Hysaj i dëmtuar, ja me kë e zëvendëson Reja kapitenin

Kapiteni i kombëtares shqiptare, Elseid Hysaj do të jetë jashtë fushës së blertë për disa ditë, duke humbur kështu mundësinë për të luajtur në dy ndeshjet e radhës për eliminatoret me kuqezinjtë.

Hysaj ka pësuar një dëmtim të tmerrshëm në ndeshjen që Napoli luajti ndaj Torinos, duke e lënë jashtë për 20 atë.

Automatikisht futbollisti i kombëtares humb dy ndeshjet  e kombëtares kundër Turqisë dhe Moldavisë, të cilat do të zhvillohen më 11 dhe 14 tetor.

Ndërsa trajneri i kombëtares, Edi Reja ka vendosur që në vend të kapitenit të grumbulloj Hysen Memolla.

Kujtojmë se Hysaj pësoi një thyerje të Sterumit, ai ra me kokë pas një përplasjeje me Cristian Ansaldin.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Të tjera

Abissnet