×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Gafa e presidentit Biden duke përshkruar Amerikën: Një vend që mund të përkufizohet me një fjalë, ‘asfutmsifwffutsh’

Presidenti 79-vjeçar njihet për gafat dhe këtë herë ka arritur të dominojë sërish rrjetet sociale falë perlës së re. Ai duke iu drejtuar mediave në prani të zëvendëspresidentes, Kamala Harris deklaroi se “Amerika është një vend që mund të përkufizohet me një fjalë”. Megjithatë, kur iu desh ta thoshte atë fjalë, ai mërmëriti diçka dhe tingëllonte si “asfutmsifwffutsh”, siç vunë në dukje shumë amerikanë në Twitter.

Sigurisht, ishte e qartë se Biden bëri një lapsus dhe nuk arriti të shprehej bukur, por ato pak sekonda ishin të mjaftueshme për të shkaktuar një ortek komentesh në rrjete. Edhe pse të shumtë ishin ata që e tallnin, nuk munguan as mbështetësit që theksuan se nuk është bukur të talleni me dikë që ka probleme me të folurin.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

gif

Facebook ‘kurorëzon’ Dua Lipën si mbretëreshë të Shqipërisë

Facebook ‘kurorëzon’ Dua Lipën si mbretëreshë të Shqipërisë

Publikuar më 17.08.2022
Këngëtarja me famë botërore, Dua Lipa, po shijon disa ditë p...

Këngëtarja me famë botërore, Dua Lipa, po shijon disa ditë pushime në jug të Shqipërisë, nga ku poston rregullisht foto dhe video në rrjetet sociale. Fotot e fundit, të postuara një ditë më parë, si gjithmonë kanë marrë miliona pëlqime dhe mijëra komente nga fansat e shumtë të këngëtares, të cilëve ajo u ka bërë […]

Lexo më shumë

Merkato e verës, Ronaldon e refuzuan 8 klube të mëdhenj të futbollit evropian

Merkato e verës, Ronaldon e refuzuan 8 klube të mëdhenj të futbollit evropian

Publikuar më 16.08.2022
Cristiano Ronaldo është më i interesuar se kurrë më parë për...

Cristiano Ronaldo është më i interesuar se kurrë më parë për t’u larguar nga Manchester United. Ylli portugez nuk dëshiron të qëndrojë në një klub i cili nuk ia mundëson paraqitjen në Ligën e Kampionëve. Por, 37 vjeçari po has në një pengesë të papritur. Derisa më parë ishte ëndërr e çdo klubi evropian, portugezi ka […]

Lexo më shumë

Ndërron jetë në SHBA, aktori i njohur Pandi Siku

Ndërron jetë në SHBA, aktori i njohur Pandi Siku

Publikuar më 16.08.2022
Sot është ndarë nga jeta në moshën 73-vjeçare aktori i njohu...

Sot është ndarë nga jeta në moshën 73-vjeçare aktori i njohur i kinematografisë shqiptare, Pandi Siku. Aktori vuante prej shumë kohësh nga një sëmundje e rëndë. Ai ndërroi jetë në SHBA, aty ku jetonte që prej vitit 2001. Pandi Siku lindi në Tirane, me 28 korrik 1949. Pas mbarimit te Institutit te Larte të Arteve, dega […]

Lexo më shumë

Shuhet në SHBA Kristaq Dhamo, regjisori i filmit të parë shqip ‘Tana’

Shuhet në SHBA Kristaq Dhamo, regjisori i filmit të parë shqip ‘Tana’

Publikuar më 14.08.2022
Është ndarë nga jeta në moshën 89-vjeçare kineasti i mirënjo...

Është ndarë nga jeta në moshën 89-vjeçare kineasti i mirënjohur Kristaq Dhamo. Dhamo, i cili ka realizuar filmin e parë shqiptar me metrazh të gjatë, 64 vite në parë “Tanën” u shua në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Lajmin e ka bërë me dije regjisori Joni Shanaj, i cili shkruan se Dhamo u shua pranë dy […]

Lexo më shumë

Malajzia ndalon transmetimin e filmit të burrit të Rita Orës, për shkak të përmbajtjes homoseksuale

Malajzia ndalon transmetimin e filmit të burrit të Rita Orës, për shkak të përmbajtjes homoseksuale

Publikuar më 13.08.2022
Malajzia e ka ndaluar filmin e kompanisë Marvel, “Thor: Love...

Malajzia e ka ndaluar filmin e kompanisë Marvel, “Thor: Love and Thunder” nga transmetimi në kinema për shkak të ‘elementeve homoseksuale’ në një përpjekje për të ‘frenuar përmbajtjen LGBT+’. Qeveria tha se kundërshtoi dy pjesë të vogla në film, me njërën kur një personazh femër, Valkyrie, interesohet për një konkubinë të Zeusit, shkruan DailyMail. Një moment tjetër i […]

Lexo më shumë

Autori i librit ‘Vargjet satanike’, Salman Rushdie, në gjendje të rëndë pas sulmit me thikë

Autori i librit ‘Vargjet satanike’, Salman Rushdie, në gjendje të rëndë pas sulmit me thikë

Publikuar më 13.08.2022
Agjenti i shkrimtarit, Salman Rushdie, Andrew Wylie, ka thën...

Agjenti i shkrimtarit, Salman Rushdie, Andrew Wylie, ka thënë se “lajmet nuk janë të mira” pasi autori u godit me thikë në një ngjarje në New York. Ai u sulmua në skenë dhe tani është në një ventilator dhe nuk mund të flasë, tha Wylie në një deklaratë, duke shtuar se autori, 75 vjeç, mund […]

Lexo më shumë

Flakët shkatërrojnë jahtin 25 milionë euro të miliarderit italian

Flakët shkatërrojnë jahtin 25 milionë euro të miliarderit italian

Publikuar më 12.08.2022
Një jaht 25 milionë eurosh në pronësi të një miliarderi ital...

Një jaht 25 milionë eurosh në pronësi të një miliarderi italian u shkatërrua si pasojë e një zjarri pranë brigjeve të një ishulli në Spanjë. Mjeti lundrues luksoz 45 metërsh u përfshië nga flakët pasditen e së enjtes në Cala Saona, në perëndim të ishullit të Formenterës, vetëm një muaj pasi i ishte dorëzuar pronarit. […]

Lexo më shumë

Po mbante fjalim, biznesmeni saudit vdes gjatë konferencës (VIDEO)

Po mbante fjalim, biznesmeni saudit vdes gjatë konferencës (VIDEO)

Publikuar më 11.08.2022
Në një video tronditëse është zënë momenti kur një biznesmen...

Në një video tronditëse është zënë momenti kur një biznesmen ka rënë në tokë dhe ka vdekur derisa ishte duke dhënë një fjalim në një konferencë në Egjipt. Muhammad Al-Qahtani, biznesmen saudit, po fliste në Konferencën Arabe-Afrikane në Kajro ku duke se gjatë fjalimit humb vetëdijen dhe bie me shpinë pas, raportoi NYP të enjten. […]

Lexo më shumë