×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Kallëzohet në Prokurori prefekti i Kukësit Liman Morina

Prefekti i Kukësit Liman Morina është kallëzuar në Prokurori nën dyshimin se ka kryer veprën penale të shpërdorimit të detyrës.

Një qytetar pretendon se Morina ka dhënë para për votën. Qytetari në fjalë ka thënë se dispononin një video, ku Liman Morina merr para në këmbim të votës. Menjëherë pas këtyre informacioneve, ka reaguar ministri i Brendshëm i Shqipërisë Dritan Demiraj. Ky i fundit u shpreh se policia duhet të zbardhë sa më shpejt rastin, ndërsa ka propozuar shkarkimin e menjëhershëm nga detyra të Morinës.

/D.Xh/

 

 

 

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

‘Veliaj, përfaqësuesi i kleptokracisë’/ Eksperti gjerman tregon problematikat: “Luanët” e qeverisë po shkatërrojnë vendin

‘Veliaj, përfaqësuesi i kleptokracisë’/ Eksperti gjerman tregon problematikat: “Luanët” e qeverisë po shkatërrojnë vendin

Publikuar më 02.08.2021
Ditët e fundit ka pasur disa zhvillime në vend. Ajo kulmoi m...

Ditët e fundit ka pasur disa zhvillime në vend. Ajo kulmoi me takimin dhe dekalratën e Ambasadores së Shteteve të Bashkuara në Shqipëri, Yuri Kim për distancimin e Partisë Demokratike nga Sali Berisha. Po ashtu publiku u njoh me dokumentat e publikuara nga gazeta “Shekulli” për skandalet e dhënies së parave publike në drejtim të […]

Lexo më shumë

Tenori nga Kosova sulmon ashpër Ramën: Psikopat, s’të lejojmë që të shkelësh mbi gjakun e fëmijëve dhe dëshmorëve tanë

Tenori nga Kosova sulmon ashpër Ramën: Psikopat, s’të lejojmë që të shkelësh mbi gjakun e fëmijëve dhe dëshmorëve tanë

Publikuar më 01.08.2021
Tenori i njohur nga Kosova, Ramë Lahaj, i është drejtuar me ...

Tenori i njohur nga Kosova, Ramë Lahaj, i është drejtuar me një letër publike kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama, pas mbajtjes së Samitit të tretë të Mini-Shengenit Ballkanik në Shkup, me Presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiç dhe Kryeministrit të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, por pa praninë e Kosovës. Tenori “shpërthen” me tone të ashpra […]

Lexo më shumë

Fatbardh Kadilli kërkon distancimin e PD nga Berisha: E turpshme si Lulzim Basha nuk ka kurajo të flasë

Fatbardh Kadilli kërkon distancimin e PD nga Berisha: E turpshme si Lulzim Basha nuk ka kurajo të flasë

Publikuar më 31.07.2021
Anëtari i Kryesisë, Fatbardh Kadilli kërkon distancimin e Sa...

Anëtari i Kryesisë, Fatbardh Kadilli kërkon distancimin e Sali Berishës nga Partia Demokratike pas kërkesës së ambasadores së SHBA ndaj Bashës që ai mos futet në parlament në shtator. I ftuar në një lidhje live në rubrikën ‘’Opinion’’, Kadilli thotë se PD duhet të jetë e pastër dhe të shkëputet nga trashëgimia e saj, pasi […]

Lexo më shumë

Përplasja mes Yuri Kim dhe Sali Berishës/ “Zëri i Amerikës”: SHBA-të rrisin qartazi trysninë ndaj Partisë Demokratike! Basha, përballë një zgjedhjeje të detyruar

Përplasja mes Yuri Kim dhe Sali Berishës/ “Zëri i Amerikës”: SHBA-të rrisin qartazi trysninë ndaj Partisë Demokratike! Basha, përballë një zgjedhjeje të detyruar

Publikuar më 30.07.2021
Në Shqipëri, ambasadorja amerikane Yuri kim kërkoi sot një d...

Në Shqipëri, ambasadorja amerikane Yuri kim kërkoi sot një distancim të qartë të Partisë Demokratike nga ish lideri i saj historik Sali Berisha, të cilit Departamenti i Shtetit, dy muaj më pare, vendosi që t’i ndalojë hyrjen në territorin amerikan. Zoti Berisha u rizgjodh deputet në zgjedhjet e 25 Prillit dhe ka deklaruar se mezi […]

Lexo më shumë

“Gabove rëndë”/ Sali Berisha i përgjigjet Yuri Kim: Askush nuk më pengon dot në misionin tim!

“Gabove rëndë”/ Sali Berisha i përgjigjet Yuri Kim: Askush nuk më pengon dot në misionin tim!

Publikuar më 30.07.2021
Ish-kryeministri Sali Berisha i është përgjigjur ambasadores...

Ish-kryeministri Sali Berisha i është përgjigjur ambasadores amerikane në Tiranë Yuri Kim, e cila sot i kërkoi Lulzim Bashës prerë që të distancohet nga Sali Berisha duke e larguar nga grupi parlamentar i PD-së për legjislaturën e re të parlamentit që do të nisë në shtator. Shefja e diplomacisë amerikane në Tiranë Partisë Demokratike i […]

Lexo më shumë

Fatbardh Kadilli reagon pas deklaratës së Yuri Kim dhe ka një thirrje për Bashën: Ndahu nga e kaluara dhe shiko të ardhmen!

Fatbardh Kadilli reagon pas deklaratës së Yuri Kim dhe ka një thirrje për Bashën: Ndahu nga e kaluara dhe shiko të ardhmen!

Publikuar më 30.07.2021
Fatbardh Kadilli, ish-kandidati për kryetari I PD-së, njëher...

Fatbardh Kadilli, ish-kandidati për kryetari I PD-së, njëherësh anëtar i Kryesisë së selisë blu ka reaguar pas qëndrimit të fortë të ambasadores së SHBA-ve Yuri Kim, e cila kërkoi dhe zyrtarisht distancimin nga Sali Berisha dhe që ky i fundit të mos jetë në parlamentin e ri në shtator. Sipas Kadillit, është e turpshme që […]

Lexo më shumë

Yuri Kim ia thotë troç Bashës: Berisha të mos jetë në parlament në shtator, PD nuk mund “të hajë bar” për hatër të një deputeti

Yuri Kim ia thotë troç Bashës: Berisha të mos jetë në parlament në shtator, PD nuk mund “të hajë bar” për hatër të një deputeti

Publikuar më 30.07.2021
Diplomatja amerikane Yuri Kim ka dalë me një deklaratë të fo...

Diplomatja amerikane Yuri Kim ka dalë me një deklaratë të fortë pas takimit që ka zhvilluar në selinë blu me kryetarin e Partisë Demokratike Lulzim Basha. Duke iu referuar në fjalën e saj për gazetarët tërthorazi vendimit të DASH për ish-kryeministrin Sali Berisha i cili u shpall familjarisht person non grata, Yuri Kim, tha se […]

Lexo më shumë

DOKUMENTET/ ‘Një orë këngë sa një apartament’, preventivët e blerjeve të Veliajt (dhe televizori i Ndrenikës)

DOKUMENTET/ ‘Një orë këngë sa një apartament’, preventivët e blerjeve të Veliajt (dhe televizori i Ndrenikës)

Publikuar më 30.07.2021
Arben Rrozhani Robert Ndrenika, në një vend tjetër që vlerës...

Arben Rrozhani Robert Ndrenika, në një vend tjetër që vlerëson artistët siç e meritojnë, do të ishte sot një milioner, sepse mbi gjysëm shekulli ia kushtoi kinemasë dhe teatrit, duke krijuar një galeri fantastike personazhesh dhe karakteresh. Por jetoi dhe zhvilloi artin në Shqipëri dhe, pas viteve ’90, ishte një aktor i madh që jetonte […]

Lexo më shumë