×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Horoskopi 5 dhjetor 2019, ja çfarë parashikojnë yjet për ju

Dashi

Sot si në shumicën e ditëve, reputacioni juaj duhet të jetë shqetësimi juaj kryesor. Pra, përpiquni të mos bëni gjëra që ju detyrojnë të fshiheni dhe mos zgjidhni ndonjë projekt me fokus të vogël. Do jeni në një rrugë të drejtë sot nëse përpiqeni të ruani qëndrimin tuaj dembel për ndonjë ditë tjetër.

Demi

Mbani një sy të mprehtë për të dalluar detaje të vogla që mund të krijojnë disa probleme madhore sot. Ju mund të keni një tendencë për t’i përzier gjërat pak këtu pak atje dhe detajeve nuk i kushtoni shumë rëndësi. Emrat e njerëzve mund të jenë një problem i madh, kështu që bëni kujdes të veçantë kur takoni dikë të ri. Nëse keni qenë në kërkim të disa ndryshime në jetën tuaj personale, dita e sotme ju ofron një mundësi të shkëlqyeshme për ta bërë atë vetëm. Sfidoni veten dhe do të arrini shumë lart, do impresiononi njerëzit përreth jush.

Binjakët

Romanca në jetën tuaj do të përforcohet në masë të madhe sot edhe nëse keni pranë partner që nuk i jep shumë rëndësi. Shumë njerëz do duan të jenë sa më afer jush nëse i lejon, prandaj përfitoni sa më shumë nga kjo afërsi. Barrierat midis jush dhe dikujt që njihni në një ambjent zyrtar ose profesional po bien. Ju do ndjeni zemrën e tyre të madhe dhe të butë.  Sigurohuni t’i njoftoni se keni vënë re veprimin e tyre bujar.

Gaforrja

Sot nuk është një ditë për të hezituar kur shihni diçka të gabuar. Sapo të dilni nga shtëpia duhet të merreni me këto çështje menjëherë. Ju mund të jeni shumë mirësjellës apo edhe simpatik, por nuk mund t’i hidhni prapa gënjeshtrat dhe gabimet e të tjerëve. Merreni situatën në dorë para se padrejtësitë të rriten dhe të bëhen të shëmtuara dhe mbizotëruese.

Luani

Tani për tani, njerëzit që ju rrethojë kanë një ndikim shumë të madh për ju. Prandaj është e rëndësishme t’i vlerësoni dhe t’i dëgjoni se çfarë thonë. Por mos harroni, se mendimet e jashtme nuk janë diçka që duhet t’i vlerësoni. Është e rëndësishme të jesh i vetëdijshëm për përshtypjet që mund t’i kesh lënë të tjerëve veçanërisht nëse ndonjë prej tyre është negativ. Marrja e informacionit ekskluzivisht nga njerëzit që ju adhurojnë nuk është shumë produktive. Gjejeni informacionet dhe të vërtetën në mënyra të tjera.

Virgjëresha

Kohët e fundit, ambicia juaj e shëndetshme është ndjerë me pak e fuqishme. Pavarësisht nëse virusi që sulmon fuqitë tuaja është një person që keni afër dhe ndikon në keq në shkëlqimin dhe në punët tuaja duhet të shpëtoni patjetër. Gjithçka që ju nevojitet është një kontroll realiteti. Kujtojini vetes disa nga historitë tuaja të suksesit për të rritur ambicien tuaj të sahershme.

Peshorja

Ndjeshmëria juaj emocionale mund të jetë pak më e lartë sesa duhet sot. Nëse dikush po ju bën të ndiheni në vështirësi largohuni, mos qëndroni asnjë moment më shumë më të. Mënyra se si njerëzit e tjerë janë duke menduar dhe ndjerë do të ndikojë tek ju, por nuk duhet të ndikojë aspak në mënyrën se si veproni. Mbani distancë nga të gjitha këto ndikime emocionale. Përqendrohuni te gjërat që ju interesojnë më shumë.

Akrepi

Edhe pse jeni të mbushur plot me energji dhe ide pozitive, sot nuk është koha ideale për të vazhduar zgjerimin në fusha të ndryshme. Kështu që mos mendoni për udhëtime dhe çështje dokumentesh.  Tani për tani, është koha të qëndroni afër bazës së shtëpisë dhe të përqendroheni në vetëm një ose dy persona ose projekte që ju duhen më shumë. Ambicia juaj mund të plotësohet duke përsosur teknikën tuaj me detyrat e përditshme. Jo gjithmonë duhet të nxiteni për të zbuluar gjëra të reja.

Shigjetari

Nëse keni kërkuar një shenjë për të bërë përparime romantike me një person të caktuar, sot keni një zgjedhje. Ju mund të përpiqeni të lexoni gjuhën e tyre trupore në mënyrë që të kuptoni se çfarë ata po mendojnë ose ecni drejt tyre, buzëqeshini dhe pyetini. Të qenit kaq i drejtpërdrejtë mund të mos i përshtatet stilit tuaj, por pse të mos e provoni? Dilni dhe merrni atë që dëshironi!

Bricjapi

Mos lejoni që asgjë t’ju tërheqë apo t’ju shpërqendrojë, përkundrazi, ngrihuni në këmbë! Sot, organizoni një plan sulmi dhe së shpejti do të shihni se nuk është një sfidë kaq e madhe në fund të fundit. Ai problem që ju ka shqetësuar deri më tani nuk do jetë më një problem. Gjithçka do zgjidhet! Plus e gjithë kjo sfidë do rindërtojë energjinë tuaj dhe do ndiheni më në formë sesa kurrë.

Ujori

Nëse jeni përgjegjës për të mbikëqyrur njerëz të tjerë sot, mund të jeni në një sfidë mjaft të madhe. Mbajtja e të gjithëve në linjë nuk do të jetë aq e lehtë. Por është shumë e rëndësishme për ju që t’i mbani gjërat me rregull dhe të disiplinuara ndryshe nuk mundësh t’i mbash nën kontroll këta njerëz. Nëse nuk keni pse të merreni me menaxhimin e të tjerëve sot, atëherë kjo disiplinë është e vlefshme edhe për ju prandaj duhet ta praktikoni për vete.

Peshqit

Nëse ndiheni sikur dëshironi të lehtësoni sot, atëherë keni të drejtë. Edhe yjet dëshirojnë që ju ta bëni atë. Shumica e gjërave që tërheqin vëmendjen në jetën tuaj po qetësohen, kështu që duhet të shfrytëzoni mundësinë për të bërë disa gjëra më të strukturuara lirshëm. Në vend që të lodheni dhe të djersiteni në palestër, dilni në një shëtitje të çuditshme dhe të këndshme. Në vend që të merrni ushqime të shpejta në makinë pa i zgjedhur, ju duhet të shkoni në një treg me fruta dhe perime të freskëta dhe të hani një vakt të shëndetshëm.

 

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Horoskopi ditor, 28 shtator

Horoskopi ditor, 28 shtator

Publikuar më 28.09.2020
Dashi Po hyni në një periudhë mjaft të mirë në jetën tuaj. Ë...

Dashi Po hyni në një periudhë mjaft të mirë në jetën tuaj. Është koha e duhur për të nisur një hobi të ri. Do të jeni të hapur për ide të reja. Demi Kaloni më shumë kohë duke kërkuar shembuj të botës reale, ide inovative ose koncepte të reja filozofike. Gjendja financiare për fat te […]

Lexo më shumë

Horoskopi ditor, 27 shtator

Horoskopi ditor, 27 shtator

Publikuar më 27.09.2020
Dashi Sot nuk është një ditë për të hezituar kur shihni se d...

Dashi Sot nuk është një ditë për të hezituar kur shihni se diçka ose dikush po shkon në drejtim të gabuar. Ju nuk keni pse ta vendosni veten në pozicionin e të qenit polici i botës, por duhet të flisni kur të shihni një padrejtësi. Krizat e vogla të ditës suaj duhet të trajtohen pa […]

Lexo më shumë

Mësoni horoskopin për ditën e sotme

Mësoni horoskopin për ditën e sotme

Publikuar më 25.09.2020
Dashi Në dashuri do të përballeni me probleme, por gjithçka ...

Dashi Në dashuri do të përballeni me probleme, por gjithçka do të varet nga mosha dhe vendi ku jetoni. Sa i takon punës, apo për ata që studiojnë, duhet të shfaqin përqendrim maksimal. Demi Hëna dhe Saturni janë në anën tuaj dhe kjo do të thotë që duhet të sqaroni disa situata të mbetura pezull. […]

Lexo më shumë

Çfarë thonë yjet për ditën e sotme

Çfarë thonë yjet për ditën e sotme

Publikuar më 24.09.2020
Dashi Kjo ditë do të jetë mjaft e lodhshme sa i takon dashur...

Dashi Kjo ditë do të jetë mjaft e lodhshme sa i takon dashurisë. Mundohuni që të mos flisni dhe tensionoheni. Në punë do të ketë nervozizëm dhe tensione. Do e keni të vështirë të sqaroheni dhe të gjeni një marrëveshje. Demi Nëse ka probleme të pazgjidhura në dashuri, ka ardhur koha që të sqaroheni. Sa […]

Lexo më shumë

Horoskopi ditor, e mërkurë 23 shtator 2020

Horoskopi ditor, e mërkurë 23 shtator 2020

Publikuar më 23.09.2020
Dashi Nëse e keni të domosdoshme që t’i thoni një miku apo p...

Dashi Nëse e keni të domosdoshme që t’i thoni një miku apo pjesëtari të familjes se kanë vepruar gabim për një çështje të caktuar, të paktën zgjidhni fjalë që të duken të buta. Për hir të marrëdhënies tuaj afatgjatë me ta, tregohuni më pak kritikë. Demi Nuk do ta keni shumë mendjen tek puna nesër, […]

Lexo më shumë

Horoskopi ditor, e martë 22 shtator 2020

Horoskopi ditor, e martë 22 shtator 2020

Publikuar më 22.09.2020
Dashi Pse çdo person me të cilin takoheni kërkon të futet në...

Dashi Pse çdo person me të cilin takoheni kërkon të futet në debat e madje të ashpër me ju? Pa marrë parasysh se cila është përgjigjja, këshilloheni që të shmangni të gjitha llojet e konfrontimeve, veçanërisht në fundjavë. Demi Lidhja e nesërme Diellit dhe Plutonit ju bën më energjikë dhe nëse tregoheni i zgjuar do […]

Lexo më shumë

Shenjat që do të kenë probleme këtë të hënë, zbuloni çfarë kanë rezervuar yjet

Shenjat që do të kenë probleme këtë të hënë, zbuloni çfarë kanë rezervuar yjet

Publikuar më 21.09.2020
Dashi Ditë rutinë kjo e sotmja për të dashuruarit. Do të mbi...

Dashi Ditë rutinë kjo e sotmja për të dashuruarit. Do të mbizotërojë qetësia. Me financat tregohuni sa më të matur sepse vetëm në këtë mënyrë do mbani situatën nën kontroll. Demi Ata që janë në një lidhje duhet të jenë më realistë dhe të pranojnë gabimet që kënë bërë në çift. Në aspektin financiar gjendja […]

Lexo më shumë

Njihuni me horoskopin e të dielës, 20 shtator 2020

Njihuni me horoskopin e të dielës, 20 shtator 2020

Publikuar më 20.09.2020
Dashi Vetëbesimi në aftësitë personale mund të mos ju mungoj...

Dashi Vetëbesimi në aftësitë personale mund të mos ju mungojë, por duket se jo të gjithë janë të bindur. Dilni nga vetja për t’i treguar atyre që kanë dyshime se e dini mirë çfarë po bëni. Nuk do të kenë më dyshime. Demi Nuk ka nevojë të vini përpara përgjegjësitë dhe të lini mënjanë argëtimin, […]

Lexo më shumë