×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

“Më goditi me grusht në kokë derisa më ra të fikët”, e reja nga Kamza denoncon dhunën e tmerrshme të bashkëshortit

Ajo refuzoi që t’u bindej urdhrave të tij. Por urdhri i tij nuk ishte një kërkesë normale, në një familje normale dhe për një çift normal. Ai i kërkoi që gruaja të dilte të kërkonte lekë borxh tek komshinjtë, pasi i kishte xhepat borxh dhe i duheshin paratë me vete.

Pas konfliktit dhe këmbënguljes, 23-vjeçarja e sapomartuar, i ka kërkuar të shoqit të dilte të punonte, por është gjendur nën goditje të forta derisa i ka rënë të fikët. Kur e reja është përmendur, ka parë që partneri kishte dalë nga banesa për t’u larguar në drejtim të paditur.

Policia e Kamzës thotë se për dhunën në familje shpalli në kërkim burrin dhunues, që është një 30-vjeçar, me inicialet D.D. Referuar kallëzimit të gruas së gjakosur, ai dyshohet se masakroi bashkëshorten me grusht derisa ajo nga dhimbja humbi ekuilibrin dhe u rrëzua. Burime policore treguan se e reja është gjendur nën sulmin e partnerit në prani të vjehrrit dhe vjehrrës, që më pas janë munduar ta ndihmojnë të renë dhe, të frikësuar prej tij, i janë lutur që të mos merrej me të.

Por duket se 23-vjeçarja gjendet nën dhunë sistematike nga partneri prej kohësh. Si ajo, edhe prindërit e bashkëshortit. Ajo thotë në kallëzim se i shoqi me siguri është një person i përkëdhelur që kërkon t’i plotësohen të gjitha kërkesat.

“Dhuna u bë sistematike, është bërë e padurueshme. Në darkë rreth orës 20.30 pa asnjë motiv, më gjuajti.

Me grushta në fytyrë, më tërhoqi për flokësh gjersa u rrëzova. Në mëngjes, më kërkoi të dilja te komshinjtë dhe të kërkoja lekë borxh për të, mbasi ai nuk kishte lekë në xhep. Kur unë e kundërshtova sepse nuk mund ta bëja diçka të tillë, më gjuajti në kokë. Ndjej dhimbje në buzën e poshtme dhe në kokë nga pas”, ka deponuar e reja. Policia konfirmonte e kërkoi të riun në disa lokale që D.D. i frekuenton zakonisht, por pasi nuk e gjeti askund, e shpalli në kërkim policor.

Denoncuesja shprehet para agjentëve të policisë se pas këtij sulmi, i shoqi doli i nevrikosur nga banesa: “Nuk e di se ku ka shkuar. Ai doli duke fyer dhe ofenduar dhe telefonin nuk e mori, kurse unë humba ndjenjat”, përgjigjet e reja, e cila për shkak të martesës me shkuesi është kujdesur që ta mbajë sekret dhunën sistematike dhe po ashtu të mbajë larg kësaj situate prindërit e saj. /Gazeta SI/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aksident i shumëfishtë në rrugën Kukës-Uzinë, shoferi përplas 3 makina si pasojë e shpejtësisë

Aksident i shumëfishtë në rrugën Kukës-Uzinë, shoferi përplas 3 makina si pasojë e shpejtësisë

Publikuar më 08.05.2021
Një aksident i shumefishtë ka ndodhur në rrugën Kukës-Uzinë ...

Një aksident i shumefishtë ka ndodhur në rrugën Kukës-Uzinë që lidh segmentin Kukës-Morinë. Në aksident janë përfshirë 4 mjete, por pavarësisht dëmeve materiale të konsiderueshme, për fat të mirë nuk ka pasur pasoja në jetë njerëzish. Aksidenti sipas dëshmitarëve ka ardhur si pasojë e lëvizjes me shpejtësi në këtë aks rrugor të një automjeti i […]

Lexo më shumë

Ekzekutoi bashkëshorten se i kërkoi divorcin, Gjykata jep masën e sigurisë për Koço Buzon

Ekzekutoi bashkëshorten se i kërkoi divorcin, Gjykata jep masën e sigurisë për Koço Buzon

Publikuar më 08.05.2021
Gjykata e Elbasanit vendosi masën e arrestit me burg për 58 ...

Gjykata e Elbasanit vendosi masën e arrestit me burg për 58 vjecarin Koço Buzo i cili dy ditë më parë ekzekutoi bashkëshorten e tij Liljana Buzo në prezencë të djalit, pasi kjo e fundit doli nga gjykata në seancën e divorcit. Pasi dëgjoi pretencën e prokurorit Petref Asllani, gjykatësi Bujar Musta gjykoi duke vlerësuar ngjarjen […]

Lexo më shumë

Zgjedhjet e 25 Prillit/ Prokuroria zbulon sa persona janë arrestuar dhe proceduar në kuadër të hetimeve për ”krimet zgjedhore”

Zgjedhjet e 25 Prillit/ Prokuroria zbulon sa persona janë arrestuar dhe proceduar në kuadër të hetimeve për ”krimet zgjedhore”

Publikuar më 08.05.2021
Prokuroria e Përgjithshme në një njoftim të shpërndarë sot p...

Prokuroria e Përgjithshme në një njoftim të shpërndarë sot për mediat, ka dhënë detaje nga hetimet sa i takon krimeve zgjedhore, që lidhen me procesin e zgjedhjeve parlamentare të 25 Prillit. Sipas Prokurorisë deri tani 5 persona janë arrestuar, nga të cilët 3 gjenden ende pas hekurave, ndërkohë që 10 persona të tjerë janë nën […]

Lexo më shumë

Shpërndanin heroinë, arrestohen babë e bir në Korçë (Video)

Shpërndanin heroinë, arrestohen babë e bir në Korçë (Video)

Publikuar më 08.05.2021
Babë e bir në Korçë janë vënë në pranga pasi shpërndanin dro...

Babë e bir në Korçë janë vënë në pranga pasi shpërndanin droga të forta dhe mbanin armë pa leje. Mësohet se finalizimin e operacionit të koduar “Parandalimi”, u arrestua 43-vjeçari I. L., dhe djali i tij, 25-vjeçari A. L., banues në Korçë. Nga informacionet e siguruara, policia kreu kontrolle në lokalin e tyre në lagjen […]

Lexo më shumë

Laboratori i drogës në Lushnjë, arrestohet një prej autorëve dhe dy punonjës të OSHEE-së (Emrat)

Laboratori i drogës në Lushnjë, arrestohet një prej autorëve dhe dy punonjës të OSHEE-së (Emrat)

Publikuar më 08.05.2021
Policia e Shtetit ka dhënë njoftimin zyrtar lidhur me zbulim...

Policia e Shtetit ka dhënë njoftimin zyrtar lidhur me zbulimin e një laboratori që përdorej për kultivimin e lëndëve narkotike në Lushnjë, ku janë vënë në pranga 3 persona dhe janë shpallur në kërkim 3 të tjerë. Personat e arrestuar janë Mario Çela (një prej autorëve të ngritjes së laboratorit), si dhe Mestan Zoto e […]

Lexo më shumë

Aksident me pasojë vdekjen në aksin rrugor Milot-Morinë

Aksident me pasojë vdekjen në aksin rrugor Milot-Morinë

Publikuar më 08.05.2021
Një aksident me pasojë vdekje ka ndodhur në aksin rrugor Mil...

Një aksident me pasojë vdekje ka ndodhur në aksin rrugor Milot-Morinë. Policia njofton se ngjarja ka ndodhur në vendin e quajtur “Ura me harqe ” mjeti tip” Benz” me drejtues shtetasin Z.L., dhe pasagjer shtetasin Gj.T., është përplasur me mjetin tip “Volkswagen” me drejtues shtetasin F.O., 35 vjeç dhe pasagjere shtetasja A.M. Për pasojë ka […]

Lexo më shumë

Zhdukja e biznesmenit italian, hetuesit e Romës kërkesë prokurorisë shqiptare për prova…

Zhdukja e biznesmenit italian, hetuesit e Romës kërkesë prokurorisë shqiptare për prova…

Publikuar më 07.05.2021
Policia shkencore e Romës do të verifikojë provat e mbledhur...

Policia shkencore e Romës do të verifikojë provat e mbledhura në vendin ku u gjet e djegur makina në të cilën udhëtonte Davide Pecorelli. Hetuesit ende nuk kanë mundur të zbulojnë detaje nga ngjarja e ndodhur në Gjegjan të Pukës teksa kanë kërkuar nga Shqipëria materiale të reja. Vijon të jetë mister fati i biznesmenit […]

Lexo më shumë

SPAK kërkon 2 vite burg për Adriatik Llallën

SPAK kërkon 2 vite burg për Adriatik Llallën

Publikuar më 07.05.2021
Gjykata e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizu...

Gjykata e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka shqyrtimi i dosjes së ish-kryeprokurorit Adriatik Llalla. Gjatë seancës së sotme, çështja e Adriatik Llallës u rigjykua vetëm në 5 seanca, ndërsa pretenca do të jepet nga Prokuroria më 20 maj. Me rigjykimin e çështjes, ish-kryeprokurori Llalla humb të drejtën për gjykim të shkurtuar dhe […]

Lexo më shumë