Kapet një tjetër peshkaqen i rrezikshëm në Durrës (Foto)

Një tjetër peshkaqen i rrezikshëm është kapur nga peshkatarët e një peshkarexhe në Durrës.

Mësohet se peshkaqeni ka rënë në rrjetën e peshkatarëve natën e shkuar, ndërsa specia e rrallë për detin Adriatik peshonte 450 kilogramë dhe se ishte dhe i gjatë rreth 4.5 m.

Sipas peshkatarëve ai është peshkaqen i bardhë dhe është kapur në një thellësi prej 130 metrash.

Kjo lloj specie njihet si peshkaqeni më i madh grabitqar që haset në ujërat sipërfaqësore të oqeaneve, po vitet e fundit është konstatuar dhe në ujërat e Mesdheut.

Ndërsa kujtojmë se rreth një javë më parë, një tjetër peshkaqen i llojit tigër, thuajse me të njëjtat përmasa u kap në ujërat e Adriatikut.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Të tjera

Abissnet