I kishit dëgjuar më parë? Këto janë çmimet Guiness më të çuditshme që janë dhënë ndonjëherë

Njerëz nga e mbarë bota kanë paraqitur përpara Guiness shumë nga “arritjet” e tyre, por jo të gjithë arrijnë të certifikohen. Sigurisht që pjesë e kësaj liste janë personat më me shumë guxim, pra ata që kanë arritur të thyejnë rekorde.

Edhe pse shumica e rekordeve janë nga më të çuditshmet që mund të kishit dëgjuar. Më poshtë do ju njohim me disa nga personat që kanë thyer rekorde absurde dhe janë certifikuar nga Guiness.

Gruaja me Pirsing

Njeriu më me shumë Guines, Ashrita Furman. 90 herë fitues

Brian Spotts dhe mbi 400 vezët në këmbë

Andre Ortlof, piu një shishe ketcaup për 17.53 sekonda

Kapucino më e madhe, 800 l kafe dhe 3500 l qumësht

Chris Walton, thonjtë më të gjatë

Vello më e gjatë në Bukuresht, 500 metra

Beteja e jastëkëve, 6.261 pjesëmarrës

 

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Të tjera

Abissnet