×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Hoqi maskën në konferencë, gazetarët padisin Presidentin e Brazilit

Shoqata e Gazetarëve në Brazil do të padisë presidentin, Zhair Bolsonaro, pasi hoqi maskën në një konferencë për media.

Kreu i shtetit u konfirmua ditë më parë me Covid-19 dhe veprimi I tij mund të çojë në infektimin e reporterëve të pranishëm. Shoqata thotë se Bolsonaro nuk respektoi distancën e sigurisë dhe vuri në rrezik jetët e gazetarëve.

“Vendi nuk mund të tolerojë një sjellje të tillë që shkon përtej papërgjegjshmërisë dhe është një krim i qartë kundër shëndetit publik”, thekson Shoqata e Gazetarëve.

Reporteri i CNN në Brazil, Leandro Magalhae, i cili ishte i pranishëm në konferencë, është izoluar në shtëpi në pritje të testit për koronavirus. Ndërkohë, gjendja shëndetësore e presidentit Bolsonaro është e mirë dhe ai konfirmoi se po trajtohet me ilaçin kundër malarias, të rekomanduar nga homologu amerikan, Donald Trump.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Me karrige kokës policëve, belgët shpërthejnë ndaj masave të Covidit (Video)

Me karrige kokës policëve, belgët shpërthejnë ndaj masave të Covidit (Video)

Publikuar më 10.08.2020
Një përplasje e dhunshme ka ndodhur midis policisë dhe pushu...

Një përplasje e dhunshme ka ndodhur midis policisë dhe pushuesve në plazhin e Blankenberge në Belgjikë. Me dhjetëra qytetarë dyshohet se janë të përfshirë në këtë sherr masi. Shkaqet e kësaj përplasje nuk janë plotësisht të qarta, siç edhe raportojnë mediet vendase, por sipas raportimeve me siguri ato janë  të lidhura me masat shëndetësore që […]

Lexo më shumë

E infektuar me koronavirus, gruaja gënjen estetisten dhe shkon të bëjë thonjtë! Mesazhet i bëhen virale

E infektuar me koronavirus, gruaja gënjen estetisten dhe shkon të bëjë thonjtë! Mesazhet i bëhen virale

Publikuar më 10.08.2020
Historia e një gruaje në Shtetet e Bashkuara të Amerikës ësh...

Historia e një gruaje në Shtetet e Bashkuara të Amerikës është bërë virale në të gjitha mediat, pasi ishte infektuar me COVID ajo ka thyer karantinën dhe shkon në një sallon bukurie për të rregulluar thonjtë. Mediat e huaja shkruajnë se gruaja me koronavirus i ka shkruar estetistes për të rezervuar një orar për të […]

Lexo më shumë

Pamje nga përmbytjet në ishullin grek, shkon në 6 numri i të vdekurve

Pamje nga përmbytjet në ishullin grek, shkon në 6 numri i të vdekurve

Publikuar më 09.08.2020
Përmbytjet përfshinë ishullin Evia në Greqinë mëngjesin e so...

Përmbytjet përfshinë ishullin Evia në Greqinë mëngjesin e sotëm duke shkaktuar viktima dhe të zhdukur. Deri tani, numri i viktimave nga përmbytjet në Greqinë qendrore ka shkuar në gjashtë ku një 38-vjeçare është gjetur e pajetë pas kërkimeve, ndërsa rezulton i zhdukur bashkëshorti i saj. Gjithashtu bashkë me këtë të fundit rezulton i zhdukur edhe […]

Lexo më shumë

“Gjithçka që dëshirove do bëhet, por vetëm ti nuk do jesh me vello të bardhë”, vishet si dhëndër në varrimin e të fejuarës

“Gjithçka që dëshirove do bëhet, por vetëm ti nuk do jesh me vello të bardhë”, vishet si dhëndër në varrimin e të fejuarës

Publikuar më 09.08.2020
Pjesë e ekipit të ndihmës së shpejtë, Sahar Fares 27-vjeçare...

Pjesë e ekipit të ndihmës së shpejtë, Sahar Fares 27-vjeçare, ka qenë një nga 145 viktimat që kanë humbur jetën në shpërthimin gjigand në portin e Bejrutit. Vajza që humbi jetën po bënte plane për dasmën e saj në fundjavë, por ditën kur do martohej, u varros nga të afërmit e saj. Vdekja e Saharës ka […]

Lexo më shumë

Italia do vazhdojë të jetë e mbyllur për Shqipërinë deri në këtë datë

Italia do vazhdojë të jetë e mbyllur për Shqipërinë deri në këtë datë

Publikuar më 09.08.2020
Gjatë orëve të natës, Këshilli i Ministrave i qeverisë Conte...

Gjatë orëve të natës, Këshilli i Ministrave i qeverisë Conte ka miratuar një dekret të ri përsa i përket masave të ruajtjes së shëndetit publik nga koronavirusi. Në këtë dekret është parashikuar të shtyhen limitet e lëvizjes nga për në Itali i atyre vendeve të cilat janë parashikuar në dekretet e mëparshme. Konkretish nuk lejohen […]

Lexo më shumë

Mot i keq në Greqi/ Humbin jetën 3 persona, mes tyre edhe një 8-vjeçar (Video)

Mot i keq në Greqi/ Humbin jetën 3 persona, mes tyre edhe një 8-vjeçar (Video)

Publikuar më 09.08.2020
Një stuhi i e fushime ka përfshirë Greqinë mëngjesin e kësj ...

Një stuhi i e fushime ka përfshirë Greqinë mëngjesin e kësj të diele, 9 gusht 2020, raporton “Patras Tims”. Si pasojë e motit të keq raportohet se 3 persona kanë humbur jetën. Viktimat janë dy të moshuar 85 vjeç që kanë gjetur vdekje tragjike ne shtëpinë e tyre për shkak të fenomeneve të tejskajshme të […]

Lexo më shumë

Zjarr në pallat/ Humbin jetën 11 persona, mes tyre edhe 3 fëmijë

Zjarr në pallat/ Humbin jetën 11 persona, mes tyre edhe 3 fëmijë

Publikuar më 09.08.2020
Të paktën 11 persona tre prej të cilëve fëmijë kanë humbur j...

Të paktën 11 persona tre prej të cilëve fëmijë kanë humbur jetën si pasojë e një zjarri në pallat, raporton BBC. Mësohet se ngjarja ka ndodhur qytetin veri-lindor në Bohum, në Republikën Çeke. Gjashtë persona kanë humbur jetën nga shpërthimi i zjarrit, ndërsa pesë të tjerë humbën jetën për shkak se u hodhën nga kati […]

Lexo më shumë

“Nëna ime vdiq nga Covid ndërsa isha në terapi intensive duke luftuar virusin”/ 43-vjeçari merr lajmin e hidhur për familjen e tij

“Nëna ime vdiq nga Covid ndërsa isha në terapi intensive duke luftuar virusin”/ 43-vjeçari merr lajmin e hidhur për familjen e tij

Publikuar më 09.08.2020
Kaloi javë të tëra në terapi intensive dhe më në fund e luft...

Kaloi javë të tëra në terapi intensive dhe më në fund e luftoi koronavirusi. Por kur u zgjua zbuloi se ishte i vetmi nga familja e tij që i kishte mbijetuar Covid-19. Kjo është historia e trishtë e një 43 vjeçari nga Edinburgu, të quajtur Scott Miller. Nëna dhe bashkëjetuesi i saj, në fakt kishin […]

Lexo më shumë