×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Ju prezantojmë me valixhen që “ecën” vetë (VIDEO)

CaptureKur nisemi për një udhëtim, bagazhet me vete mund të kthehen edhe në bezdisje. Por tani nuk do të lodheni duke tërhequr valixhet, pasi së fundmi një shpikje e re u vjen në ndihmë të gjithë atyre që udhëtojnë shpesh dhe në destinacione të largëta.

Kompania “Travelmate Robotics” me bazë në Kaliforni, ka krijuar një çantë robotike, e cila do të lidhet me smartfonin tuaj, apo edhe me ndonjë sinjalizues tjetër që mund të vendoset si byzylyk dhe do t’ju ndjek kudo që të shkoni.

Ndërkohë çmimi i kësaj valixheje është plot 399 dollarë.

<iframe width=”640″ height=”360″ id=”am__1112043″ frameborder=”0″ allowfullscreen src=”http://e.abingmedia.com/v/3/1112043.html”></iframe><script src=”http://static.abingcdn.com/am__loadplayer.js”>{“videoid”: “1112043”, “sid”:”3″}</script>

E. S/Shekulli Online/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Prezantohet makina diellore, ecën disa muaj pa u karikuar

Prezantohet makina diellore, ecën disa muaj pa u karikuar

Publikuar më 24.06.2022
Një kompania holandeze po e sjell në treg automobilin e parë...

Një kompania holandeze po e sjell në treg automobilin e parë në botë i gatshëm për prodhim dhe i cili vihet në lëvizje vetëm nga energjia solare, Lightyear 0 do të kushtojë 263,000 dollarë. Lightyear 0, që nuk duhet të ngatërrohet me automobilin Buzz Lightyear të Disneyt, edhe pse teknologjia e tij e avancuar nuk e […]

Lexo më shumë

Rusia angazhon delfinë ‘ushtarakë’ kundër sulmeve ukrainase në Detin e Zi

Rusia angazhon delfinë ‘ushtarakë’ kundër sulmeve ukrainase në Detin e Zi

Publikuar më 29.04.2022
Instituti Detar i Shteteve të Bashkuara të Amerikës ka njoft...

Instituti Detar i Shteteve të Bashkuara të Amerikës ka njoftuar se Rusia ka dërguar delfinë në bazën detare të Sevastopolit, në Gadishullin e Krimesë. Kjo bazë është më e rëndësishmja e marinës ruse në Detin e Zi. Delfinët mund të ngarkohen me operacione kundër zhytjes, që do të thotë se gjitarët mund të pengojnë forcat e […]

Lexo më shumë

Pas satelitëve, Rama premton edhe ‘Siri’-n shqip: Brenda vitit të ardhshëm, në telefonin e çdo shqiptari

Pas satelitëve, Rama premton edhe ‘Siri’-n shqip: Brenda vitit të ardhshëm, në telefonin e çdo shqiptari

Publikuar më 27.04.2022
Pak muaj pasi premtoi se në mars 2022 do të hidhte në orbitë...

Pak muaj pasi premtoi se në mars 2022 do të hidhte në orbitë satelitët “Made in Albania”, kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama premtoi edhe opsione shqip në celularë, të ngjashëm me Sirin në Apple. Sipas tij, shqiptarët do të mund të kenë në telefonat e tyre edhe ‘Sirin’ që do të flasë shqip dhe kjo […]

Lexo më shumë

Rusia po i anashkalon sanksionet duke e legalizuar kontrabandën

Rusia po i anashkalon sanksionet duke e legalizuar kontrabandën

Publikuar më 27.04.2022
Thomas Mackinson Kremlini po përpiqet të anashkalojë sanksio...

Thomas Mackinson Kremlini po përpiqet të anashkalojë sanksionet e forta ndërkombëtare përmes importeve paralele, kryesisht kontrabandë. Ministria e Industrisë dhe Tregtisë e Federatës Ruse, ka përgatitur një listë të mallrave perëndimore, që do të lejohen të importohen pa lejen e mbajtësit të së drejtës së autorit. Kjo u zbulua nga agjencia ruse e lajmeve Tass, sipas […]

Lexo më shumë

Raketat MANPADS, armët që po luajnë rol kyç në luftën kundër Rusisë

Raketat MANPADS, armët që po luajnë rol kyç në luftën kundër Rusisë

Publikuar më 08.04.2022
Sistemi mobil i mbrojtjes kundërajrore MANPADS apo raketat S...

Sistemi mobil i mbrojtjes kundërajrore MANPADS apo raketat STARStreak, po luajnë rol shumë të rëndësishëm në luftën e Ukrainës. Këto raketa janë shkrepur nga kraharori, tipike për Stingerin amerikan, efikase janë për aeroplanët që fluturojnë ulët dhe në një rreze prej pak kilometrave, transmeton Telegrafi. Nga fillimi i pushtimit rus në Ukrainë, raketa me sukses […]

Lexo më shumë

Topa drite pranë luftanijes amerikane, mendohet se janë UFO

Topa drite pranë luftanijes amerikane, mendohet se janë UFO

Publikuar më 05.04.2022
Një anije luftarake e marinës amerikane u mbulua nga një hij...

Një anije luftarake e marinës amerikane u mbulua nga një hije pasi në qiell u shfaqën dy topa të mëdhenj drite të një madhësie gjigande të cilat shpëtuan nga sulmi i armëve anti-dron. USS Kearsarge është anija më e fundit e cila ka fiksuar këto dy drita që mendohet se janë UFO. Regjisori i filmave […]

Lexo më shumë

Tri llojet e raketave me të cilat ukrainasit po bëjnë kërdinë kundër rusëve

Tri llojet e raketave me të cilat ukrainasit po bëjnë kërdinë kundër rusëve

Publikuar më 19.03.2022
Raketat anti-tank “Javelin” janë fjala e fundit e teknologji...

Raketat anti-tank “Javelin” janë fjala e fundit e teknologjisë amerikane për luftën në tokë. Ukraina ka mijëra raketa të tilla të furnizuara nga SHBA-të dhe po shkatërrojnë mjaft tanke ruse tani. Ndryshe nga raketat e tjera që godasin tankun direkt në trup, “Javelin” kanë cilësinë që fillimisht, pasi lëshohen nga platforma, fluturojnë në ajër dhe më […]

Lexo më shumë

Rusia hakmerret kundër SHBA-së: Do të lëmë astronautin amerikan në hapësirë

Rusia hakmerret kundër SHBA-së: Do të lëmë astronautin amerikan në hapësirë

Publikuar më 14.03.2022
Një astronaut amerikan rrezikon të lihet në hapësirë ​​pasi ...

Një astronaut amerikan rrezikon të lihet në hapësirë ​​pasi sanksionet amerikane kanë acaruar aq shumë rusët, saqë ata po kërcënojnë edhe bashkëpunimin paqësor Moskë-Uashington në Stacionin Ndërkombëtar të Hapësirës (ISS). Pas rreth tre javësh nga sot, astronauti amerikan Mark Vande Hei është planifikuar të kthehet në Tokë dhe të zbarkojë në shkretëtirën e Kazakistanit me […]

Lexo më shumë