Ja si do të ishte pamja e figurave të njohura të historisë botërore në ditët e sotme (Foto)

Becca Saladin, autore e artikullit dhe faqes ‘Royalty Now’ (mbretërit tani), shprehet se e kaluara nga njerëzit perceptohet si një seri ngjarjesh, si një film që ne nuk mund ta ndiejmë apo ta prekim atë.

Kam menduar gjithmonë se sa e pabesueshme do të ishte të shohësh ngjarje historike dhe njerëz në mënyrën si kanë ndodhur në të vërtetë dhe mënyrën se si dukeshin në të vërtetë. Fillova Royalty Now në Shkurt të vitit 2019, thjesht si një mënyrë që unë ta shihja figurën time të preferuar historike, Anne Boleyn, si një grua moderne,” shkruan Saladin.

Në profilin e saj janë publikuar fotografitë e 30 figurave të njohura të historisë botërore së bashku me pamjen që ata do të kishin sot, ku disa prej tyre mund ti shihni më poshtë:

 

Grace Kelly

Katrina e Aragonës

Luigji XV

Luigji XVI

Madame De Pompadour

Maria Antoinette

Mbretëresha Elizabeth I

Mbretëresha e Skocisë Mary

Mona Lisa

Napoleoni

Nefertiti

Perandori August              

(B.H)

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Të tjera

Abissnet