×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

“Kush paguan për pushimet e tyre prej 25.000 paund në javë?”/ Anglia është në krizë ndërsa Johnson shkon me pushime luksoze në Spanjë

Shtypi britanik flet për pushimet luksoze të kryeministrit të vendit, Boris Johnson, dhe në fakt, në një kohë kur Britania po përballet me shumë probleme: nga kriza e karburantit tek problemet në zinxhirin e furnizimit në para Krishtlindjeve.

“Kush paguan për pushimet e tyre prej 25.000 paund në javë?”, çuditet gazeta britanike “Daily Mail”, duke vënë në dukje se, kryeministri britanik ka zgjedhur të shkojë me pushime familjare në kohën më të papërshtatshme.

Së bashku me gruan e tij shtatzënë Carrie Simonts dhe djalin e tyre, Boris Johnson ka qenë në Marbella, në Costa del Sol në Spanjë që nga e premtja.

Çifti i kryeministrit britanik është vendosur në një rezidencë luksoze në një fshat malor midis Marbella, Estepona dhe Ronda, shtatë kilometra larg bregdetit, ndërsa akomodimi kushton 25.000 paund në javë.

Sipas botimit britanik, kjo rezidencë i përket ministrit dhe një miku të ngushtë të gruas së tij, Jacques Goldsmith. Sidoqoftë, nuk është e qartë nëse Goldsmith i dha ftesën si një dhuratë Kryeministrit Britanik.

Vila mund të strehojë deri në 13 persona

Mediat spanjolle raportuan se Boris Johnson dhe familja e tij jetojnë në kodrat Marbella, në shtëpinë e një politikani konservator. Burrat e sigurisë dhe policia ruajnë zonën ditë e natë. Ky është udhëtimi i parë i Johnson jashtë Britanisë që kur shpërtheu pandemia vitin e kaluar.

Rezidenca, e njohur si ‘Torre Tramones’, ka helipadin e vet për të siguruar mysafirët e famshëm se ata do të mbërrijnë dhe largohen pa u vënë re. Shtëpia luksoze është e shtrirë në tre nivele dhe mund të strehojë deri në 13 persona në dhomat e saj.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Nga vrasjet me thikë te vendosja e bombave në makinë/ Këta janë politikanët britanikë të cilët janë sulmuar në 40 vitet e fundit

Nga vrasjet me thikë te vendosja e bombave në makinë/ Këta janë politikanët britanikë të cilët janë sulmuar në 40 vitet e fundit

Publikuar më 15.10.2021
Vrasja e deputetit konservator David Ames, 69 vjeç, i cili u...

Vrasja e deputetit konservator David Ames, 69 vjeç, i cili u vra me thikë sot, është një nga sulmet e shumta ndaj politikanëve në Britani vitet e fundit. Më 16 qershor 2016, deputetja laburiste Jo Cox, 41 vjeç, nënë e dy fëmijëve të vegjël, u qëllua për vdekje nga një person i ekstremit të djathtë, […]

Lexo më shumë

Rusia pretendon se SHBA-ja u përpoq të shkelte ujërat e saj territoriale

Rusia pretendon se SHBA-ja u përpoq të shkelte ujërat e saj territoriale

Publikuar më 15.10.2021
Rusia pretendon se e ka përzënë një anije të Shteteve të Bas...

Rusia pretendon se e ka përzënë një anije të Shteteve të Bashkuara që dyshohet se u përpoq të ndërhynte në ujërat territoriale ruse gjatë stërvitjeve detare ruso-kineze në Detin e Japonisë. Shtetet e Bashkuara ende nuk e kanë komentuar këtë pretendim. Incidenti raportohet në kohën kur marrëdhëniet mes Moskës dhe Shteteve të Bashkuara si dhe […]

Lexo më shumë

Djali i Erdogan paralajmëron: Europa do të pushojë së ekzistuari, udhëheqësit e saj janë qesharakë

Djali i Erdogan paralajmëron: Europa do të pushojë së ekzistuari, udhëheqësit e saj janë qesharakë

Publikuar më 15.10.2021
“Europa do të pushojë së ekzistuari”, tha Bilal ...

“Europa do të pushojë së ekzistuari”, tha Bilal Erdogan, djali i presidentit turk, duke folur para mbështetësve të AKP -së në pushtet. Në një video të publikuar nga gazetari turk, Abdullah Bozkurt, i biri i Tajip Erdogan, dëgjohet duke thënë: “Nuk ka asnjë në Europë që meriton të quhet udhëheqës. Të gjithë janë bërë në […]

Lexo më shumë

U qëllua disa herë me thikë, ndërron jetë deputeti konservator në Britani

U qëllua disa herë me thikë, ndërron jetë deputeti konservator në Britani

Publikuar më 15.10.2021
Deputeti konservator Sir, David Ames u qëllua për vdekje jas...

Deputeti konservator Sir, David Ames u qëllua për vdekje jashtë një kishe si pasojë e një sulmi me thikë gjatë një takimi me votuesit në zonën e tij zgjedhore. Deputeti 69-vjeçar, ishte në kishë për të paktën dy orë, ku mjekët i dhanë ndihmën e parë, pa asnjë rezultat. “Ne u thirrëm në një adresë […]

Lexo më shumë

“Ata janë kukulla të Soros”/ Postimi në Twitter i kryeministrit slloven shkakton stuhi politike në mbarë BE-në!

“Ata janë kukulla të Soros”/ Postimi në Twitter i kryeministrit slloven shkakton stuhi politike në mbarë BE-në!

Publikuar më 15.10.2021
Kryeministri i Sllovenisë, Janez Jansa po përballet me kriti...

Kryeministri i Sllovenisë, Janez Jansa po përballet me kritika pasi shkroi në Twitter se disa eurodeputetë janë “kukulla të Sorosit”. Eurodeputetët e sulmuar përfshinin Sophie ‘t Veld, kryetarja e një misioni faktmbledhës që aktualisht po shqyrton pajtueshmërinë e Sllovenisë me sundimin e ligjit dhe lirinë e medias. “Ne i bëjmë thirrje urgjentisht Jansas që të […]

Lexo më shumë

“Samiti i Brdo ishte katastrofë”, ish-ministri britanik, MacShane: Shpresoj që Hill të vendosë një hartë të Kosovës së pavarur në zyrën e tij

“Samiti i Brdo ishte katastrofë”, ish-ministri britanik, MacShane: Shpresoj që Hill të vendosë një hartë të Kosovës së pavarur në zyrën e tij

Publikuar më 15.10.2021
Ish-ministri për Evropën i Britanisë së Madhe, Denis MacShan...

Ish-ministri për Evropën i Britanisë së Madhe, Denis MacShane e ka mirëpritur nominimin e Christopher Hill për ambasador të SHBA-së në Serbi. MacShane ka thënë se shpreson që Hill do ta vendosë hartën e Kosovës së pavarur në zyrën e tij në Beograd, raporton Gazeta Express. MacShane e ka cilësuar si katastrofal Samitin e BE-së […]

Lexo më shumë

Sateliti “Rama”

Sateliti “Rama”

Publikuar më 15.10.2021
Arben Rrozhani Ironia dhe sarkazma pasuan deklaratën e djesh...

Arben Rrozhani Ironia dhe sarkazma pasuan deklaratën e djeshme të kryeministrit Rama në Kuvendin e Shqipërisë se vendi do të lëshojë dy satelitë “Albania 1” dhe “Albania 2” në hapësirë, për t’iu shtuar 7389 të tillëve që llogariteshin mbi kokat tona në prill 2021. Sot ai e përsëriti këtë deklaratë, edhe më serioz, dhe, sipas […]

Lexo më shumë

Diplomati pensionist Chris Hill, ish-ambasadori i parë në Shqipëri, nominohet nga presidenti Biden në Serbi

Diplomati pensionist Chris Hill, ish-ambasadori i parë në Shqipëri, nominohet nga presidenti Biden në Serbi

Publikuar më 15.10.2021
Shtetet e Bashkuara të Amerikës me emërimet e reja të ambasa...

Shtetet e Bashkuara të Amerikës me emërimet e reja të ambasadorëve në shtetet e Ballkanit do të kenë një vëmendje të madhe në kohën kur rajoni po kalon në tensione të ndryshme politike. Nominimi i Christopher Hill diplomat me përvojë ndërkombëtare edhe ballkanike si ambasador i ShBA-ve në Serbi është një fakt se diplomacia amerikane […]

Lexo më shumë