×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Kurti hoqi taksën, reagon Haradinaj: Sonte Albin Mashtruesi u dorëzua para Serbisë

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti komunikoi sot përmes një konference të jashtëzakonshme se më 15 mars largohet pjesërisht taksa ndaj Serbisë, por që do të rritet 100 për qind më 15 qershor në rast se Serbia dhe BE-ja nuk veprojnë.

Përmes një shkrimi në Facebook, Haradinaj e ka quajtur Kurtin sërish mashtrues, duke thënë se me veprimin e fundit, kryeministri ka nisur kthimin e Serbisë në Kosovë. “Sonte Albin Mashtruesi u dorëzua para Serbisë. Ky është fillimi i kthimit të Serbisë dhe Rusisë në Kosovë. Albin mashtruesi nga sot je përgjegjës për ripushtimin ekonomik të Kosovës nga Serbia. Zoti e bekoftë Kosovën dhe popullin e saj”, ka shkruar Haradinaj.

Kujtojmë që i dërguarii Posaçëm i SHBA-ve, Richard Grenell ka thënë se taksa duhet larguar dhe nuk duhet vendosur reciprocitet, duke ushtruar presion të vazhdueshëm ndaj Kurtit.

Ndërkohë, pro heqjes së taksës ka qenë edhe Lidhja Demokratike e Kosovës.

Zëvendëskryeministri Hoti, ka pohuar se tarifa duhet larguar dhe duhet të ruhen raportet e mira me Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe vendet e Bashkimit Evropian.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Rindërtimi/ Nis dhënia e granteve në Tiranë për banorët, të premten fillojnë punimet në Farkë

Rindërtimi/ Nis dhënia e granteve në Tiranë për banorët, të premten fillojnë punimet në Farkë

Publikuar më 14.07.2020
Ka nisur sot dhënia e granteve të meremetimit vetjak të bane...

Ka nisur sot dhënia e granteve të meremetimit vetjak të banesave të dëmtuara nga tërmeti tragjik i 26 nëntorit në Tiranë. Ministri për Rindërtimin, Arben Ahmetaj, u shpreh se këtë të premte do të inaugurohet nisja e punimeve për 50 njësitë e para individuale, ndërsa ndërtimi i banesave kolektive urbane kërkon pak më shumë kohë. […]

Lexo më shumë

Procedura për kompensimin financiar të pronarëve, pasurive të paluajtshme që preken nga ndërtimet informale

Procedura për kompensimin financiar të pronarëve, pasurive të paluajtshme që preken nga ndërtimet informale

Publikuar më 14.07.2020
Në zbatim të VKM Nr.383, datë 19.05.2010 “Për përcaktimin e ...

Në zbatim të VKM Nr.383, datë 19.05.2010 “Për përcaktimin e procedurave të shpërndarjes së fondit të kompensimit në vlerë për pronarët e pasurive të paluajtshme, pronë private, që preken nga ndërtimet informale”, i ndryshuar, Agjencia e Trajtimit të Pronave (ATP) njofton: Fillimin e procesit të pranimit të kërkesave për kompensimin e pronarëve të pasurive të […]

Lexo më shumë

Vazhdojnë rritjet e rasteve, 2 pacientë humbën jetën në 24 orë, numër i lartë shtrimesh në spital

Vazhdojnë rritjet e rasteve, 2 pacientë humbën jetën në 24 orë, numër i lartë shtrimesh në spital

Publikuar më 14.07.2020
96 raste të reja, 2 humbje jete dhe 48 të shëruar, ky është ...

96 raste të reja, 2 humbje jete dhe 48 të shëruar, ky është bilanci i 24 orëve të fundit në vendin tonë. Në 24 orët e fundit, nuk e kanë fituar dot betejën me sëmundjen 2 qytetare: Një 64-vjeçare nga Shkodra dhe një paciente 63-vjeçare nga Elbasani. Nga 451 testime për të dyshuar të prekur […]

Lexo më shumë

Ndërtimet para vitit 1991/ Procedura për të marrë tapinë, përfitojnë 16802 shtëpi në të gjithë vendin

Ndërtimet para vitit 1991/ Procedura për të marrë tapinë, përfitojnë 16802 shtëpi në të gjithë vendin

Publikuar më 14.07.2020
Shtëpitë e ndërtuara para muajit gusht të vitit 1991 dhe nuk...

Shtëpitë e ndërtuara para muajit gusht të vitit 1991 dhe nuk janë të pajisur me certifikatë pronësie, tani do të mund të pajisen me tapi. Prej 29 vitesh, janë në total 16804 ndërtime të cilat presin dokumentin e pronësisë. Për ndërtimet që nuk ka akte të fitimit të pronësisë, do të jepet tapia vetëm nëse […]

Lexo më shumë

Nën mbikqyrjen e Rejas, trajnerët e Kombëtareve të moshave ndërtojnë strategjinë e punës

Nën mbikqyrjen e Rejas, trajnerët e Kombëtareve të moshave ndërtojnë strategjinë e punës

Publikuar më 13.07.2020
Trajnerët e ekipeve kombëtare kanë zhvilluar sot një takim k...

Trajnerët e ekipeve kombëtare kanë zhvilluar sot një takim konsultativ, ku morën pjesë Sekretari i Përgjithshëm i FSHF-së, Ilir Shulku, departamenti i ekipeve kombëtare dhe kryeseleksioneri Xhemal Mustedanagiç. Përmes video-konferencës të pranishëm në këtë mbledhje ishin edhe trajneri i Kombëtares A, Eduardo Reja dhe stafi i tij teknik. Gjatë kësaj mbledhjeje u diskutua për programin […]

Lexo më shumë

Burrat nuk kursehen me luksin, gratë shpenzojnë 22% më pak në muaj

Burrat nuk kursehen me luksin, gratë shpenzojnë 22% më pak në muaj

Publikuar më 13.07.2020
Të dhënat më të fundit të INSTAT, tregojnë se familjet ku kr...

Të dhënat më të fundit të INSTAT, tregojnë se familjet ku kryefamiljari është burrë shpenzimet fiksohen në rreth 78 mijë lekë në muaj, ndërsa ato ku ka kryefamiljare grua, janë vetëm 64 mijë lekë në muaj, pra rreth 22% më pak. Shpenzimet totale mujore sipas gjinisë së kryefamiljarit janë padiskutim rrjedhojë edhe e të ardhurave […]

Lexo më shumë

Temperaturat e larta “çmendin” vajzat në Ksamil, dalin topless për të marrë rreze dielli (Foto)

Temperaturat e larta “çmendin” vajzat në Ksamil, dalin topless për të marrë rreze dielli (Foto)

Publikuar më 13.07.2020
Dy vajza janë fotografuar topless ditën e sotme në bregdetin...

Dy vajza janë fotografuar topless ditën e sotme në bregdetin e Ksamilit. Fotot kanë mbërritur në redaksinë e JOQ Albania nga një pushues aty pranë. Ajo që vihet re është se plazhi është familjarë dhe pranë tyre ka shumë persona të tjerë. Qytetarja e cila ka dërguar fotot shprehet e shqetësuar për këtë gjest të […]

Lexo më shumë

Përhapja e Covid-19/ Kosova pezullon sportin, shpëton vetëm Superliga

Përhapja e Covid-19/ Kosova pezullon sportin, shpëton vetëm Superliga

Publikuar më 13.07.2020
Kosova po përjeton një valë të dytë të përhapjes së Covid-19...

Kosova po përjeton një valë të dytë të përhapjes së Covid-19 dhe personat e prekur e viktimat po arrijnë shifrat më të larta që nga nisja e pandemisë në vendin dardan. Kjo përhapje masive e koronavirusit e ka shtyrë qeverinë e Kosovës të rikthejë disa nga masat e karantinimit, të ndërmarra në fillim të pandemisë. […]

Lexo më shumë