×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

“Dhëndri më ngacmoi ditën e dasmës, nusja pa gjithçka”, këngëtarja rrëfen situatën e sikletshme

Një nga këngëtaret e njohura të muzikës popullore, Romina Aliaj, ishte e ftuar në emisionin “Ora Verore”, Rtv Ora, ku ka folur në lidhje me vendimin e qeverisë për të hequr muzikën pas orës 20.00 dhe eksperiencat e saj nëpër dasma.

Këngëtarja e muzikës popullore ka folur edhe për jetën personale, ku ka rrëfyer se është single, por gazetari e ka pyetur nëse e ngacmojnë kur këndon nëpër dasma.

Romina ka ndarë një histori, të cilën e ka konsideruar si “tmerr”, pasi ka qenë dhëndri ai që e ka ngacuar.

“Më ka ndodhur me dhëndrin, është një tmerr! Më ndodhi që më shikonte dhëndri ditën e dasmës, nuk m’i ndante sytë dhe u ndjeva shumë keq, nusja e pa të gjithë situatën. Mundohesha të ktheja kurrizin, të këndoja nga nusja dhe njerëzit, situatë e sikletshme”- U shpreh Aliaj.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Erion Isai bëhet baba për herë të dytë, emri i veçantë që i vendosi vajzës

Erion Isai bëhet baba për herë të dytë, emri i veçantë që i vendosi vajzës

Publikuar më 24.09.2020
Ditën e sotme, aktori i njohur Erion Isai mirëpriti në jetë ...

Ditën e sotme, aktori i njohur Erion Isai mirëpriti në jetë fëmijën e tij të dytë. Bashkëshortja e tij solli në jetë vajzën e dytë të çiftit, për të cilën zgjodhën emrin më të veçantë që kemi dëgjuar deri më sot. Çifti e ka quajtur të voglën E’dua, ndërsa në Instagram nuk ka munguar edhe […]

Lexo më shumë

Gigi Hadid bëhet nënë për herë të parë (Foto)

Gigi Hadid bëhet nënë për herë të parë (Foto)

Publikuar më 24.09.2020
Gigi Hadid dhe Zayn Malik janë bërë prindër për herë të parë...

Gigi Hadid dhe Zayn Malik janë bërë prindër për herë të parë. Ish ylli i One Direction, njoftoi lindjen e vajzës në një post prekës, duke e quajtur atë një dhuratë të çmuar, të shëndetshme dhe shumë të bukur. “Vajza jonë është këtu, e shëndetshme dhe e bukur’ shkroi këngëtari 27-vjeçar me një foto bardh e […]

Lexo më shumë

Xhemi Shehun nuk do e shohim më ekran!? Moderatorja bën deklaratën e papritur

Xhemi Shehun nuk do e shohim më ekran!? Moderatorja bën deklaratën e papritur

Publikuar më 24.09.2020
Vetëm pak javë më parë u konfirmua largimi i moderatores Xhe...

Vetëm pak javë më parë u konfirmua largimi i moderatores Xhemi Shehu, nga “Portokalli”. Por të gjithë kishim idenë se do ta shihnim Xhemin në ndonjë televizion tjetër apo në një format ndryshe. Por mesa duket asnjëra nga hamendesitë tona nuk do të jetë e mundur sepse Xhemi paska vendosur të largohet nga ekrani. Këtë […]

Lexo më shumë

Propozim si në përralla, Rudina Dembacaj i thotë “PO” Mark Frrokut në Turqi: Ja dole mbanë̈, të më surprizoje (Foto)

Propozim si në përralla, Rudina Dembacaj i thotë “PO” Mark Frrokut në Turqi: Ja dole mbanë̈, të më surprizoje (Foto)

Publikuar më 24.09.2020
Moderatorja e njohur, Rudina Dembacaj na ka treguar të gjith...

Moderatorja e njohur, Rudina Dembacaj na ka treguar të gjithëve se ka marrë propozimin për martesë nga partneri i saj, Mark Frroku. Këtë gjë ajo e tregoi përmes disa fotove të bëra publike në llogarinë e saj “Instagarm”, ku Rudina duket shumë e lumtur teksa i thotë “Po” ish-deputetit në Kapadokya të Turqisë. Ashtu siç […]

Lexo më shumë

Bebe Rexha modifikon këngën e saj të njohur me muzikë popullore

Bebe Rexha modifikon këngën e saj të njohur me muzikë popullore

Publikuar më 23.09.2020
Bebe Rexha gjithnjë e më shumë tregon se edhe pse larg vendl...

Bebe Rexha gjithnjë e më shumë tregon se edhe pse larg vendlindjes që në moshë të vogël, gjuhën, zakonet dhe traditat nuk i ka harruar. Këngëtarja me famë botërore shpeshherë gatuan receta tradicionale shqiptare, dhe nuk nguron që t’i ndajë me ndjekësit e saj në rrjete sociale. Jo më larg se javën e kaluar ajo […]

Lexo më shumë

Zi në familjen Selimi, Getoari i jep lamtumirën njeriut të afërt

Zi në familjen Selimi, Getoari i jep lamtumirën njeriut të afërt

Publikuar më 23.09.2020
Reperi i njohur, Getoar Selimi, ka humbur sot njeriun e afër...

Reperi i njohur, Getoar Selimi, ka humbur sot njeriun e afërt të familjes. Ka qenë vetë këngëtari i cili nëpërmjet një postimi në rrjetin social ‘Instagram’ ka shkruar se është ndarë nga jeta xhaxhai i tij. “Lamtumirë Xhaxh!” shkruan ai. Sakaq, nuk ka bërë me dije shkaqet e vdekjes.

Lexo më shumë

Fjolla Morina ‘sypatrembur’, pas arrestimit publikon foto në rrjetet sociale

Fjolla Morina ‘sypatrembur’, pas arrestimit publikon foto në rrjetet sociale

Publikuar më 23.09.2020
Kaluan vetëm pak orë nga ngjarja e bujshme e arrestimit të F...

Kaluan vetëm pak orë nga ngjarja e bujshme e arrestimit të Fjolla Morinës dhe këngëtarja sërish ka nisur aktivitetin normal në rrjetet sociale. Ajo ka postuar disa video në ‘Instastory’, ku shihet së bashku me vajzën e saj të vogël Alayah. Këngëtarja duket në formë të mirë, e grimuar dhe e buzëqeshur, duke lënë të kuptohet […]

Lexo më shumë

Aktori shqiptar u nda nga jeta sot, ishte gjyshi i këngëtares Ava Max

Aktori shqiptar u nda nga jeta sot, ishte gjyshi i këngëtares Ava Max

Publikuar më 22.09.2020
Amanda Koçi, e njohur si Ava Max, është këngëtarja shqiptare...

Amanda Koçi, e njohur si Ava Max, është këngëtarja shqiptare e cila ka nisur karrierën e saj muzikore jashtë vendit. Ava, ka lindur në SHBA, ku prindërit e saj kishin shkuar nga Saranda, ndërsa tash po bën karrierë në Britani të Madhe, ku është zhvendosur bashkë me ta. Disa nga projektet e saj muzikore janë: […]

Lexo më shumë