Kombëtarja e futbollit:Tashi dhe Veseli ende synojmë kualifikimin në Evropian

Frederik Veseli dhe Lorenc Tashi, kanë dhënë një konferencë për mediat, nga futbollistët e grumbulluar të Kombëtares së Shqipërisë.

Veseli është kandidat për një vend në formacion, ndërsa Tashi, futbollisti i Partizanit shpreson të marrë minutat e para me skuadrën kombëtare.

Gjithashtu, Veseli është shprehur se Shqipëria mund të dalë me fitore në përballjen me Turqinë.

Ende synojmë kualifikimin në Evropian, nuk jemi ende matematikisht të eliminuar dhe një fitore ndaj Turqisë mund të rrisë shanset. Suksesi ndaj Islandës na ka ndihmuar dhe besoj se mund ta shfrytëzojmë lojën e mirë me Islandën edhe në ndeshjen me Turqinë”, ka thënë Veseli.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Të tjera

Abissnet