×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Lajmi i fundit/ Del përgjigja e testit për partnerin e ukrainases së infektuar me Covid-19 në Sarandë

Një djalë i ri nga Patosi i cili ka pasur kontakte me shtetasen ukrainase të identifikuar me koronavirus në Sarandë, pas testit te Covid-19 ka rezultuar negativ.

DVSHP Sarandë njfton se sot ka ardhur përgjigja e analizës, pas tamponit të marrë për të riun nga Patosi i cili eshte edhe bashkëjetuesi i 32 vjecares nga Ukraina.

Gazetarja e Panorama raporton se ai nuk është infektuar me Covid-19, edhe pse ka qenë në kontakt me ukrainasen e cila tashme është shtruar në spital në Tiranë.

 

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kaos në universitete/ Mynyr Koni padit dekanët e fakulteteve

Kaos në universitete/ Mynyr Koni padit dekanët e fakulteteve

Publikuar më 08.07.2020
Rektori i Universiteti të Tiranës, Mynyr Koni ka paditur dek...

Rektori i Universiteti të Tiranës, Mynyr Koni ka paditur dekanin e fakultetit të Drejtësisë Artan Hoxha dhe atë të Ekonomikut Dhori Kule. Koni njofton se i ka kërkuar Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor, Tiranë, për të hetuar procesin zgjedhor. Koni thotë se këta persona kanë krijuar një konfuzion dhe një kaos total në institucion dhe në […]

Lexo më shumë

Qëlloi me grusht drejtorin e bankës, bie në prangat e policisë 52-vjeçari

Qëlloi me grusht drejtorin e bankës, bie në prangat e policisë 52-vjeçari

Publikuar më 08.07.2020
Një 52-vjeçar me iniciale T.K. ra në prangat e Policisë pasi...

Një 52-vjeçar me iniciale T.K. ra në prangat e Policisë pasi ka goditur me grushte drejtorin e një banke të nivelit të dytë. Mësohet se debati verbal kishte nisur në ambientet e bankës, ku dhe ka ndodhur përplasja fizike. “Goditi drejtorin e një banke në ambientet e punës, arrestohet 52-vjeçari. Specialistët për Hetimin e Krimit […]

Lexo më shumë

Ngjarja horror në Kombinat/ Dëshmia e qytetarit: Si më erdhi Anisa dhe Dëshmitarët e Jehovait në derë

Ngjarja horror në Kombinat/ Dëshmia e qytetarit: Si më erdhi Anisa dhe Dëshmitarët e Jehovait në derë

Publikuar më 08.07.2020
Një dëshmitar që ka preferuar të qëndrojë anonim ka folur so...

Një dëshmitar që ka preferuar të qëndrojë anonim ka folur sot për ngjarjen tragjike të Kombinatit në emisionin “Me zemër të hapur”. Personi në fjalë, një familjar me origjinë nga Përmeti që banon gjithashtu në Kombinat, tregoi se e ndjera Anisa Josifi ka qenë në banesën e tij bashkë me tre persona të tjerë Dëshmitarë […]

Lexo më shumë

ISHSH gjobit 6 biznese, shkelën rregullat e vendosura për parandalimin e COVID-19

ISHSH gjobit 6 biznese, shkelën rregullat e vendosura për parandalimin e COVID-19

Publikuar më 08.07.2020
Gjashtë biznese janë gjobitur nga Inspektorati Shtetëror Shë...

Gjashtë biznese janë gjobitur nga Inspektorati Shtetëror Shëndetësor pasi kanë shkelur protokollin e sigurisë për parandalimin e përhapjes së koronavirusit. Nga fillimi i pandemisë janë vendosur mbi 380 masa administrative nga 102.938 inspektime dhe monitorime të kryera në total, njofton ISHSH. “Inspektorati Shtetëror Shëndetësor në bashkëpunim me grupet e tjera të Task-Forcës kanë realizuar 102.938 inspektime […]

Lexo më shumë

Udhëzimi/ Caktohet data e provimit për mësuesit që kërkojnë rritje page

Udhëzimi/ Caktohet data e provimit për mësuesit që kërkojnë rritje page

Publikuar më 08.07.2020
Caktohet data e provimit për kualifikim të mësuesve që kërko...

Caktohet data e provimit për kualifikim të mësuesve që kërkojnë rritje page. Data, shtesat që do të përfitojnë dhe penalizimet  Të gjithë mësuesit të cilët synojnë rritje page, është përcaktuar provimi i kualifikimit të aftësive profesionale. Nëpërmjet një udhëzimi, Ministria e Arsimit ka vendosur datën 20 korrik, dhënien e këtij provimi. “Provimi me shkrim për […]

Lexo më shumë

“Kontrolle derë më derë personave të prekur ”, dalin pamjet si policët kontrollojnë të sëmurët me Covid-19

“Kontrolle derë më derë personave të prekur ”, dalin pamjet si policët kontrollojnë të sëmurët me Covid-19

Publikuar më 08.07.2020
Prej disa ditësh në vend po regjistrohen rritje e numrit të ...

Prej disa ditësh në vend po regjistrohen rritje e numrit të të prekurve me Covid 19. Në këtë situatë Policia e Shkodrës ka marrë masa për të siguruar respektimin e vetëkarantinimit për personat e infektuar. Uniformat blu me dije se patrullat po ushtrojnë kontrolle të njëpasnjëshme në banesat e personave të infektuar, duke paralajmëruar se […]

Lexo më shumë

Zbardhet dëshmia e 9 dhe 13-vjeçares në Durrës: Si na ngacmoi 56-vjeçari

Zbardhet dëshmia e 9 dhe 13-vjeçares në Durrës: Si na ngacmoi 56-vjeçari

Publikuar më 08.07.2020
Një rast ngacmimi seksual i dy minoreneve 9 dhe 13 vjeçe nga...

Një rast ngacmimi seksual i dy minoreneve 9 dhe 13 vjeçe nga një 56-vjeçar në qytetin e Durrësit u bë i ditur nga uniformat blu këtë të mërkurë. Abc news ka zbardhur detaje të reja nga arrestimi i 56-vjeçarit në Durrës. Ndërkohë raportohet se vajzat janë kushërira me njëra-tjetrën. Njëra prej tyre, 13-vjeçarja është fqinje me […]

Lexo më shumë

Rritet ndjeshëm numri i të prekurve në Vlorë, 1 prej tyre pushues nga Durrësi

Rritet ndjeshëm numri i të prekurve në Vlorë, 1 prej tyre pushues nga Durrësi

Publikuar më 08.07.2020
Në 24 orët e fundit, janë shënuar 5 raste të reja pozitivë m...

Në 24 orët e fundit, janë shënuar 5 raste të reja pozitivë me Covid-19 në Vlorë. Mësohet se 3 janë raste të reja, 1 prej tyre është kontakt i personave të infektuarve më parë, dhe1 pushues nga Durrësi i cili ndodhej për disa kohë në Vlorë. Nga fillimi i epidemisë janë regjistruar 120 raste. Ndërkohë […]

Lexo më shumë