×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

“Duhet të kisha qenë më i vëmendshëm”/ James Arthur shpreh keqardhje për pretendimet publike se ndarja me Rita Orën e ktheu në person të varur nga seksi

James Arthur ka shprehur keqardhje për pretendimin në autobiografinë e tij të vitit 2017, ‘Back To The Boy’, se ndarja me Rita Orën e shndërroi atë në një person të varur nga seksi.

Fituesi i X Factor në vitin 2012, 33-vjeçari, bëri zbulimet tronditëse në lidhje me marrëdhënien e tij me këngëtaren 30-vjeçare Rita Ora. Ata u njohën gjatë një eventi të muzikës rap të stilit të lirë në 2013, dhe më vonë do të lidhnin romancën e tyre të shkurtër.

Por në një intervistë të re me The Sun, kantautori ka pranuar se pendohet që bëri deklarata kaq të guximshme publike, veçanërisht sepse nuk i mori parasysh ndjenjat e atyre që ishin të përfshirë në atë kohë.

Ai tha: ‘Eshtë bërë në një kohë kur po ndodhnin shumë gjëra. Sapo u ktheva dhe u përpoqëm të bënim shumë menjëherë. Kur shikoj prapa se ka disa gjëra që nuk do të kisha ndarë ose nuk do t’i kisha shpjeguar në mënyrën që bëra.

‘Nëse do të mund ta ndaloja prodhimin e librit tani ndoshta do ta bëja sepse ka gjëra që kanë ndikuar në marrëdhëniet familjare, jo afatgjata, por në atë kohë i lënduan njerëzit.

“Ka gjëra që kam ndarë në lidhje me marrëdhëniet, ku unë duhet të kisha konsideruar njerëzit e përfshirë pak më shumë, mendoj unë”.

Në vitin 2017, James diskutoi se si lidhja e tij e pretenduar me Ritwn ndikoi në jetën e tij, pasi zbuloi se ai ‘u kthye në një s ** g’ pas romancës së ashpër.

Duke folur me ‘The Sun’ për betejën e tij me varësinë e cila çoi në kontaktet e tij me qindra gra pasi ai u la “zemërthyer” nga këngëtarja.

Pasi zbuloi për herë të parë romancën e tyre në një rap shok të stilit të lirë në 2013, ai më pas zbuloi në 2016: ‘Unë dhe Rita takoheshim me njëri-tjetrin për-disa muaj’.

Ai më vonë pranoi të luftonte me varësi të ndryshme, duke përfshirë drogën dhe bixhozin.

Pasi u takua me Ritën gjatë kohës së tij në The X Factor, ai rrëfeu se nuk mund të besonte se ajo do të interesohej për të, megjithatë këmbëngul se ajo pretendonte të ishte e dashuruar.

Kur ajo u ‘zhduk’, kontaktet e James ‘me gratë filloi kur ai zbuloi: ‘Nëse jam i sinqertë, unë u bëra disi i varur pas Ritës. Unë isha duke biseduar me qindra gra, dhe fillova të fle me aq shumë prej tyre që kam humbur numërimin.

‘Ato ishin zakonisht të të njëjtit lloj – vajzat ishin modele magjepsëse. Nëse do të shihja dikë që imagjinoja, do ta kontaktoja atë në rrjetet sociale dhe do t’i tregoja hapur se doja të bëja seks.

‘Ishte qesharake. Nuk do të kishte asnjë lidhje emocionale dhe do të ishte thjesht seks i pastër, dhe me një ose dy përjashtime kështu ishte’.

Në tetor 2016, James i tha Evening Standard: ‘Unë dhe Rita po frekuentonim njëri-tjetrin për disa muaj. Krejt papritur, ne thjesht pushuam së foluri.

‘Ndoshta ishte keq që imazhi i saj të përzihej me timin. Isha pak i hidhëruar për këtë sepse ajo do të thoshte se kishte shumë ndjenja për mua’.

Ai shkaktoi valë tronditëse kur filloi një betejë rap në Radio 1Xtra në të cilën ai deklaroi: ‘Aurat e disa njerëzve [Ora] dhe sjelljet mund të na mashtrojnë, ajo që ata me të vërtetë duan është një pjesë e penisit tuaj”- megjithatë ai këmbënguli se ishte thjesht fjalë.

Përpara publikimit të autobiografisë së tij Back To the Boy, ai gjithashtu diskutoi betejën e tij me shëndetin mendor – përfshirë varësinë dhe në disa moimente vetëvrasjen.

Në dhjetor 2016, ai u shfaq në ‘Këtë Mëngjes’ për të diskutuar thellësitë e çështjeve të tij, pasi tha: ‘Unë nuk mendoj se e bëra të qartë se ku isha mendërisht kur u shfaqa në X Factor. Kishte kaq shumë presion dhe shumë gjykime.

‘Por unë doja të shfrytëzoja një shans në shfaqje sepse doja të bëja diçka nga vetja. X Factor dukej si e vetmja rrugëdalje.

‘Kam vuajtur nga depresioni dhe jam një karakter i shqetësuar. Edhe para X Factor unë vetë-mjekohesha mjaft vetëm për të jetuar veten gjatë ditës.

“Kur isha në shfaqje, gjithçka ndodhi kaq shpejt dhe thjesht nuk isha i përgatitur për nivelin e vëmendjes dhe ajo që erdhi me të”.

James tani është në një lidhje afatgjatë me të dashurën e tij valltare Jessica Grist.

 

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Besoni se qeveria shqiptare do të arrijë ta sigurojë së shpejti vaksinën anti-COVID për të gjithë popullsinë?

Loading ... Loading ...

Mori ofertë të majme, Olsi Bylyku zbulon pse nuk pranoi të bëhej pjesë e “Kosheres”

Mori ofertë të majme, Olsi Bylyku zbulon pse nuk pranoi të bëhej pjesë e “Kosheres”

Publikuar më 11.04.2021
“Kosherja” është spektakli më i ri në ekranin e “Abc News”, ...

“Kosherja” është spektakli më i ri në ekranin e “Abc News”, i cili ka mbledhur disa nga aktorët më të mirë të humorit në vend. Shumë emra u diskutuan se do të bëheshin pjesë e tij, ndër ta edhe Olsi Bylyku. Në fakt ky i fundit nuk ju bashkua skuadrës së “Kosheres” duke vazhduar punën […]

Lexo më shumë

“Jemi kaq të emocionuar”, Emina Cunmulaj në pritje të ëmbël

“Jemi kaq të emocionuar”, Emina Cunmulaj në pritje të ëmbël

Publikuar më 11.04.2021
Familjes së Emina Cunmulaj do t’i shtohet një tjetër fëmijë,...

Familjes së Emina Cunmulaj do t’i shtohet një tjetër fëmijë, këtë herë djalë. Modelja dhe filantropja publikoi pak më parë një foto ku duket së bashku me vajzat e saj, Ella Faria dhe Mia Soraya. “Mezi po presim të takojmë vëllain tonë të vogël,” është fjalia që formojnë fjalët e shkruara në truporet e tyre […]

Lexo më shumë

“Jam shumë e lodhur nga fotoshopi”, Bebe Rexha ‘ndez’ rrjetin me videon e fundit me bikini

“Jam shumë e lodhur nga fotoshopi”, Bebe Rexha ‘ndez’ rrjetin me videon e fundit me bikini

Publikuar më 11.04.2021
Këngëtarja Bebe Rexha ka deklaruar së fundmi se është e lodh...

Këngëtarja Bebe Rexha ka deklaruar së fundmi se është e lodhur nga fotoshopi. Ajo ka zgjedhur të ndajë një video me fansat ku duket e veshur me bikini dhe ku vihen re format e saj ashtu siç janë natyrale. Në videon e publikuar në profilin e Instagramit këngëtarja shfaqet e veshur me bikini dhe tregon […]

Lexo më shumë

Meghan Markle nuk do të marrë pjesë në varrimin e Princ Philip, ja arsyeja

Meghan Markle nuk do të marrë pjesë në varrimin e Princ Philip, ja arsyeja

Publikuar më 11.04.2021
Në mbarë mediat britanike po shkruhet për faktin nëse çifti ...

Në mbarë mediat britanike po shkruhet për faktin nëse çifti Meghan Markle dhe Princ Harry do të marrin pjesë në ceremoninë e varrimit të Dukës së Edinburgut apo jo? Dhe si duket ka ardhur edhe përgjigja e shumëpritur, ku bëhet e ditur se Meghan nuk do të marrë pjesë në ceremoninë e varrimit të Princ […]

Lexo më shumë

Humbi jetën pas një sulmi në zemër, video kur reperi i famshëm kërcen valle shqiptare nuk duhet humbur  

Humbi jetën pas një sulmi në zemër, video kur reperi i famshëm kërcen valle shqiptare nuk duhet humbur  

Publikuar më 10.04.2021
Reperi i njohur, DMX është ndarë nga jeta në moshën 50-vjeça...

Reperi i njohur, DMX është ndarë nga jeta në moshën 50-vjeçare pas një sulmi në zemër. Lajmin e trishtë e kanë bërë të ditur familjarët e të ndjerit. “Ne jemi shumë të pikëlluar të njoftojmë sot se i dashuri ynë, DMX, emri i të cilit është Earl Simmons, vdiq në moshën 50-vjeçare në Spitalin White […]

Lexo më shumë

“Paske me hangër buxhetin e Kosovës!” Grimierja e VIP-ave zbulon se sa i kushtoi grimi presidentes Vjosa Osmani (Foto)

“Paske me hangër buxhetin e Kosovës!” Grimierja e VIP-ave zbulon se sa i kushtoi grimi presidentes Vjosa Osmani (Foto)

Publikuar më 08.04.2021
Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka zgjedhur të grimohet ...

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka zgjedhur të grimohet nga një prej grimiereve më të famshme në Kosovë e Shqipëri. Ajo ka zgjedhur, Sellma Kasumovic, e cila njihet si grimierja e VIP-ave shqiptarë. Këtë e ka bërë të ditur vetë Sellma, e cila ka ndarë një foto me Osmanin në rrjetet e saj sociale, duke […]

Lexo më shumë

Pezullohen fluturimet në Rinas, Çiljeta Xhilaga bashkë me të birin mbeten në aeroport (Foto)

Pezullohen fluturimet në Rinas, Çiljeta Xhilaga bashkë me të birin mbeten në aeroport (Foto)

Publikuar më 08.04.2021
Të shumtë janë ata qytetarë të cilët kanë mbetur të bllokuar...

Të shumtë janë ata qytetarë të cilët kanë mbetur të bllokuar në aeroportin e Rinasit duke mos ditur se çfarë të bëjnë për shkak të pezullimit të fluturimeve. Çiljeta Xhilaga është një ndër personat të cilët po pret për rifillimin e fluturimeve në aeroportin e Rinasit. Në fotot e publikuara Çiljeta bashkë me djalin e […]

Lexo më shumë

Partneri i Duas mbështet publikisht Vjosa Osmanin si Presidente të Kosovës

Partneri i Duas mbështet publikisht Vjosa Osmanin si Presidente të Kosovës

Publikuar më 07.04.2021
Pa zgjedhje të parakohshme, Vjosa Osmani u shpall Presidente...

Pa zgjedhje të parakohshme, Vjosa Osmani u shpall Presidente e Kosovës për një mandat 5-vjeçar, pasi mori 71 vota nga votimi ku morën pjesë 82 deputetë. Shpallja e Osmanit Presidente u duartrokit fort nga shqiptarët e Kosovës e Shqipërisë dhe Presidentja e re mori mbështetjen e madhe të figurave të njohura publike. Këngëtarja shqiptare me […]

Lexo më shumë