×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

“Izolimi i tejzgjatur, lëreni këtë popull të qetë”, mjeku i njohur bën apel

Iozlimi i vendit si pasjojë e COVID-19, prej disa ditësh ka sjellë edhe irritmin e një pejsë të shoqërisë shqiptare, e cila nuk është dakord me masat e marra.

Duke marrë shkas nga kjo situatë, mjeku i njohur, Gëzim Xhepa është shprehur me tonë irrituese në rrejtin social Facebook.

Me anë të një statusi, Z. Xhepa thekson se nuk i kupton dot kolegët e tij të cilët ndjellin panik.

Qeverinë e zhgënjyer në mos arritjen e glorifikimit të saj si shpëtimtare e një populli që vuajti pasoja të një izolimi absurd të tejzgjatur…, e kuptoj që haluçinon për rritje numri të sëmurësh dhe valë e piqe COVIDI…!!! Por kolegë që ndjellin panik duke parë ëndra epidemike drastike të një gripi në verë…, me pasoja që virusi nuk i prodhoi dot as në stinën e tij…, sinqerisht nuk i kuptoj…!!! Duke dashur me gjithë shpirt t’ja lë barrën e krimit panikndjellës, këndvështrimit superficial profesional mbi pseudopandeminë… dhe jo dashakeqësisë për të terrorizuar një popull në pikun e krizës psiko-sociale, ekonomike dhe shëndetësore…!!! Ju të nderuar kolegë që pretendoni se pas bishtit të një epidemie vjen vala dhe piku…, ju që në infantilitet profesional pretendoni se izolimi ka penguar shfaqjen e egërsisë të një virusi që, që kur lindi… lindi i dobët…, ju që praninë e virusit në depistime rastësore në target e barazoni me prezencën e sëmundjes…, JU LUTEM LIRENI TË QETË KËTË POPULL NË FATKEQËSINË QË I KA RËNË PËR PJESË…!!!

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

“Kontrolle derë më derë personave të prekur ”, dalin pamjet si policët kontrollojnë të sëmurët me Covid-19

“Kontrolle derë më derë personave të prekur ”, dalin pamjet si policët kontrollojnë të sëmurët me Covid-19

Publikuar më 08.07.2020
Prej disa ditësh në vend po regjistrohen rritje e numrit të ...

Prej disa ditësh në vend po regjistrohen rritje e numrit të të prekurve me Covid 19. Në këtë situatë Policia e Shkodrës ka marrë masa për të siguruar respektimin e vetëkarantinimit për personat e infektuar. Uniformat blu me dije se patrullat po ushtrojnë kontrolle të njëpasnjëshme në banesat e personave të infektuar, duke paralajmëruar se […]

Lexo më shumë

Zbardhet dëshmia e 9 dhe 13-vjeçares në Durrës: Si na ngacmoi 56-vjeçari

Zbardhet dëshmia e 9 dhe 13-vjeçares në Durrës: Si na ngacmoi 56-vjeçari

Publikuar më 08.07.2020
Një rast ngacmimi seksual i dy minoreneve 9 dhe 13 vjeçe nga...

Një rast ngacmimi seksual i dy minoreneve 9 dhe 13 vjeçe nga një 56-vjeçar në qytetin e Durrësit u bë i ditur nga uniformat blu këtë të mërkurë. Abc news ka zbardhur detaje të reja nga arrestimi i 56-vjeçarit në Durrës. Ndërkohë raportohet se vajzat janë kushërira me njëra-tjetrën. Njëra prej tyre, 13-vjeçarja është fqinje me […]

Lexo më shumë

Rritet ndjeshëm numri i të prekurve në Vlorë, 1 prej tyre pushues nga Durrësi

Rritet ndjeshëm numri i të prekurve në Vlorë, 1 prej tyre pushues nga Durrësi

Publikuar më 08.07.2020
Në 24 orët e fundit, janë shënuar 5 raste të reja pozitivë m...

Në 24 orët e fundit, janë shënuar 5 raste të reja pozitivë me Covid-19 në Vlorë. Mësohet se 3 janë raste të reja, 1 prej tyre është kontakt i personave të infektuarve më parë, dhe1 pushues nga Durrësi i cili ndodhej për disa kohë në Vlorë. Nga fillimi i epidemisë janë regjistruar 120 raste. Ndërkohë […]

Lexo më shumë

83 të shtruar dhe 4 të intubuar/ E konfirmon edhe ISHP: Situata te Infektivi po rëndohet

83 të shtruar dhe 4 të intubuar/ E konfirmon edhe ISHP: Situata te Infektivi po rëndohet

Publikuar më 08.07.2020
Situata në Spitalin Infektiv dita-ditës po rëndohet, një fak...

Situata në Spitalin Infektiv dita-ditës po rëndohet, një fakt ky që u pranua sot gjatë deklaratës për media nga vetë Ministria e Shëndetësisë. Dy pacientë ndërruan jetë gjatë 24 orëve të fundit në Infektiv, duke e çuar në 83 numrin e viktimave në vend që nga fillimi i pandemisë. “Pacientet 58 dhe 59 vjeç nga […]

Lexo më shumë

Dy pacientë humbin jetën në Infektiv, ja sa raste me Covid-19 u regjistruan në 24 orët e fundit

Dy pacientë humbin jetën në Infektiv, ja sa raste me Covid-19 u regjistruan në 24 orët e fundit

Publikuar më 08.07.2020
Dy persona kanë humbur jetën nga Covid-19 në vendin tonë. Mi...

Dy persona kanë humbur jetën nga Covid-19 në vendin tonë. Ministria e Shëndetësisë njofton se pacientet 58 dhe 59 vjeç nga Tirana vuanin nga disa sëmundje bashkëshoqëruese. Ndërkohë gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 397 testime për të dyshuar të prekur me COVID19, nga të cilat janë konfirmuar 68 raste pozitive. Shpërndarja gjeografike e […]

Lexo më shumë

Ngacmoi seksualisht dy të mitura, në pranga 56-vjeçari në Durrës

Ngacmoi seksualisht dy të mitura, në pranga 56-vjeçari në Durrës

Publikuar më 08.07.2020
Një ngjarje e rëndë është shënuar sot në qytetin e Durrësit....

Një ngjarje e rëndë është shënuar sot në qytetin e Durrësit. Një 56-vjeçar është arrestuar nga Policia, i akuzuar për ngacmim seksual ndaj vajzave të mitura. Përmes një njoftimi për mediat, Policia bën me dije se në pranga ka rënë personi me inicialet R.S., i cili akuzohet se ka kryer veprime të turpshme ndaj 2 […]

Lexo më shumë

“Mos e neglizhonin maskën”, mjekja u bën apel qytetarëve: Rrisni përgjegjësinë!

“Mos e neglizhonin maskën”, mjekja u bën apel qytetarëve: Rrisni përgjegjësinë!

Publikuar më 08.07.2020
Ministrja e Shëndetësisë përmes zërit të mjekes Adriana Baba...

Ministrja e Shëndetësisë përmes zërit të mjekes Adriana Babameto ka bërë një tjetër thirrje për respektimin të masave që ndalojnë përhapjen e Covid-19. Babameto thotë se duhet rritur ndjenja e përgjegjësisë tek secili prej nesh për disa masa të thjeshta. Ajo shprehet se kjo do të ishte vlerësim për jetën dhe mirënjohje për personelin shëndetësor […]

Lexo më shumë

“Mllefet politike mos i zbrazni në kurriz të atyre që rrezikojnë jetën për pacientë”, apeli i Kalos për kolegët

“Mllefet politike mos i zbrazni në kurriz të atyre që rrezikojnë jetën për pacientë”, apeli i Kalos për kolegët

Publikuar më 08.07.2020
Mjeku i njohur infeksionist, Tritan Kalo, iu ka dhënë një me...

Mjeku i njohur infeksionist, Tritan Kalo, iu ka dhënë një mesazh të fortë opinionistëve dhe “gjillollogëve” siç i quan ai të cilët të verbuar nga ethet për PUSHT-SHTET e kanë humbur fillin e busullës orientuese të jetës profesionale të çdo mjeku. “Nëse profesionalisht apo fizikisht nuk e keni mundësinë e kontributit për zgjidhjen sa më […]

Lexo më shumë