×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Djali i vogël i “Titanic” ende paguhet nga filmi, ja shumat që merr

Ai ishte vetëm 5 vjeç dhe 25 vite më vonë nuk i kanë mbetur shumë gjëra në mendje nga filmi Oscar.

Këto janë veprat Re Reece Thompson, ata prej jush që e mbani mend atë, u shfaqën në filmin e vlerësuar me çmime “Titanic” me Leonardo DiCaprio dhe Kate Winslet. Ai ishte vetëm pesë vjeç dhe luante rolin e një pasagjeri të vogël që vdiq tragjikisht me nënën dhe motrën e tij, kur anija e “pambytshme” u fundos, siç e quanin ata, pasi u përplas me ajsbergun.

Gjëja më e habitshme në të gjithë rastin, natyrisht, është se 25 vjet më vonë, “djali i vogël nga Irlanda” zbuloi se ai ende po fiton para nga roli i tij. Akoma më kurioz është se… ai nuk mban mend shumë gjëra nga prania e tij në film. Thompson, ishte vetëm 5 vjeç.

Sot, Reece është 30 vjeç dhe është Drejtor i Marketingut Dixhital në Brian Head Resort, një objekt skijimi dhe dëbore në Utah, SHBA. Krahas të ardhurave nga puna kryesore, ai tha se çdo vit merr çeqe për të drejtën e paraqitjes në filmin “Titanic”.

Prindërit e Reece ishin regjistruar me një agjent talentesh dhe fituan një konkurs. Kështu agjenti i sugjeroi dy role nënës së fëmijës: Një protagonist në një reklamë karburanti ose një mundësi për të luajtur një rol të vogël në “Titanic”.

Edhe pse reklama tregonte një zgjedhje më të sigurt, nëna e tij vendosi ta nominonte për rolin në “Titanic”. “Doli të ishte një nga filmat me fitimet më të larta në histori”, tha Reece Thompson për Business Insider. “Nëna ime tha, Le ta bëjmë. Le të shohim. Në fund, nuk ishte një vendim i keq nga ana e saj, kjo është e vetmja gjë e sigurt”.

Filmi fitoi shumë, fitoi disa Oscar, dhe Reece Thompson ende merr, 25 vjet më vonë, fitime: “Është e çuditshme sepse nuk ekziston më në mendjen time”, tha Reece. Por kur ndodh, është sikur, oh, bukur, 100 dollarë shtesë. Ka pasur raste të tilla si, ‘Oh, uau, ky është një çek prej 250 dollarësh’.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

gif

Pas kontrollit të vilës nga FBI, ish-presidenti Trump pritet të merret në pyetje nga Prokurorja e Përgjithshme e New York-ut

Pas kontrollit të vilës nga FBI, ish-presidenti Trump pritet të merret në pyetje nga Prokurorja e Përgjithshme e New York-ut

Publikuar më 10.08.2022
Ish-Presidenti Donald Trump pritet të merret në pyetje nga P...

Ish-Presidenti Donald Trump pritet të merret në pyetje nga Prokurorja e Përgjithshme e New Yorkut, Letitia James të mërkurën, raporton CNN.  Veprimet e fundit të FBI-së me kontrollin e një prej vilave të ish-presidentit, duket se i kanë dhënë një  pikë kthese vendimtare një hetimi civil të nisur mbi praktikat e tij të biznesit. Është e […]

Lexo më shumë

Rama takohet me Erdoganin në Turqi: Biseduam për energjinë dhe ushqimin

Rama takohet me Erdoganin në Turqi: Biseduam për energjinë dhe ushqimin

Publikuar më 10.08.2022
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka folur pas takimit që ...

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka folur pas takimit që e kishte në Ankara me presidentin e Turqisë Recep Taip Erdogan, me ftesën e këtij të fundit. Në atë takim është diskutuar për krizën energjetike dhe sigurimin e lëndëve të ushqimeve bazë. “Takim si gjithnjë vëllazëror me Presidentin Endogam dhe projekte konkrete për përballimin e […]

Lexo më shumë

Lulzim Peci, thirrje Albin Kurtit: Lejimi i shamive në shkolla godet në themel karakterin sekular të vendit tonë

Lulzim Peci, thirrje Albin Kurtit: Lejimi i shamive në shkolla godet në themel karakterin sekular të vendit tonë

Publikuar më 10.08.2022
Lulzim Peci, drejtor ekzekutiv i Institutit “KIPRED”, ka thë...

Lulzim Peci, drejtor ekzekutiv i Institutit “KIPRED”, ka thënë se fushata e nisur së fundmi që në shkolla të lejohet bartja e shamisë islame, ka për qëllim që të fusë islamin politik përmes institucioneve shtetërore. Peci, përmes një postimi në Facebook, ka thënë se shpreson se Qeveria e Kosoves nuk do të bëjë një gabim madhor […]

Lexo më shumë

(LETRA) Gjyqtari i kërkon falje 27-vjeçares italo-shqiptare pasi u vetëvra në burg: Është edhe faji im, dështova me të

(LETRA) Gjyqtari i kërkon falje 27-vjeçares italo-shqiptare pasi u vetëvra në burg: Është edhe faji im, dështova me të

Publikuar më 10.08.2022
Donatella Hodo është kthyer në lajmin kryesor në Itali këto ...

Donatella Hodo është kthyer në lajmin kryesor në Itali këto ditët e fundit. 27-vjeçarja italo-shqiptare vrau veten në burg, pasi ishte dënuar për vjedhje. Ajo ishte e varur nga droga dhe gjashtë vitet e fundit të jetës së saj i kishte kaluar mes burgut dhe lirisë, pasi ishte ndaluar disa herë për vjedhje. Gjyqtari Vincenzo Semeraro, […]

Lexo më shumë

Erdogan përuron anijen e re të kërkimit të naftës: Në Mesdhe do të marrim atë që na takon

Erdogan përuron anijen e re të kërkimit të naftës: Në Mesdhe do të marrim atë që na takon

Publikuar më 10.08.2022
Pas dy vjetësh ndërprerjeje Turqia dërgon një anije shpimi p...

Pas dy vjetësh ndërprerjeje Turqia dërgon një anije shpimi për gaz në lindje të Mesdheut. Për presidentin Erdogan kjo është kaq e rëndësishme sa që ai udhëtoi enkas në Mersin në jug të Turqisë për të qenë i pranishëm. “Abdylhamid Han” do të kërkojë për gaz, derisa të gjejë, tha presidenti turk Recep Tayyip Erdogan […]

Lexo më shumë

Refuzoi vaksinën anti-COVID, polici shqiptar në SHBA përjashtohet nga detyra

Refuzoi vaksinën anti-COVID, polici shqiptar në SHBA përjashtohet nga detyra

Publikuar më 10.08.2022
Një polic shqiptar me banim në Nju Jork ka hapur një gjyq pa...

Një polic shqiptar me banim në Nju Jork ka hapur një gjyq pasi e pushuan nga puna për shkak të besimit fetar. Marjel Kola po jetonte ëndrrën amerikane. Pasi ndoqi kolegjin në Itali, ai emigroi në Shtetet e Bashkuara në moshën 22-vjeçare. Ai iu bashkua Departamentit të Policisë së Nju Jorkut në moshën 33-vjeçare. Ai […]

Lexo më shumë

Në një verë surreale, Kievi përshtatet me normalitetin e ri të kohës së luftës

Në një verë surreale, Kievi përshtatet me normalitetin e ri të kohës së luftës

Publikuar më 09.08.2022
Në një bar në kryeqytetin e Ukrainës, Kiev, të hënën në mbrë...

Në një bar në kryeqytetin e Ukrainës, Kiev, të hënën në mbrëmje, drejtuesi i një shfaqjeje komedi të drejtpërdrejtë thotë: “Ne tregojmë shaka dhe ju qeshni, është kaq e thjeshtë”. Dhe për pak kohë, në dhomën plot me njerëz me gota birre, duket kaq e thjeshtë – derisa një nga aktorët e humorit thotë një […]

Lexo më shumë

Rritet tensioni mes vendeve, ministri turk: Me lejen e Zotit, do ta marrim me not ishullin grek

Rritet tensioni mes vendeve, ministri turk: Me lejen e Zotit, do ta marrim me not ishullin grek

Publikuar më 09.08.2022
Ministri turk i Mbrojtjes, Hulusi Akar, ka rritur edhe më sh...

Ministri turk i Mbrojtjes, Hulusi Akar, ka rritur edhe më shumë tensionet mes Greqisë dhe Turqisë, pak para nisjes së platformës së re të shpimit “ Abdul Hamid Khan ” në Mesdhe. Duke folur në konferencën e ambasadorëve turq të mbajtur në Ankara, ai iu referua sërish ishullit Kastellorizos , duke theksuar se është 580 kilometra […]

Lexo më shumë