×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

I dolën para me sqepar, zbulohet shuma e parave që iu grabit punonjësit të pikës valutore, ja dëshmia e tij

Detaje të reja kanë dalë në dritë nga grabitja që ndodhi mëngjesin e sotëm në Tiranë, ku dy persona kanë dhunuar dhe më pas i kanë marrë paratë një 55-vjeçari që transportonte valutë.

Burime bëjnë me dije se shuma e parave që është marrë kap shifrën e 30 milionë lekëve të vjetra, ndërkohë që është zbardhur dhe dëshmia e motoristit, që u grabit.

55-vjeçari Qani Zili Lani është marrë në pyetje nga grupi hetimor, ndërsa ka deklaruar: “Më zunë rrugën dy persona me motorr, më qëlluan me sqepar dhe më morën çantën. Se sa lekë kishte në çantë nuk e di, unë vetëm i transportoja.”

Ndërsa policia pritet të marrë në pyetje pronarin e exchange për të zbuluar shifrën e saktë të parave që ka pasur me vete 55-vjeçari në momentin e grabitjes.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Arrestohet në Rinas 41-vjeçari, akuzohet në Itali si drejtues i një organizate kriminale

Arrestohet në Rinas 41-vjeçari, akuzohet në Itali si drejtues i një organizate kriminale

Publikuar më 14.06.2021
Policia ka vënë në pranga një 41-vjeçar në aeroportin e Rina...

Policia ka vënë në pranga një 41-vjeçar në aeroportin e Rinasit, pasi akuzohet në Itali si përfshirje në një organizatë kriminale. Në pranga është vënë shtetasi Baftjar Qosja alias Baftjar Skarra, 41 vjeç, banues në Tiranë. Ky shtetas ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar nga autoritetet italiane, pasi Gjykata e Torinos/Itali, në vitin 2019, ka lëshuar […]

Lexo më shumë

Aksidentoi 24-vjeçaren Xhenisa Gega, gjykata jep masën për Jehon Breçanin

Aksidentoi 24-vjeçaren Xhenisa Gega, gjykata jep masën për Jehon Breçanin

Publikuar më 14.06.2021
Gjykata e Tiranës ka dhënë sot masën e sigurisë për 19-vjeça...

Gjykata e Tiranës ka dhënë sot masën e sigurisë për 19-vjeçarin Jehon Breçani, i cili disa ditë më parë ka aksidentuar 24-vjeçaren, Xhenisa Gega. Mësohet se gjykata ka vendosur masën e sigurisë “Arrest në burg” për 19-vjeçarin, i cili është djali i ish-drejtorit të Policisë së Tiranës, Erzen Breçai. Aksidenti ndodhi në zonën e Kinostudios, […]

Lexo më shumë

Identifikohen autorët e vrasjes së 25-vjeçarit që u gjet i mbytur në rezervuar 

Identifikohen autorët e vrasjes së 25-vjeçarit që u gjet i mbytur në rezervuar 

Publikuar më 14.06.2021
Janë identifikuar autorët të cilët kanë kryer vrasjen e 25 v...

Janë identifikuar autorët të cilët kanë kryer vrasjen e 25 vjeçarit, Fridman Xhaferraj i cili u gjet i mbytur në rezervuarin e Gjancit. Viktima dyshohet se është rrahur për vdekje dhe më pas është hedhur në rezervuar me duar të lidhura. Burime nga policia bëjnë me dije se autori është Lulzim Spahija, si edhe një […]

Lexo më shumë

SPAK përfundon hetimet, kërkon konfiskimin e 32 pasurive të Ylli Ndroqit

SPAK përfundon hetimet, kërkon konfiskimin e 32 pasurive të Ylli Ndroqit

Publikuar më 14.06.2021
Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organ...

Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar i ka kërkuar Gjykatës së Posaçme  e konfiskimin e 32 pasurive të biznesmenit dhe sipërmarrësit Ylli Ndroqi. Përmes një deklarate për mediat SPAK bën të ditur se bilanci përfundimtar i Ndroqit arrin në 3 milionë euro. Të ardhurat dhe shpenzimet sipas SPAK nuk janë në përputhje, […]

Lexo më shumë

U gjet i vdekur në rezervuar, 25-vjeçari ishte duarlidhur, çfarë dyshohet 

U gjet i vdekur në rezervuar, 25-vjeçari ishte duarlidhur, çfarë dyshohet 

Publikuar më 14.06.2021
Detaje të rënda janë zbuluar një ditë pas gjetjes pajetë të ...

Detaje të rënda janë zbuluar një ditë pas gjetjes pajetë të të riut Fridman Xhaferraj në rezervuarin e Gjançit në fshatin Vithkuq. Burimet  bëjnë me dije se Xhaferraj është nxjerrë i pajetë dhe  duarlidhur nga rezervuari. 25-vjeçari rezulton se është banor i një tjetër zone në Shqipëri, dhe dyshohet se është vrarë dhe më pas […]

Lexo më shumë

Aksidenti me katër të lënduar në Krujë, arrestohet 23-vjeçari

Aksidenti me katër të lënduar në Krujë, arrestohet 23-vjeçari

Publikuar më 14.06.2021
Dy drejtues mjetesh kanë rënë në pranga pasi akuzohen për sh...

Dy drejtues mjetesh kanë rënë në pranga pasi akuzohen për shkelje të rregullave të qarkullimit. Policia bën me dije se i arrestuar është një 23 vjeçar i cili një ditë më parë duke drejtuar mjetin tip “Benz”, është përfshirë në aksident rrugor me mjetin tip “Opel”, me drejtues shtetasin A. D. dhe mjetin tip “Jeep”, […]

Lexo më shumë

Arrestohen 14 persona në Tiranë, ja për çfarë akuzohen

Arrestohen 14 persona në Tiranë, ja për çfarë akuzohen

Publikuar më 14.06.2021
Kanë rënë në prangat e policisë 14 shtetas, të akuzuar për v...

Kanë rënë në prangat e policisë 14 shtetas, të akuzuar për vepra të ndryshme penale, duke përfshirë trafikun e lëndëve narkotike, dhunën në familje apo vjedhjet. Specialistët për Hetimin e Narkotikëve bënë arrestimin në flagrancë të shtetasve: E. S., 25 vjeç, L. V., 20 vjeç, M. H., 20 vjeç dhe J. C., 20 vjeç. Arrestimi […]

Lexo më shumë

Humbi këmbën pasi u përplas nga 19-vjeçari me makinë, del nga reanimacioni Xhesina Gega

Humbi këmbën pasi u përplas nga 19-vjeçari me makinë, del nga reanimacioni Xhesina Gega

Publikuar më 13.06.2021
Xhenisa Gega, 24-vjeçarja që u aksidentua rëndë nga Jehon Br...

Xhenisa Gega, 24-vjeçarja që u aksidentua rëndë nga Jehon Breçani, djali i ish-drejtori i policisë në rrugën “Xhefiza Keko” ka dalë nga reanimacioni. Mësohet se e reja është tashmë në gjendje të qëndrueshme. Po ashtu, bëhet me dije se vajzës i janë kthyer edhe prindërit të cilët i kishte në Greqi dhe nuk kishin mundur […]

Lexo më shumë