×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

I infektuar nga COVID-19, ndërron jetë ish-zv/kryeministri i Shqipërisë Bashkim Kopliku

Ish-zv.kryeministri dhe ish-zv/ministri i brendshëm i Shqipërisë, Bashkim Kopliku ka ndërruar jetë sot nga COVID-19.

Ai ishte prekur nga virusi dhe ishte në gjendje të rëndë teksa kurohej në spitalin e Durrësit.

Pas disa ditësh luftë me COVID-19 ai ka vdekur. Bashkim Kopliku ka qenë një figurë historike e PD, pasi ka qenë zv/kryeministër dhe ministër i brendshëm në qeverinë e parë të udhëhequr nga PD pas vitit 1992.

Po ashtu ai është zgjedhur dy herë deputet në parlament si dhe ka mbajtur edhe poste të tjera, ndër të cilat edhe kryetar i Bashkisë së Durrësit.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

U qëllua me plumb në kraharorë, identifikohet personi i plagosur në Lezhë, autorët djegin makinën (Emri)

U qëllua me plumb në kraharorë, identifikohet personi i plagosur në Lezhë, autorët djegin makinën (Emri)

Publikuar më 01.12.2020
Një person ka mbetur i plagosur pasditen e sotme në autostra...

Një person ka mbetur i plagosur pasditen e sotme në autostradën Lezhë-Milot, ndërsa policia njoftoi se atentati ka ndodhur në rrethana ende të paqarta. Mësohet se është qëlluar me plumb në kraharor shtetasi Aleksandër Deda, 42 vjeç. Ngjarja ndodhi pranë një restoranti në autostradën Lezhë-Milot dhe dyshimet e para janë për një atentat të mundshëm […]

Lexo më shumë

Të shtëna me armë zjarri në autostradën Lezhë-Milot, raportohet për të plagosur

Të shtëna me armë zjarri në autostradën Lezhë-Milot, raportohet për të plagosur

Publikuar më 01.12.2020
Të shtëna me armë zjarri janë raportuar vetëm pak minuta më ...

Të shtëna me armë zjarri janë raportuar vetëm pak minuta më parë në autostradën Lezhë-Milot. Ndërsa mësohet se si pasojë e të shtënave ka mbetur i plagosur një shtetasi A.D., i cili është trasportuar për ndihmë mjekësore në Spitalin e Traumës në Tiranë. Sipas policisë ngjarja ka ndodhur në rrethana të paqarta, dhe se ka […]

Lexo më shumë

Vrasje, vjedhje dhe drogë, OFL ju kërkon deklarim brenda 48 orëve 5 të “fortëve” në Lezhë, Elbasan dhe Tiranë (Emrat)

Vrasje, vjedhje dhe drogë, OFL ju kërkon deklarim brenda 48 orëve 5 të “fortëve” në Lezhë, Elbasan dhe Tiranë (Emrat)

Publikuar më 01.12.2020
Në kuadër të zbatimit të Ligjit Special për masat pasurore n...

Në kuadër të zbatimit të Ligjit Special për masat pasurore ndaj individëve të dënuar apo akuzuar për krim të organizuar apo krime të rënda, OFL i ka nisur kërkesat me shkrim për vetëdeklarimin e burimeve të pasurisë, shtetasve: Angjelin Ndreka banues në Lezhë, i dënuar për veprat penale “Vjedhja me dhunë”, e kryer në bashkëpunim […]

Lexo më shumë

E fundit/ Ndryshon masa e sigurisë për Arben Carën

E fundit/ Ndryshon masa e sigurisë për Arben Carën

Publikuar më 01.12.2020
Gjykata e Posaçme kundër krimit dhe korrupsionit (GJKKO) ka ...

Gjykata e Posaçme kundër krimit dhe korrupsionit (GJKKO) ka ndryshuar masën e sigurisë për Arben Careën, bashkëshortin e gjyqtares Mimoza Margjeka të arrestuar për korrupsion. Gjykata vendosi masën e arrestit shtëpiak për Carën, pas kërkesës së avokatëve të tij mbrojtes. Cara akuzohet se ka marrë një shumë prej 6 mijë eurosh, duke ia dhënë bashkëshortes […]

Lexo më shumë

E rëndë/ Përplaset me murin në anën e rrugës, humb jetën 53-vjeçari në Lushnjë

E rëndë/ Përplaset me murin në anën e rrugës, humb jetën 53-vjeçari në Lushnjë

Publikuar më 01.12.2020
Një 53-vjeçar ka humbur jetën pasi duke drejtuar automjetin ...

Një 53-vjeçar ka humbur jetën pasi duke drejtuar automjetin është plasur me një mur në anë të rrugës. Policia njofton se ngjarja ka ndodhur rreth orës 09:40, në fshatin Plug, Lushnjë, shtetasi N. R., 53 vjeç, banues në Plug, duke drejtuar automjetin tip “Benz”, dyshohet se për shkak të problemeve shëndetësore, ka humbur kontrollin dhe […]

Lexo më shumë

Shkeli vendimin e gjykatës dhe ushtroi dhunë ndaj motrës së tij, arrestohet në flagrancë 42-vjeçari

Shkeli vendimin e gjykatës dhe ushtroi dhunë ndaj motrës së tij, arrestohet në flagrancë 42-vjeçari

Publikuar më 01.12.2020
Nga specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Poli...

Nga specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Nr. 3 u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit E. Dh., 42 vjeç, pasi në kundërshtim me vendimin e gjykatës, e cila e kishte pajisur me urdhër-mbrojtjeje motrën e tij, ka ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike ndaj saj. Specialistët e Qarkullimit Rrugor bënë arrestimin në […]

Lexo më shumë

Qëlloi me pushkë bashkëfshatarin, arrestohet pas dy orësh autori i krimit në Lezhë

Qëlloi me pushkë bashkëfshatarin, arrestohet pas dy orësh autori i krimit në Lezhë

Publikuar më 01.12.2020
Policia e Lezhës ka zbardhur ngjarjen e ndodhur mëngjesin e ...

Policia e Lezhës ka zbardhur ngjarjen e ndodhur mëngjesin e sotëm, ku mbeti i plagosur me armë zjarri shtetasi  Hilë Gjoni. Pas dy orësh kërkime, është bërë i mundur kapja dhe arrestimi i autorit të dyshuar. Bëhet fjalë për shtetasin me inicialet Gj.Gj, 69 vjeç, i cili është arrestuar në rrethinat e fshatit Balldre. Sakaq, […]

Lexo më shumë

Rrahu të atin, arrestohet në flagrancë 25-vjeçari në Durrës

Rrahu të atin, arrestohet në flagrancë 25-vjeçari në Durrës

Publikuar më 01.12.2020
Një 25-vjeçar ka rënë në prangat e policisë, pasi ka ushtrua...

Një 25-vjeçar ka rënë në prangat e policisë, pasi ka ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike ndaj babait të tij. Shtetasi është identifikuar si  K. L., 25 vjeç, banues në Arapaj Durrës. Ndërkohë nga specialistët e Qarkullimit Rrugor në Drejtorinë Vendore të Policisë Durrës arrestuan në flagrancë shtetasit: B. Ç., 46 vjeç, banues në Kavajë, pasi […]

Lexo më shumë