Ja si parashikohet moti për nesër në Shqipëri

Kthjellime dhe alternime të shpeshta vranësirash mbizotërojnë motin në të gjithë Shqipërinë, më të dendura vranësirat di të paraqiten gjatë pjesës së dytë të ditës në zonat Veriore dhe pjesërisht Qendrore duke gjeneruar shira.

Kjo situatë sot ë mbetet prezentë gjatë natës deri në mëngjesin pas-ardhës.

Sipas Meteoalb, temperaturat e ajrit do të rriten sërish në të dyja vlerat ekstremale ditore duke u luhatur nga 8 gradë C mëngjesi deri në 28 gradë C.

Era do të fryjë mesatare në tokë dhe det me shpejtësi 40 km/h nga drejtimi Jugor duke krijuar dallgëzim 4 ballë.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Të tjera

Abissnet