×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Kryeministri i Kosovës rezulton pozitiv me koronavirus: Do kryej obligimet nga shtëpia

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka rezultuar pozitiv me COVID-19. Ka qenë vetë kreu i qeverisë që ka njoftuar përmes një njoftimi në “Facebook” se ka rezultuar pozitiv pas testit të bërë.

“Sot e kam bërë testin për covid-19 dhe kam rezultuar pozitiv. Nuk kam shenja, përveç një kollë shumë të lehtë. Nga sonte jam në izolim për dy javët në vazhdim. Do të kryej obligimet nga shtëpia”, ka shkruar Hoti.

Kujtojmë që gjatë ditëve të fundit situata me Covid-19 në Kosovë është bërë alarmante, ku është rritur ndjeshëm numri i vdekjeve dhe rasteve të reja. Vetëm sot në Kosovë u regjistruan 13 persona të infektuar me Covid-19, ndërsa 245 raste të reja u konfirmuan si pozitiv.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ambasadorja amerikane, mesazh të fortë për Gjykatën Kushtetuese: Meta dhe Ruçi duhet të punojnë urgjentisht

Ambasadorja amerikane, mesazh të fortë për Gjykatën Kushtetuese: Meta dhe Ruçi duhet të punojnë urgjentisht

Publikuar më 18.09.2020
Ambasadorja amerikane ne vendin tone, Yuri Kim ka dale sot m...

Ambasadorja amerikane ne vendin tone, Yuri Kim ka dale sot me nje mesazh te forte mbeshtetes per krijimin e nje gjykate kushtetuese funksionale. Me nje shenim ne llogarine e saj ne Twitter, ajo falenderon kreun e shtetit, Meta, dhe kryeparlamentarin, Ruci, qe bene te qarte se vendi duhet te kete tani nje gjykate kushtetuese funksionale. […]

Lexo më shumë

DW: Shqipëria ofron zgjidhje për ndarjen e detit Jon me Greqinë

DW: Shqipëria ofron zgjidhje për ndarjen e detit Jon me Greqinë

Publikuar më 18.09.2020
Kryeministri shqiptar Edi Rama ofroi në Athinë, të mërkurën,...

Kryeministri shqiptar Edi Rama ofroi në Athinë, të mërkurën, (16.09.20) ku mori pjesë në Forumin e revistës “Economist” me temë  “Ballkani, përtej 2020”, dy alternativa për arritjen e një marrëveshjeje Shqipëri-Greqi për ndarjen e hapësirave/zonave detare mes dy vendeve në detin Jon. “Kur bëhet fjalë për zona detare ta zgjidhim çështjen me të tjerë, nëpërmjet […]

Lexo më shumë

Meta: Ende nuk kemi marrë përgjigje nga qeveria për çështjen e detit

Meta: Ende nuk kemi marrë përgjigje nga qeveria për çështjen e detit

Publikuar më 18.09.2020
Përmes një konference për media presidenti Ilir Meta i është...

Përmes një konference për media presidenti Ilir Meta i është rikthyer sërish çështjes së detit, duke u shprehur se zbaton kushtetutën dhe nuk mban qëndrime të dyfishta. Kreu i shtetit thotë se nuk ka marrë përgjigje nga kryeministri Rama për informacionet në lidhje me çështjen e detit. “Është një çështje mjaft sensitive prej të paktën […]

Lexo më shumë

Rama vizitë dy ditore për lobim te CDU/CSU, nuk u takua me Merkel

Rama vizitë dy ditore për lobim te CDU/CSU, nuk u takua me Merkel

Publikuar më 18.09.2020
Ndryshe nga Maqedonia e Veriut, Shqipëria nuk e ka të sigurt...

Ndryshe nga Maqedonia e Veriut, Shqipëria nuk e ka të sigurt, se do të marrë një datë për konferencën e parë ndërqeveritare me BE-në. Gjermania është një nga vendet dyshuese. Burime të Deutsche Welles bëjnë të ditur se kryeministri shqiptar, Edi Rama, ndodhet për një vizitë dyditore në Gjermani. Ai është takuar të enjten, 17.09.20 […]

Lexo më shumë

Lulzim Basha: PD reflektoi 7 vjet në opozitë, pse tani duhet ta besojnë shqiptarët

Lulzim Basha: PD reflektoi 7 vjet në opozitë, pse tani duhet ta besojnë shqiptarët

Publikuar më 17.09.2020
Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha thotë se shqipta...

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha thotë se shqiptarët duhet të besojnë te opozita edhe pse në radhët e saj janë politikanë karriere. Në studion e emisionit “Opinion” ai tha se opozita është e vendosur për të rikthyer taksën e sheshtë 9% për të gjitha të ardhurat ndërsa për biznesin e vogël nën 14 milionë […]

Lexo më shumë

Presidenti Meta reagon pas deklaratës së fortë të Këshillit të Evropës: Çdo kokëfortësi nuk do të frikësojë askënd

Presidenti Meta reagon pas deklaratës së fortë të Këshillit të Evropës: Çdo kokëfortësi nuk do të frikësojë askënd

Publikuar më 17.09.2020
Duke marrë shkasë nga një reagim i fortë i Këshillit të Evro...

Duke marrë shkasë nga një reagim i fortë i Këshillit të Evropës kundër paketës antishpifje, Presidenti i Republikës, Ilir Meta kërkon të reflektohet sa më parë. Sipas tij, kokëfortësia nuk i shërben çeljes së negociatave. Reagimi i Metës: “Duhet reflektuar sa më parë! Çdo kokëfortësi, jo vetëm që nuk i shërben çeljes së negociatave, por […]

Lexo më shumë

Ligji për mediat/ Alarmohet Këshilli i Europës: Mund të ketë efekt tronditës mbi lirinë e medias

Ligji për mediat/ Alarmohet Këshilli i Europës: Mund të ketë efekt tronditës mbi lirinë e medias

Publikuar më 17.09.2020
Stefan Schennach (Austri, SOC), Raportuesi i Përgjithshëm i ...

Stefan Schennach (Austri, SOC), Raportuesi i Përgjithshëm i Asamblesë Parlamentare të Këshillit të Evropës për lirinë e medias dhe mbrojtjen e gazetarëve, ka shprehur sot shqetësimin e tij serioz në lidhje me mundësinë që Parlamenti i Shqipërisë të miratojë një nismë ligjore e cilësuar si paketa antishpifje. Në nisje të sesionit të ri parlamentar, kryeministri […]

Lexo më shumë

Kokëdhima: Qeveria të zgjidhë problemin e rafinerisë së Ballshit

Kokëdhima: Qeveria të zgjidhë problemin e rafinerisë së Ballshit

Publikuar më 17.09.2020
Kryetari i partisë ‘Zgjidhja’, Koço Kokëdhima, e dënoi ashpë...

Kryetari i partisë ‘Zgjidhja’, Koço Kokëdhima, e dënoi ashpër dhunën e policisë ndaj specialistëve dhe punëtorëve të rafinerisë së naftës në Ballsh, ndërsa protestonin përpara Ministrisë së Energjisë dhe i bëri thirrje qeverisë që të përmbushë detyrimin si palë kreditore e të zgjidhë problemin e rafinerisë së Ballshit, duke bashkëpunuar me pronarët e kompanisë. Postimi […]

Lexo më shumë