Kosova fiton medalje bronzi në xhudo

Laura Fazliu, ka fituar medaljen e bronzit në Kampionatin Botëror U-21 në xhudo. Kjo ka qenë arritja e dytë për të pas medaljes së bronzit në Kampionatin Europian.

“Edhe një medalje nga Kampionati Botëror për xhudon! Bravo Laura Fazliu na bane krenar sot” shkruan trajneri i saj, Driton Kuka.

Laura Fazliu garoi në disiplinën 63 kilogramë dhe ka shumë mundësi për të qënë në Lojërat Olimpike “Tokyo 2020”.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Të tjera

Abissnet