Horoskopi ditor, e martë 10 shtator 2019

Dashi

Sot do ju jepet mundësia për të nisur nga fillimi në disa fusha sfiduese. Gjeni kurajon që të kontrolloni qëndrimin tuaj ndaj situatave me tension. Me anë të njohurive të reja, do arrini të përballoni gjithçka dhe do zbuloni se keni më shumë fuqi sesa keni menduar.

Demi

Sot mund të dëshironi të provoni diçka të re. Nëse nuk e keni bërë më parë, përse nuk provoni vallëzimin? Sido që të jetë stili juaj, ekziston një lloj kërcimi që mund ta bëni. Në fund do të ndiheni mirë dhe është stërvitje e mirë.

Binjakët

Përse nuk e provoni ta shprehni veten nëpërmjet këngës. Edhe nëse mendoni se nuk e bëni dot, mund të habiteni nga aftësitë tuaja. A ndjeni adrenalinë kur këndoni me zë të lartë? Nëse është kështu, mos u shqetësoni aspak për zhurmat apo fjalët e të tjerëve, por për ndjenjat tuaja.

Gaforrja

Sot mund të vini re se keni talent për diçka që nuk e keni menduar më parë. Për ta zbuluar këtë, duhet të provoni të eksploroni në fusha të reja. Çfarëdo lloj talenti qoftë, shijoje si një eksperiencë pozitive.

Luani

Sot është një ditë e re dhe e bukur. Dhuroni buzëqeshje për të gjithë njerëzit që takoni dhe ata do ju konsiderojnë si njerëz miqësor. Nëse dikush po shijon një ditë të lodhshme, tregoji se je pranë tij/saj. Kalojeni kohën duke dëgjuar problemet e të tjerëve dhe tregohuni të mirë-kuptueshëm.

Virgjëresha

Sot do i shihni gjërat si janë, jo si do të donit ju të ishin. Është e lehtë të mashtroni veten, por do e mësoni të vërtetën shumë shpejt. Gjithmonë vjen momenti për tu përballur me gjërat. Çdo ditë është e mirë për të patur një fillim të ri. Merrni kohën tuaj dhe besoni në vetvete.

Peshorja

Kreativiteti juaj mund të frymëzohet nga koha e lirë. Ju mund të përpiqeni dhe të ruani idetë për më vonë, por nuk do të ndiheni në të njëjtën mënyrë. Vendosini në zbatim sa më shpejt dhe do arrini në rezultate të shkëlqyera. Nëse nuk mundeni, shkruajini në një letër që ta keni më të lehtë për ti kujtuar më vonë.

Akrepi

Ju keni një aftësi për të kuptuar kur të tjerët kanë nevojë për ndihmë ose për një shpatull që të mbështeten. Sot mund të ndihmoni dikë. Tregoni aftësinë tuaj të përkujdesjes dhe jini një mik i vërtetë. Bëni dikë të buzëqeshë.

Shigjetari

Ka mundësi që dikush t’ju pyesë për motivet tuaja ose të vërë në dyshim punën tuaj. Mos e merrni nga aspekti negativ. Tregohuni të sinqertë dhe përballuni me çdo njeri. Nëse nuk e bëni dot me fakte, atëherë tregoni me fjalë situatën dhe të gjithë do e kuptojnë se po thoni të vërtetën.

Bricjapi

Sot është një ditë e mirë për të punuar rreth qëllimeve që i keni vendosur vetes. Duhet të fokusoheni në atë që doni të arrini. Çdo hap është i rëndësishëm. Me kalimin e kohës, do të zbuloni se gjithçka keni bërë ka qenë e vlefshme.

Ujori

Sot do të jetë e vështirë që të fokusoheni në detyrat tuaja kur po mendoni për relaks. Megjithatë përpiquni të bëni më të mirën. Nëse ndjeni se nuk keni fokus, mos punoni pasi nuk do të merrni rezultate të mira.

Peshqit

Nëse një person pranë jush po kalon kohë të vështira, kanë nevojë për mbështetjen ose këshillat tuaja. Njerëzit ju shohin si një mik të mirë. Me shumë mundësi, keni fituar respektin e tyre si person që përkujdeset dhe ndihmon. Duke qenë mik kaq i mirë, keni fatin që të rrethoheni nga njerëz që janë pranë jush sa herë keni nevojë.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Të tjera

Abissnet