×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Itali/ Shtohen vdekjet në 24 orët e fundit, numri total i viktimave arrin mbi 33 mijë

Gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 111 viktima nga koronavirusi, duke sjellë kështu një total prej 33340 personash të cilët kanë humbur jetën.

Sakaq, sot numri i të shëruarve në Itali ishte 2789 persona teksa numri i përgjithshëm i tyre ka shkuar në 155.633 ndërsa autoritetet kanë raportuar se sot u regjistruan edhe 416 raste të reja pozitiv për një total prej 232.644 persona të prekur nga COVID-19.

Përsa i përket Lombardisë sot u regjistruan 67 viktima nga koronavirusi, ndërsa dje ishin 38viktima, dhe gjithashtu sot u identifikuan 221 raste të reja.

Në 24 orët e fundit, gjithashtu u regjistruan 1,028 të shëruar.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Zbardhet dëshmia e 9 dhe 13-vjeçares në Durrës: Si na ngacmoi 56-vjeçari

Zbardhet dëshmia e 9 dhe 13-vjeçares në Durrës: Si na ngacmoi 56-vjeçari

Publikuar më 08.07.2020
Një rast ngacmimi seksual i dy minoreneve 9 dhe 13 vjeçe nga...

Një rast ngacmimi seksual i dy minoreneve 9 dhe 13 vjeçe nga një 56-vjeçar në qytetin e Durrësit u bë i ditur nga uniformat blu këtë të mërkurë. Abc news ka zbardhur detaje të reja nga arrestimi i 56-vjeçarit në Durrës. Ndërkohë raportohet se vajzat janë kushërira me njëra-tjetrën. Njëra prej tyre, 13-vjeçarja është fqinje me […]

Lexo më shumë

Rritet ndjeshëm numri i të prekurve në Vlorë, 1 prej tyre pushues nga Durrësi

Rritet ndjeshëm numri i të prekurve në Vlorë, 1 prej tyre pushues nga Durrësi

Publikuar më 08.07.2020
Në 24 orët e fundit, janë shënuar 5 raste të reja pozitivë m...

Në 24 orët e fundit, janë shënuar 5 raste të reja pozitivë me Covid-19 në Vlorë. Mësohet se 3 janë raste të reja, 1 prej tyre është kontakt i personave të infektuarve më parë, dhe1 pushues nga Durrësi i cili ndodhej për disa kohë në Vlorë. Nga fillimi i epidemisë janë regjistruar 120 raste. Ndërkohë […]

Lexo më shumë

83 të shtruar dhe 4 të intubuar/ E konfirmon edhe ISHP: Situata te Infektivi po rëndohet

83 të shtruar dhe 4 të intubuar/ E konfirmon edhe ISHP: Situata te Infektivi po rëndohet

Publikuar më 08.07.2020
Situata në Spitalin Infektiv dita-ditës po rëndohet, një fak...

Situata në Spitalin Infektiv dita-ditës po rëndohet, një fakt ky që u pranua sot gjatë deklaratës për media nga vetë Ministria e Shëndetësisë. Dy pacientë ndërruan jetë gjatë 24 orëve të fundit në Infektiv, duke e çuar në 83 numrin e viktimave në vend që nga fillimi i pandemisë. “Pacientet 58 dhe 59 vjeç nga […]

Lexo më shumë

Dy pacientë humbin jetën në Infektiv, ja sa raste me Covid-19 u regjistruan në 24 orët e fundit

Dy pacientë humbin jetën në Infektiv, ja sa raste me Covid-19 u regjistruan në 24 orët e fundit

Publikuar më 08.07.2020
Dy persona kanë humbur jetën nga Covid-19 në vendin tonë. Mi...

Dy persona kanë humbur jetën nga Covid-19 në vendin tonë. Ministria e Shëndetësisë njofton se pacientet 58 dhe 59 vjeç nga Tirana vuanin nga disa sëmundje bashkëshoqëruese. Ndërkohë gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 397 testime për të dyshuar të prekur me COVID19, nga të cilat janë konfirmuar 68 raste pozitive. Shpërndarja gjeografike e […]

Lexo më shumë

Ngacmoi seksualisht dy të mitura, në pranga 56-vjeçari në Durrës

Ngacmoi seksualisht dy të mitura, në pranga 56-vjeçari në Durrës

Publikuar më 08.07.2020
Një ngjarje e rëndë është shënuar sot në qytetin e Durrësit....

Një ngjarje e rëndë është shënuar sot në qytetin e Durrësit. Një 56-vjeçar është arrestuar nga Policia, i akuzuar për ngacmim seksual ndaj vajzave të mitura. Përmes një njoftimi për mediat, Policia bën me dije se në pranga ka rënë personi me inicialet R.S., i cili akuzohet se ka kryer veprime të turpshme ndaj 2 […]

Lexo më shumë

“Mos e neglizhonin maskën”, mjekja u bën apel qytetarëve: Rrisni përgjegjësinë!

“Mos e neglizhonin maskën”, mjekja u bën apel qytetarëve: Rrisni përgjegjësinë!

Publikuar më 08.07.2020
Ministrja e Shëndetësisë përmes zërit të mjekes Adriana Baba...

Ministrja e Shëndetësisë përmes zërit të mjekes Adriana Babameto ka bërë një tjetër thirrje për respektimin të masave që ndalojnë përhapjen e Covid-19. Babameto thotë se duhet rritur ndjenja e përgjegjësisë tek secili prej nesh për disa masa të thjeshta. Ajo shprehet se kjo do të ishte vlerësim për jetën dhe mirënjohje për personelin shëndetësor […]

Lexo më shumë

“Mllefet politike mos i zbrazni në kurriz të atyre që rrezikojnë jetën për pacientë”, apeli i Kalos për kolegët

“Mllefet politike mos i zbrazni në kurriz të atyre që rrezikojnë jetën për pacientë”, apeli i Kalos për kolegët

Publikuar më 08.07.2020
Mjeku i njohur infeksionist, Tritan Kalo, iu ka dhënë një me...

Mjeku i njohur infeksionist, Tritan Kalo, iu ka dhënë një mesazh të fortë opinionistëve dhe “gjillollogëve” siç i quan ai të cilët të verbuar nga ethet për PUSHT-SHTET e kanë humbur fillin e busullës orientuese të jetës profesionale të çdo mjeku. “Nëse profesionalisht apo fizikisht nuk e keni mundësinë e kontributit për zgjidhjen sa më […]

Lexo më shumë

Shpërthejnë rastet në Krujë, 9 persona pozitivë me Covid-19

Shpërthejnë rastet në Krujë, 9 persona pozitivë me Covid-19

Publikuar më 08.07.2020
Prej disa ditësh vendi ynë po regjistron rritje të numrit të...

Prej disa ditësh vendi ynë po regjistron rritje të numrit të rasteve me Covid-19. Gjatë orëve të fundit ka shënuar rritje numri i të infektuarve në Krujë. Nga 32 tamponë që janë kryer një ditë më parë, janë konfirmuar pozitivë me koronavirus 9 raste të reja. Kujtojmë se një ditë më parë në vendin tonë […]

Lexo më shumë