×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Ishte shpallur në kërkim për vrasjen e kushëririt, arrestohet Faton Brahimi

Faton Brahimi, i cili kërkohej nën dyshimet për veprën penale të vrasjes, është arrestuar nga Policia e Kosovës. Policia ka bërë të ditur se pas publikimit të fotos së personit në kërkim qytetarët ndihmuan Policinë e Kosovës për arrestimin e personit të kërkuar për veprën penale ”Vrasje”

“Policia e Kosovës-Drejtoria Rajonale e Policisë në Pejë, me datë 25.04.2021, ka lëshuar kërkesë për bashkëpunim me qytetarë për arrestimin e personit të kërkuar: Faton (Shaban) BRAHIMI, i cili kërkohej për veprën penale: “Vrasje”.

Policia e Kosovës falë bashkëpunimit me qytetarë pas publikimit të fotos së personit të kërkuar, ka arritur të siguroj informacion lidhur me vendndodhjen e të kërkuarit dhe me datë 29.04.2021,është bërë arrestimi i tij”, ka njoftuar Policia.

I dyshuari i përmendur më sipër është dërguar në ndalim policor.

Brahimi dyshohet se me armë zjarri e ka vrarë kushëririn e tij në fshatin Novosellë të Pejës.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Divorcet, Shqipëria dhe Serbia kryesojnë në rajon

Divorcet, Shqipëria dhe Serbia kryesojnë në rajon

Publikuar më 09.05.2021
Më shumë se një e katërta e martesave përfunduan në divorc n...

Më shumë se një e katërta e martesave përfunduan në divorc në vitin 2019 (26.1 divorce për 100 martesa nga 21 vitin e mëparshëm), duke shënuar një nivel rekord dhe rritje të ndjeshme në raport me 1990-n, kur ky tregues ishte vetëm 9.2 divorce. Ndonëse në rritje në raport me vitet e mëparshme, divorcet ende […]

Lexo më shumë

Dhuna në ndeshjen Tirana – Kastrioti, shoqëron 6 persona në polici (Video)

Dhuna në ndeshjen Tirana – Kastrioti, shoqëron 6 persona në polici (Video)

Publikuar më 08.05.2021
Disa zyrtarë të klubit të Kastriotit kanë përfunduar në poli...

Disa zyrtarë të klubit të Kastriotit kanë përfunduar në polici. Sherri në stadiumin “Selman Stërmasi” ka bërë që policia të ndërhyjë dhe të shoqërojë në komisariat 6 persona. Vlen të theksojmë që stadiumi është blinduar nga forcat e rendit pasi ndodhi incidenti. Forcat e sigurisë ne stadium e kishin të pamundur të qetësonin situatën pasi […]

Lexo më shumë

Te “Lokali Nelit”, PD zbulon si u vodhën votat në Tiranë (Video)

Te “Lokali Nelit”, PD zbulon si u vodhën votat në Tiranë (Video)

Publikuar më 08.05.2021
Partia Demokratike ka vazhduar sot me serinë e denoncimeve, ...

Partia Demokratike ka vazhduar sot me serinë e denoncimeve, për mënyrën që sipas saj u manipuluan zgjedhjet e 25 Prillit. Në një deklaratë nga selia blu, Belind Këlliçi tha sot se skema e manipulimit dhe shitblerjes së votave u aplikua dhe në njësinë numër 8 në Tiranë, ndërsa ka denoncuar me emra dhe personat e […]

Lexo më shumë

Nis nga puna Komisioni Hetimor për shkarkimin e Metës, Hyseni: Do të hetohen këto veprime të paligjshme të kryera nga Presidenti

Nis nga puna Komisioni Hetimor për shkarkimin e Metës, Hyseni: Do të hetohen këto veprime të paligjshme të kryera nga Presidenti

Publikuar më 08.05.2021
Ka nisur ditën e sotme mbledhja e parë e Komisionit të Posaç...

Ka nisur ditën e sotme mbledhja e parë e Komisionit të Posaçëm Hetimor të ngritur për shkarkimin e presidentit Meta. Në hapjen e mbledhjes, fjalën e parë e mbajti kryetari i komsionit Alket Hyseni, i cili u shpreh në lidhje me qëllimet për të cilat ky komision është ngritur. Ai tha se mbledhja e këtij […]

Lexo më shumë

Si kurrë më parë, në 24 orë nuk është paraqitur asnjë pacient me Covid-19 në Urgjencë

Si kurrë më parë, në 24 orë nuk është paraqitur asnjë pacient me Covid-19 në Urgjencë

Publikuar më 08.05.2021
Mjeku infeksionit Tritan Kalo, deklaroi se për herë të parë ...

Mjeku infeksionit Tritan Kalo, deklaroi se për herë të parë në 24 orë nuk është paraqitur asnjë i sëmurë me Covid-19 në Shërbimin e Urgjencës së Sëmundjeve Infektive. Nëpërmjet një postimi në rrjetin social ‘Facebook’, mjeku shkruan se Shqipëria duket se po e fiton këtë betejë me flamën mbarëbotërore. Ndërkaq sqaron se për të folur me siguri është shumë […]

Lexo më shumë

Vijon tkurrja e popullsisë së Shqipërisë, edhe në kulmin e pandemisë u larguan mijëra shqiptarë

Vijon tkurrja e popullsisë së Shqipërisë, edhe në kulmin e pandemisë u larguan mijëra shqiptarë

Publikuar më 07.05.2021
Rritja e vdekshmërisë si pasojë e Covid-19, tendenca vijuese...

Rritja e vdekshmërisë si pasojë e Covid-19, tendenca vijuese e rënies së lindjeve dhe emigracioni (që gjithsesi ishte më i ulët për shkak të kufizimit të lëvizjeve) kanë përkeqësuar tendencën tkurrëse të popullsisë në vitin 2020. INSTAT bëri të ditur se popullsia e Shqipërisë në 1 Janar 2021 rezulton 2.829.741 banorë, duke pësuar një rënie […]

Lexo më shumë

LSI kërkon shpalljen e pavlefshme të zgjedhjeve në Dropull dhe në gjithë qarkun e Gjirokastrës

LSI kërkon shpalljen e pavlefshme të zgjedhjeve në Dropull dhe në gjithë qarkun e Gjirokastrës

Publikuar më 07.05.2021
Lëvizja Socialiste për Integrim i ka kërkuar Komisionit për ...

Lëvizja Socialiste për Integrim i ka kërkuar Komisionit për Ankesat dhe Sanksionet në KQZ shpalljen e pavlefshme të zgjedhjeve në 25 Prillit në Bashkinë e Dropullit, dhe rrjedhimisht dhe në qarkun e Gjirokastrës. Argumenti që ka përdorur LSI për përsëritjen e zgjedhjeve në qarkun e Gjirokastrës është përjashtimi nga e drejta për të votuar i […]

Lexo më shumë

Mblidhet grupimi “Për PD-në”: Dorëheqja e parevokueshme e Lulzim Bashës, fillimi i ringritjes së partisë

Mblidhet grupimi “Për PD-në”: Dorëheqja e parevokueshme e Lulzim Bashës, fillimi i ringritjes së partisë

Publikuar më 06.05.2021
Mesditën e kësaj të enjte ka nisur mbledhja e grupimit  “Për...

Mesditën e kësaj të enjte ka nisur mbledhja e grupimit  “Për reformimin e Partisë Demokratike”, me pjesëmarrjen e disa figurave të rëndësishme të kësaj force politike. Fjalën e hapjes e ka mbajtur ish-anëtarja e Këshillit Kombëtar të PD Edit Harxhi, e cila ka thënë se ringritja e kësaj force politike nis me dorëheqjen e Lulzim […]

Lexo më shumë