Goditën makinën e policisë në Elbasan, Krimet e Rënda: Suel Çela i pafajshëm

Gjykata për Krime të Rënda ka shpallur sot të pafajshëm Suel Çelën, i cili u akuza se ishte pjesë e sulmit që ndodhi në Elbasan ndaj patrullës së Policisë.

Ndërkohë me 6 vite burg është dënuar Enea Bekteshi si dhe 5 vite burg Klement Xhaferri.

Sipas gjykatës nuk ka prova që Suel Çela ka qene ne makinën “Audi” kur u përplas me makinën e Policisë.

Punonjësit e Policisë qe kanë dëshmuar para gjykatës kanë thënë se në “Audi’ ishte vetëm një person, e ndërsa një prej policëve përjashtoi mundësinë që të ishte Suel Çela.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Të tjera

Abissnet