“Grindeshin vazhdimisht”, fqinji tregon se me kë e pa Valdeten pak para krimit ( Video)

Familja Bllaca nga fshati Cerrnicë i komunës së Gjilanit kanë hapur dyert e mortit për pesë anëtarët e familjes së tyre që vdiqën si pasojë e vrasjes së shumëfishtë mesditën e së martës.

Të afërm të kësaj familje, prapa kamerës së RTV Dukagjinit kanë thënë se ata nuk kanë pasur probleme financiare ose pronësore, siç është raportuar në media dhe se ende nuk e dinë shkaktarin pse ka ardhur deri tek vrasja e shumëfishtë.

Fqinjët e familjes Bllaca që jetojnë në lagjen “Bujanina” thonë se familja tani më e ndjerë nuk ka pasur probleme me askënd nga fqinjët.

“Raportet kryesisht kanë qenë të mira me fqinjët. Fqinjët nuk dinë gjëra të këqija për ta. Si i kanë pasur raportet e brendshme familjare ne nuk e dimë. Nga fqinjët tjerë që kanë banuar afër në banesë me ta, flitet se kanë pasur grindje vazhdimisht”, tregon Njazi Idrizi.

Njaziu thotë se të martën rreth orës 12:00 e ka takuar policën Valdete Bllaca për herë të fundit.

“Gjatë ditës së djeshme kam takuar policen rreth orës 12:00. Ka biseduar me dikë në automjet. Kanë qenë një burrë dhe një grua…Pas një kohe kur jam kthyer, policia kishte vendosur shiritat. Më thanë se ka ndodhur një krim”, deklaroi më tej Njazi Idrizi.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Të tjera

Abissnet