×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Katër shenja për të kuptuar se ai është i dashuruar me ju kur bëni seks

Kur filloni të bini në dashuri me dikë, atëherë lind një pyetje specifike: a ndihet ai i njëjti me mua? Kur i jepeni dikujt, zemra juaj është shumë e rëndësishme kështu që është normale të dëshironi që ndjenjat tuaja të gjejnë një përgjigje. Kështu që ju jeni duke kërkuar për çdo shenjë të mundshme, edhe kur keni marrëdhënie seksuale, që konfirmon se ai është i dashuruar me ju për të marrë konfirmimin se keni nevojë që nuk po jetoni vetëm. Por a është e mundur të kuptohet në seks që dikush është i dashuruar? Ekspertët thonë po.

Ka disa gjëra specifike që duhet të kërkoni gjatë një lidhje dashurie që do t’ju japin përgjigjen që po kërkoni.

Kur jemi të dashuruar kemi një mall. Gjatë kësaj faze dhe eksitimi të ri ne jemi plot me një koktej kimik të hormoneve që krijon eufori dhe tension por edhe një dëshirë të pangopur për tjetrin. Njerëzit kanë tendencë të sillen ndryshe gjatë seksit kur janë të dashuruar sepse synojnë të joshin dhe të bëjnë përshtypje objektit të dëshirës së tyre. Më poshtë do të gjeni 4 gjëra specifike që ata që janë të dashuruar bëjnë në seks.

Ata jetojnë në moment dhe janë të hapur në shtrat

Nëse i dashuri juaj është i lidhur, i pranishëm dhe i sigurt nën çarçafë, atëherë kjo mund të jetë një shenjë e dashurisë. Ju do të ndjeni sa të hapur janë nga mënyra se si ju shikojnë ose ju prekin. Ata mund të kenë guximin të ndërmarrin rreziqe emocionale duke ju treguar vetë duke kërkuar atë që duan ose duke ju thënë dëshirat e tyre.

Ata duan të tejkalojnë kufijtë për t’ju kënaqur

Partnerët që janë të dashuruar i japin përparësi kënaqësisë tuaj sesa atyre. Nëse ata bëjnë gjithçka për të siguruar që ju të kënaqeni me seksin ashtu si ata, atëherë është një shenjë shumë e mirë që ata me të vërtetë kujdesen për ju. Ata ndonjëherë mund të lënë pas dore nevojat e tyre për t’ju kënaqur.

Ata theksojnë butësinë

Një sjellje tjetër që duhet të identifikoni është nëse ata kanë butësi në listën e tyre sepse mund t’ju tregojë shumë për atë që ata fshehin në zemrën e tyre. Nëse ata janë të gatshëm të përpiqen të kalojnë kohë me ju, ndoshta me puthje dhe prekje, atëherë ju e dini që ekziston një lidhje dhe nuk është vetëm kënaqësi seksuale.

Ata përpiqen të të bëjnë përshtypje

Të qenit i dashuruar shpesh është një dhuratë për vetëbesimin tuaj por ndonjëherë ndodh e kundërta. Kujdesi për dikë aq shumë mund të ju bëjë të ndiheni të pambrojtur dhe kjo mund të bëjë që në disa raste njerëzit të fshehin gjëra në dhomën e gjumit për të bërë përshtypje partnerit të tyre. Mund t’ju ​​duket se ata po bëjnë një përpjekje shtesë nga frika se mund t’i konsideroni ata dashnorë të këqij. Për burrat, performanca e tyre vlen dhe kjo mund të nënkuptojë se ata vërtet përpiqen shumë të orgazmojnë partneren e tyre ose ta kënaqin atë.

Të gjithë po kërkojnë dashuri dhe është normale të kërkojnë këto shenja për personin që ju intereson. Nëse emocionet reaguese janë të rëndësishme për ju, ekspertët thonë se mund t’i dalloni këto shenja nëse shikoni nga afër – thjesht duhet të dini se çfarë jeni duke kërkuar për.

 

 

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Deti Jon/ Balenat ushqejnë të vegjlit e tyre -imazhe mahnitëse të dronit

Deti Jon/ Balenat ushqejnë të vegjlit e tyre -imazhe mahnitëse të dronit

Publikuar më 08.05.2021
Para pamjes së detit mahnitës të Mesdheut, me hijet e perënd...

Para pamjes së detit mahnitës të Mesdheut, me hijet e perëndimit të diellit që zbukurojnë qiellin, një ngjarje e veçantë erdhi për të kornizuar peisazhin dhe për t’i dhënë publikut një imazh unik. Kur një tufë balenash u shfaqën papritur duke dashur të shëtisnin në ujërat e detit Jon, kamerat e Institutit të Kërkimit Ketologjik […]

Lexo më shumë

Arsyeja e pabesueshme pse seksi është më i miri në dhomën e hotelit

Arsyeja e pabesueshme pse seksi është më i miri në dhomën e hotelit

Publikuar më 08.05.2021
A e keni vërejtur se sa më i mirë është seksi gjatë verës? D...

A e keni vërejtur se sa më i mirë është seksi gjatë verës? Diçka ndodh kur jemi me pushime dhe fillon dëshira jonë për dashuri! Ndjesia e të shtrirëit pas një banje në çarçafët e bardhë të sapo larë të hotelit nuk krahasohet me asgjë. Por në fund të fundit, pse është seksi më i […]

Lexo më shumë

Koronavirusi/ Kush nuk ka nevojë të marrë dozën e dytë të vaksinës

Koronavirusi/ Kush nuk ka nevojë të marrë dozën e dytë të vaksinës

Publikuar më 08.05.2021
Një dozë e vetme e vaksinave COVID-19 të aprovuara deri më t...

Një dozë e vetme e vaksinave COVID-19 të aprovuara deri më tani mund të jetë e mjaftueshme për të siguruar imunitet për njerëzit tashmë të infektuar me koronavirus, duke eleminuar kështu nevojën për një dozë të dytë dhe duke ndihmuar në zgjerimin e stokut shumë të kufizuar të vaksinave, sipas një studimi nga Spitali Mount […]

Lexo më shumë

Studimi/ Burrat me hapa më të mëdhenj janë më të mirë në seks

Studimi/ Burrat me hapa më të mëdhenj janë më të mirë në seks

Publikuar më 08.05.2021
Sipas gjetjeve të një studimi të ri japonez, burrat që bëjnë...

Sipas gjetjeve të një studimi të ri japonez, burrat që bëjnë hapa të vegjël kanë 40 për qind më shumë të ngjarë të vuajnë nga impotenca sesa personat me hapa të gjatë. E gjitha vjen deri te forca e muskujve të tyre të legenit, me muskuj më të fortë që përmirësojnë aftësinë për të marrë […]

Lexo më shumë

Raketa kineze pritet të rrëzohet në Tokë këtë fundjavë, flet fizikanti i njohur, ja ku do bjerë!

Raketa kineze pritet të rrëzohet në Tokë këtë fundjavë, flet fizikanti i njohur, ja ku do bjerë!

Publikuar më 08.05.2021
Një raketë e madhe kineze që është jashtë kontrollit është v...

Një raketë e madhe kineze që është jashtë kontrollit është vendosur të godasë atmosferën e Tokës këtë fundjavë, duke sjellë një valë të fundit shqetësimi përpara se mbeturinat e saj të ndikojnë diku në Tokë. Raketa e Long March 5B, e cila është rreth 100 metra e gjatë dhe peshon 22 tonë, pritet të hyjë […]

Lexo më shumë

Pushime më të shtrenjta, çmimet e fluturimeve do të rriten në verë

Pushime më të shtrenjta, çmimet e fluturimeve do të rriten në verë

Publikuar më 08.05.2021
Çmimet për udhëtimet ndërkombëtare pritet të rriten këtë vit...

Çmimet për udhëtimet ndërkombëtare pritet të rriten këtë vit, për shkak të kërkesës së madhe dhe numrit më të ulët të avionëve në shërbim. Shefi ekzekutiv i booking.com, Glen Fogel tha për BBC se çmimet kanë nisur që tani të rriten. “Kërkesa është e madhe. Të gjithë duan të udhëtojnë, por ne duam që ta […]

Lexo më shumë

Shfaqet Kim Jong Un, paraqitja e rrallë në publik me gruan e tij “të zhdukur”

Shfaqet Kim Jong Un, paraqitja e rrallë në publik me gruan e tij “të zhdukur”

Publikuar më 07.05.2021
“Zonja e Parë” e Koresë së Veriut Ri Sol Yoo, e ...

“Zonja e Parë” e Koresë së Veriut Ri Sol Yoo, e cila shoqëroi Kim Jong Un në një shfaqje teatrale në Pyongyang, bëri një paraqitje të rrallë publike të mërkurën. Sipas medias shtetërore të regjimit, kjo është hera e tretë brenda një viti që gruaja e liderit të fuqishëm shfaqet në publik pas një mungese […]

Lexo më shumë

Komisioni Europian propozon ndalimin e shtesës ushqimore si ‘të pasigurt’ të lidhur me rrezikun e kancerit

Komisioni Europian propozon ndalimin e shtesës ushqimore si ‘të pasigurt’ të lidhur me rrezikun e kancerit

Publikuar më 07.05.2021
Komisioni Evropian do t’u propozojë vendeve anëtare të...

Komisioni Evropian do t’u propozojë vendeve anëtare tërheqjen e Dioksidit të Titanit (E171), një shtesë e zakonshme ushqimore, nga lista e bashkimit e aditivëve të ushqimit pasi u konsiderua e pasigurt nga Agjencia Evropiane e Sigurisë së Ushqimit (EFSA). Duke theksuar se përparësia e Komisionit është “shëndeti i qytetarëve të tij dhe siguria e ushqimit […]

Lexo më shumë