Mes lotësh dhe dhimbjesh përcillet për në banesë të fundit Xhevdet Ferri (Foto)

I është dhënë lamtumira e fundit ditën e sotme, aktorit të njohur shqiptar Xhevdet Ferri. Permes një ceremonie të ngushtë familjare, miq dhe të afërm e kanë përcjell për në banesë të fundit të ndjerin.

I njohur për 30 role në filmin shqiptar dhe një personalitet i lartë i artit publiku e pa Xhevdet Ferrin në kinema për herë të fundit në filmin “Delegacioni”

Aktori i njohur i filmave mësohet se prej kohësh vuante nga një sëmundje tumorale dhe ditët e fundit ishte i shtruar në reanimacion, por pa mundur t’ja dalë. Aktori ndërroi jetë ditën e djeshme, në një moshë të re, duke lënë me brenga dhe dhimbje, të afërmit, miqtë dhe koleget me të cilët performoi në skenën e artit shqiptarë.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Të tjera

Abissnet