×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Horoskopi 8 dhjetor 2019, ja çfarë kanë parashikuar yjet për ju

Dashi

Mos ngurroni ta konsideroni veten tuaj si numër 1. Nuk është fjala për të qenë egoist, është për t’i vendosur gjërat në përparësinë e duhur. Për shumë kohë, ju keni vënë nevojat dhe dëshirat e njerëzve të tjerë përpara përparësive tuaja. Kjo është diçka e mençur nga ana juaj sepse të bësh mirë është një fenomen i rrallë që ndodh ditëve të sotme. Por sot është dita juaj. Thuaji jo diçkaje që nuk dëshiron ta bësh dhe mos u ndje fajtor për një gjë të tillë.

Demi

A i keni qenë i heshtur me dikë edhe kur nuk duhet? Kjo nuk është aspak një gjë e mirë. Nëse nuk komunikoni me të nuk do keni mundësi të shprehni atë që ndjeni apo atë që keni nevojë.  Njerëzit nuk mund ta lexojnë mendjen tuaj. Pra përpiquni të komunikoni hapur me të gjithë. Nëse ndodh që dhe ju të përballeni me një njeri që është i heshtur dhe nk flet hapur me ty, përpiquni të komunikoni dhe ta bëni më komode situatën që ai të flasë e të shprehet. Jini të afërt dhe të dashur me këta persona.

Binjakët

Tani reputacioni juaj po shkëlqen më shumë se kurrë, kjo do të thotë se është më e rëndësishme se kurrë të ruash shkëlqimin e saj. Keni për të humbur shumë nëse nuk vini në punë gjithë energjinë tuaj në gjërat që bëni, kështu që rezistoni ndaj nxitjes për t’i vendosur gjërat në pilot-automatik në çdo moment sot. Jepni këtë ditë 100% tuaj dhe provojuni njerëzve që jeni shumë të fuqishëm.

Gaforrja

Mos humbni kohë me komente qesharakë që mund të bëjë një shoku juaj. Dëgjoni intuitën tuaji sot dhe bëni atë që dëshironi të bëni. Idetë tuaja rreth shkollës ose punës po marrin shumë më tepër vëmendje kohët e fundit. Mund të kërkohet të shpjegoni pak më shumë veten tuaj, ky është shansi juaj për të treguar aftësitë tuaja dhe ta vendosni veten shumë lart.

Luani

Sot do të ishte shumë e mençur nga ana juaj të provoni të kaloni pak kohë vetëm dhe të largoheshit nga bota. Nëse po ndjeni nevojën për të qenë një shtëpi, shkoni! Të tjerët mund të reagojnë emocionalisht ndaj zgjedhjes suaj, por kjo nuk duhet të ndikojë në vendimin tuaj. Në fund të fundit është jeta juaj për të bërë gjithçka që dëshironi, mirë apo keq. Presionet e punës po lehtësohen, kështu që prisni netët e fundvitit dhe shijojini ato.

Virgjëresha

Po planifikoni një ngjarje të madhe dhe nuk është shumë e preferuar për ju? Sot është dita ku duhet të jepni maksimumin. Njerëzit përreth jush nuk do të jenë aq të organizuar sa ju, kështu që ju duhet të rriteni dhe të merrni përsipër përgjegjësinë. Nëse doni të bëni ndryshime në jetën tuaj, duhet të bëni disa plane të mira. Kërkoni ndihmë nga miqtë tuaj dhe mësoni më shumë rrëth gjërave që dëshironi.

Peshorja

Një debat i ndezur midis jush dhe dikujt tjetër sot mund të krijojë më shumë sesa një lidhje intelektuale, thjesht mund të shkaktojë disa ndjenja romantike. Kundërshtarët mund të tërhiqen. Kureshtja se si funksionon mendja e dikujt mund të jetë një gjë shumë tërheqëse dhe intriguese. Jini të kujdesshëm me këto ndjenja të shpejta, sigurohuni që edhe personi përballë jush të jetë i interesuar për ato çfarë po flet.

Akrepi

Nëse ju vjen një shans sot, shfrytëzojeni mirë. Kjo vlen për çdo lloj mundësi, por veçanërisht për llojin romantik. Kur dikush mban kontaktin tuaj me sy shumë pak, ju buzëqesh pak më shumë, ose shtron disa pyetje personale në lidhje me disponueshmërinë tuaj, ata duan të njihen më mirë me ju. Përgatituni për një romancë sot edhe flisni ashtu siç e ndjeni. Cila është qëllimi për tu dukur i lezetshëm gjatë gjithë kohës nëse askush nuk e di kush jeni ju në vërtet?

Shigjetari

I gjithë vullnetit në të cilin ju jeni mbështetur kohët e fundit po vazhdon të mbetet i fortë, kështu që mos u shqetësoni se do t’i nënshtroheni ndonjë force të parezistueshme sot. Bukuria e gjërave që ju rrethojnë mund të zbehen sot, por ju vazhdoni të përpiqeni t’i bëni gjërat sa më mirë. Nëse inkurajoni forcën e vullnetit tuaj do jeni në gjendje të zbuloni gjëra të reja më të bukura që do ju ndryshojnë jetën. Bëhuni gati për të filluar një fazë shumë të fuqishme të të jetuarit.

Bricjapi

Njerëzit që janë realisht të rëndësishëm për ju, ndoshta nuk e kuptojnë këtë gjë, prandaj ju duhet të përpiqeni t’ja tregoni. Përdorni aftësitë tuaja krijuese të shkrimit për t’ia shprehur atë që ndjeni. Mund t’ja shprehni përmes një mesazhi, një kartoline apo një letre të gjatë. Kjo marrëdhënie e ngushtë nuk të jep vetëm të mira, sepse ata mund të kërkojnë gjithmonë vëmendjen tuaj edhe kur nuk jeni në disponim. Parandaj përpiquni t’i ndani gjërat me ta dhe t’ja bëni të qarta.

Ujori

Gabimet ndodhin por fatkeqësisht ndonjëherë gabimet ndodhin në periudha jo shumë të favorshme për ju. Sot një person tjetër do ju tregojë diçka që nuk e dinit dhe do lëndoheni shumë. Ju mund të mashtroheni nga llogaria juaj bankare, shefi juaj, ose ndoshta edhe partneri juaj. Nuk ka kuptim të zemërohesh sepse nuk është bërë me qëllim. Thjesht do të duhet ta rregulloni dhe të vazhdoni më tej.

Peshqit

Ju duhet të filloni të kuptoni se mënyra e të shprehurit tuaj është e nevojshme për t’ju çuar në nivelin tjetër të lumturisë. Me fjalë të tjera, për një jetë më të shëndetshme, duhet të ndani ndjenjat tuaja, pavarësisht se cilat janë ato. Kështu që sot, sa herë që ndjeni diçka, shprehni atë në mënyrën më origjinale dhe krijuese që mundeni. Këndimi, vallëzimi, gatimi apo edhe thjesht bërja e një shëtitje, janë të gjitha mënyrat e shkëlqyera për të shfaqur se si po ndiheni. Nëse i mbani emocionet tuaja brenda ose i maskoni ato, do të humbni kohën tuaj.

 

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Horoskopi ditor, 28 shtator

Horoskopi ditor, 28 shtator

Publikuar më 28.09.2020
Dashi Po hyni në një periudhë mjaft të mirë në jetën tuaj. Ë...

Dashi Po hyni në një periudhë mjaft të mirë në jetën tuaj. Është koha e duhur për të nisur një hobi të ri. Do të jeni të hapur për ide të reja. Demi Kaloni më shumë kohë duke kërkuar shembuj të botës reale, ide inovative ose koncepte të reja filozofike. Gjendja financiare për fat te […]

Lexo më shumë

Horoskopi ditor, 27 shtator

Horoskopi ditor, 27 shtator

Publikuar më 27.09.2020
Dashi Sot nuk është një ditë për të hezituar kur shihni se d...

Dashi Sot nuk është një ditë për të hezituar kur shihni se diçka ose dikush po shkon në drejtim të gabuar. Ju nuk keni pse ta vendosni veten në pozicionin e të qenit polici i botës, por duhet të flisni kur të shihni një padrejtësi. Krizat e vogla të ditës suaj duhet të trajtohen pa […]

Lexo më shumë

Mësoni horoskopin për ditën e sotme

Mësoni horoskopin për ditën e sotme

Publikuar më 25.09.2020
Dashi Në dashuri do të përballeni me probleme, por gjithçka ...

Dashi Në dashuri do të përballeni me probleme, por gjithçka do të varet nga mosha dhe vendi ku jetoni. Sa i takon punës, apo për ata që studiojnë, duhet të shfaqin përqendrim maksimal. Demi Hëna dhe Saturni janë në anën tuaj dhe kjo do të thotë që duhet të sqaroni disa situata të mbetura pezull. […]

Lexo më shumë

Çfarë thonë yjet për ditën e sotme

Çfarë thonë yjet për ditën e sotme

Publikuar më 24.09.2020
Dashi Kjo ditë do të jetë mjaft e lodhshme sa i takon dashur...

Dashi Kjo ditë do të jetë mjaft e lodhshme sa i takon dashurisë. Mundohuni që të mos flisni dhe tensionoheni. Në punë do të ketë nervozizëm dhe tensione. Do e keni të vështirë të sqaroheni dhe të gjeni një marrëveshje. Demi Nëse ka probleme të pazgjidhura në dashuri, ka ardhur koha që të sqaroheni. Sa […]

Lexo më shumë

Horoskopi ditor, e mërkurë 23 shtator 2020

Horoskopi ditor, e mërkurë 23 shtator 2020

Publikuar më 23.09.2020
Dashi Nëse e keni të domosdoshme që t’i thoni një miku apo p...

Dashi Nëse e keni të domosdoshme që t’i thoni një miku apo pjesëtari të familjes se kanë vepruar gabim për një çështje të caktuar, të paktën zgjidhni fjalë që të duken të buta. Për hir të marrëdhënies tuaj afatgjatë me ta, tregohuni më pak kritikë. Demi Nuk do ta keni shumë mendjen tek puna nesër, […]

Lexo më shumë

Horoskopi ditor, e martë 22 shtator 2020

Horoskopi ditor, e martë 22 shtator 2020

Publikuar më 22.09.2020
Dashi Pse çdo person me të cilin takoheni kërkon të futet në...

Dashi Pse çdo person me të cilin takoheni kërkon të futet në debat e madje të ashpër me ju? Pa marrë parasysh se cila është përgjigjja, këshilloheni që të shmangni të gjitha llojet e konfrontimeve, veçanërisht në fundjavë. Demi Lidhja e nesërme Diellit dhe Plutonit ju bën më energjikë dhe nëse tregoheni i zgjuar do […]

Lexo më shumë

Shenjat që do të kenë probleme këtë të hënë, zbuloni çfarë kanë rezervuar yjet

Shenjat që do të kenë probleme këtë të hënë, zbuloni çfarë kanë rezervuar yjet

Publikuar më 21.09.2020
Dashi Ditë rutinë kjo e sotmja për të dashuruarit. Do të mbi...

Dashi Ditë rutinë kjo e sotmja për të dashuruarit. Do të mbizotërojë qetësia. Me financat tregohuni sa më të matur sepse vetëm në këtë mënyrë do mbani situatën nën kontroll. Demi Ata që janë në një lidhje duhet të jenë më realistë dhe të pranojnë gabimet që kënë bërë në çift. Në aspektin financiar gjendja […]

Lexo më shumë

Njihuni me horoskopin e të dielës, 20 shtator 2020

Njihuni me horoskopin e të dielës, 20 shtator 2020

Publikuar më 20.09.2020
Dashi Vetëbesimi në aftësitë personale mund të mos ju mungoj...

Dashi Vetëbesimi në aftësitë personale mund të mos ju mungojë, por duket se jo të gjithë janë të bindur. Dilni nga vetja për t’i treguar atyre që kanë dyshime se e dini mirë çfarë po bëni. Nuk do të kenë më dyshime. Demi Nuk ka nevojë të vini përpara përgjegjësitë dhe të lini mënjanë argëtimin, […]

Lexo më shumë