×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Fëmijët ukrainas u dogjën të gjallë në dhomën “furrë”, Rusia vepron si Gjermania me hebrenjtë

Ashpërsia e sulmit rus në Ukrainë duket se ka qenë tepër e madhe. Mediat e huaja shkruajnë se në fshatin Husarivka të Kharkivit, është ngritur një dhomë torture, në të cilat, digjen për së gjalli gra e fëmijë.

Kjo është raportuar nga policia ukrainase nëpërmjet një postimi në rrjete sociale. Pasi ukrainasit rimorën kontrollin e zonës, dokumentuan “dhomën furrë” që përdorej për eliminimin e civilëve.

Sipas hetimeve, këqyrja e trupave zbuloi gjurmë të abuzimit dhe torturës së zgjatur: “Njerëzit u dogjën të gjallë. Një fëmijë u torturua”, është shënuar në raportin e policisë.

Vlen të përmendet, se rusët kanë shkaktuar masakër në Bucha, ku në një varr masiv u gjetën trupat e 400 civilëve. Po ashtu, pretendohet nga autoritetet se masakër të ngjashme është zhvilluar edhe në qytete të tjera të vendit.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Vota në parlament për heqjen e vetos ndaj Maqedonisë së Veriut, Rama: U shpëtua fytyra e Bullgarisë dhe e BE-së

Vota në parlament për heqjen e vetos ndaj Maqedonisë së Veriut, Rama: U shpëtua fytyra e Bullgarisë dhe e BE-së

Publikuar më 24.06.2022
Parlamenti bullgar i dha mandat Këshillit të Ministrave për ...

Parlamenti bullgar i dha mandat Këshillit të Ministrave për të miratuar propozimin e Presidencës Franceze për heqjen e vetos për negociatat për Republikën e Maqedonisë së Veriut. Për projektvendimin e paraqitur nga Hristo Ivanov, kryetar i PG “Bullgaria Demokratike” (DB), votuan 170 deputetë, 37 ishin “kundër” dhe 21 “abstenuan”. Kuvendi i Bullgarisë ka ndryshuar kështu një rezolutë […]

Lexo më shumë

Shoferi parkon ‘Range Rover-in’ mbi ‘Golf’, policia e Londrës në alarm

Shoferi parkon ‘Range Rover-in’ mbi ‘Golf’, policia e Londrës në alarm

Publikuar më 24.06.2022
Policia e Londrës ka nisur një hetim pas raporteve për të sh...

Policia e Londrës ka nisur një hetim pas raporteve për të shtëna me armë zjarri mbrëmjen e djeshme. Por policia është shtangur kur është hasur me një aksident “të çuditshëm.” Një Range Rover u gjet e parkuar mbi një makinë tjetër. Policia shkoi rreth orës 19:00 në një rrugë në periferi të West Hampstead, në veriperëndim të Londrës […]

Lexo më shumë

Parlamenti bullgar voton për heqjen e vetos për Maqedoninë e Veriut

Parlamenti bullgar voton për heqjen e vetos për Maqedoninë e Veriut

Publikuar më 24.06.2022
Parlamenti bullgar ka kaluar një rezolutë për heqjen e vetos...

Parlamenti bullgar ka kaluar një rezolutë për heqjen e vetos bullgare mbi fillimin e bisedimeve të pranimit në BE me Shkupin, bazuar në një propozim të presidencës franceze të Këshillit të BE. Në këtë projektvendim thuhet se Bullgaria do të mbështesë çdo hap të procesit të integrimit europian të republikës së Maqedonisë së Veriut. Kjo […]

Lexo më shumë

Gafa e presidentit Biden duke përshkruar Amerikën: Një vend që mund të përkufizohet me një fjalë, ‘asfutmsifwffutsh’

Gafa e presidentit Biden duke përshkruar Amerikën: Një vend që mund të përkufizohet me një fjalë, ‘asfutmsifwffutsh’

Publikuar më 24.06.2022
Presidenti 79-vjeçar njihet për gafat dhe këtë herë ka arrit...

Presidenti 79-vjeçar njihet për gafat dhe këtë herë ka arritur të dominojë sërish rrjetet sociale falë perlës së re. Ai duke iu drejtuar mediave në prani të zëvendëspresidentes, Kamala Harris deklaroi se “Amerika është një vend që mund të përkufizohet me një fjalë”. Megjithatë, kur iu desh ta thoshte atë fjalë, ai mërmëriti diçka dhe tingëllonte […]

Lexo më shumë

Pas samitit në Bruksel, Vuçiç falënderon Ramën: Do të luftojmë për të ardhmen evropiane, duke respektuar veten

Pas samitit në Bruksel, Vuçiç falënderon Ramën: Do të luftojmë për të ardhmen evropiane, duke respektuar veten

Publikuar më 24.06.2022
Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, ka reaguar një ditë ...

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, ka reaguar një ditë pasi mori pjesë në samitin e liderëve të Ballkanit Perëndimor dhe atyre të BE-së në Bruksel duke postuar një video në Instagram dhe jep mesazhi se “do të luftojmë për të ardhmen evropiane, duke respektuar veten”. “Unë besoj në BE, në të ardhmen e Serbisë dhe […]

Lexo më shumë

Berisha sulmon Ramën: Kalonte me benevrekë nga një samit në tjetrin, në Bruksel bëri avokatin e Serbisë

Berisha sulmon Ramën: Kalonte me benevrekë nga një samit në tjetrin, në Bruksel bëri avokatin e Serbisë

Publikuar më 24.06.2022
Ish-kryeministri Sali Berisha sulmoi kreun e qeverisë për që...

Ish-kryeministri Sali Berisha sulmoi kreun e qeverisë për qëndrimin që ai mbajti në Samitin e Brukselit, ku edhe këtë herë Shqipëria nuk mori një date për hapjen e negociatave. Në një komunikim me gazetarët, Berisha tha se Rama i kundërvihet projektit të BE për Ballkanin, duke theksuar se në takimin e një ditë me parë nuk […]

Lexo më shumë

Rama i përgjigjet Bullgarisë: Oh, paskeni probleme me të folurën time? Hiqni veton ose më duroni

Rama i përgjigjet Bullgarisë: Oh, paskeni probleme me të folurën time? Hiqni veton ose më duroni

Publikuar më 24.06.2022
Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur Bullgarisë e cila k...

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur Bullgarisë e cila kritikonte qasjen e tij në Bruksel pas bllokimit të negociatave. “Oh! Ministria e Jashtme e Bullgarisë paska një problem me mënyrën time të të folurit! Mjaft e drejtë. Edhe unë kam një problem me mënyrën se si Bullgaria dëshiron të zgjidhë çështjet biletarale duke përdorur procesin […]

Lexo më shumë

Vetura elektrike kineze bie nga kati i tretë, dy të vdekur

Vetura elektrike kineze bie nga kati i tretë, dy të vdekur

Publikuar më 24.06.2022
Prodhuesi kinez i veturave elektrike Nio ka thënë se dy pers...

Prodhuesi kinez i veturave elektrike Nio ka thënë se dy persona vdiqën kur një nga automjetet e saj ra nga kati i tretë i selisë së saj në Shangai, raportoi sot BBC. Një anëtar i stafit dhe një person nga një kompani partnere vdiqën në aksident. Personat që vdiqën ndodheshin brenda automjetit teksa ai ra […]

Lexo më shumë