexo më shumë

Shkatërrohen 2 grupe kriminale shqiptare në Itali, sekuestrohen 2 milionë euro pasuri

Shkatërrohen 2 grupe kriminale shqiptare në Itali, sekuestrohen 2 milionë euro pasuri

Publikuar më 28.01.2022
Shkatërrohen dy grupe kriminale shqiptare në Itali! Mediat i...

Shkatërrohen dy grupe kriminale shqiptare në Itali! Mediat italiane bëjnë me dije se gjatë operacionit janë sekuestruar pasuri me vlerë deri në 2 mln euro që përfshijnë makina, pasuri të paluajtshme dhe para të thata. Pasuritë i përkasin dy grupeve kriminale me origjinë shqiptare që trafikon drogë në territorin e Venetos. Hetimi përfshiu 33 persona […]

Lexo më shumë

‘Çmontohet’ organizata kriminale në Spanjë, drejtohej nga shqiptari: Dëm prej 253 mijë eurosh

‘Çmontohet’ organizata kriminale në Spanjë, drejtohej nga shqiptari: Dëm prej 253 mijë eurosh

Publikuar më 28.01.2022
Garda Civile e Tarragonës, në bashkëpunim me policinë france...

Garda Civile e Tarragonës, në bashkëpunim me policinë franceze dhe policinë lokale, ka çmontuar një organizatë kriminale me bazë në provincën e Tarragona, me degë në Tarragona, Cambrils, Calafell, El Vendrell, Flix dhe La Bisbal del Penedés. Organizata u zbulua nga agjentët e hetimit në mesin e vitit të kaluar 2021, por për shkak të […]

Lexo më shumë

Tërhiqet nga gara për zgjedhjet lokale kandidati i Komisionit të Rithemelimit për bashkinë Shkodër (Mesazhi)

Tërhiqet nga gara për zgjedhjet lokale kandidati i Komisionit të Rithemelimit për bashkinë Shkodër (Mesazhi)

Publikuar më 28.01.2022
Sot me anë të një deklarate është tërhequr nga gara për zgje...

Sot me anë të një deklarate është tërhequr nga gara për zgjedhjet lokale kandidati pë Bashkinë e Shkodrës, Ardit Qylybyli. Reagimi nga Ardit Qylybyli: “Te nderuar demokrate, qytetare te Shkodres! Une jam propozuar nga strukturat si kandidat per kryetar te Bashkise se Shkodres ne zgjedhjet e pjesshme vendore te 6 marsit. Jam shume i nderuar […]

Lexo më shumë

Lezhë/ Motori përplaset me makinën, drejtuesi i motomjetit përfundon në spital

Lezhë/ Motori përplaset me makinën, drejtuesi i motomjetit përfundon në spital

Publikuar më 28.01.2022
Një aksident me pasojë plagosjen e një personi ka ndodhur pa...

Një aksident me pasojë plagosjen e një personi ka ndodhur pasditen e sotme në Lezhë. Mësohet se një motor është përplasur me një fuoristradë dhe ka mbetur i plagosur drejtuesi i motomjetit. Ngjarja ka ndodhur në rrugën “Shtraus” në Lezhë. Menjëherë pas aksidentit, drejtuesi i motorit, identiteti i të cilit nuk bëhet ende i ditur, […]

Lexo më shumë

1615 raste të reja Covid-19 dhe 5 humbje jete në 24 orët e fundit në Shqipëri

1615 raste të reja Covid-19 dhe 5 humbje jete në 24 orët e fundit në Shqipëri

Publikuar më 28.01.2022
COVID19/ Ministria e Shëndetësisë: 5621 testime, 1615 qyteta...

COVID19/ Ministria e Shëndetësisë: 5621 testime, 1615 qytetarë të infektuar, 5 humbje jete dhe 2564 të shëruar në 24 orët e fundit Ministria e Shëndetësisë i bën apel qytetarëve të vaksinohen sa më parë, për të mbrojtur veten dhe shëndetin e të tjerëve. Çdo qytetar mbi 16 vjeç, mund të vaksinohet në qendrën shëndetësore ose […]

Lexo më shumë